ילקוט יוסף כיבוד אב ואם

על מה שמאור התורה כתבו בעלונם [ודובר פה בהרחבה],

נשמח מאוד אם יעלו כאן צילום מכתב יד קודשו של מנהיג הדור מרן רבינו הראש"ל רבי יצחק יוסף שליט"א מהספר 'כיבוד אב ואם' החדש - שם קיים מרן רבינו שליט"א מצוות מחאה על הדברים המחפירים אשר נכתבו על אבינו רועינו מרן רבינו הגדול זיע"א בחוברת 'מן המאור' שיצאה ע"י ישיבת 'מאור התורה',
ולצערינו הרב אנו תלמידיו ובניו של מרן רבינו הגדול זיע"א לא מספיק מעריכים את אשר עשה בהעמדת עולם התורה הספרדי - הוא עולם הישיבות, וניווטו ע"י השקפה טהורה זכה וברה, דורות של בני תורה איכותיים במובן הפנימי של העניין, קהילות האברכים הרבות, עדרים עדרים שהולכים לאורו ומורשתו והכל בזכותו!

ואם לנו לא יכאב! למי כן יכאב?!
ועד עכשיו מהדהדת באוזני הזעקה שאמר לי מרן רבינו הראש"ל שליט"א ממש לא מזמן - 'כבר שכחו את מרן'!
1718365473508.png
וְלֹא זָכַר שַׂר הַמַּשְׁקִים אֶת יוֹסֵף וַיִּשְׁכָּחֵהוּ

אשריך שזכית. האם יש שם הלכות חדשות שאין במהדורה הקודמת?
יש מעט, כגון הל' כבוד רבו שנד' בסוף, ובו מתבאר כמה חמור לחלוק על גדול הדור
וגם בתוך הס' הרבה חידושים מהחישוקי חמד להגר"י זילברשטין ומשאר חכמי זמנינו שלא נד' במהדורה קודמת,
וגם עימוד חדש

יצא כבר וזכיתי בזה בערב החג מידיו הטהורות של מרן שליט"א
ס' מעניין, יש שם הרבה על גזירת הגיוס, על עניני הגיור, על מה שמאור התורה כתבו בעלונם [ודובר פה בהרחבה], הערות על אחיו הגר"ד בהלכה ברורה, על הגר"מ לוי, על הגר"י ברדא, ועוד הרבה ענינים מרתקים מעניני השעה שמרן צירף לספר שעוסק כאמור בעיקרו בהל' כאו"א, בבחינת "מילתא אגב אורחא".
קיבלתי את הספר ולא עיינתי בו, עכשיו סיקרנת אותי

יש מעט, כגון הל' כבוד רבו שנד' בסוף, ובו מתבאר כמה חמור לחלוק על גדול הדור
וגם בתוך הס' הרבה חידושים מהחישוקי חמד להגר"י זילברשטין ומשאר חכמי זמנינו שלא נד' במהדורה קודמת,
וגם עימוד חדש
בסה"כ אם יש לי את המהדורה הקודמת כדאי לי לקנות את המהדורה החדשה?

עברתי עתה על הספר והיה מתוק מדבש בפי וגם מצאתי בו כמה וכמה הוספות חשובות ונפלאות ועניינים חשובים שראוי לעשות מהם קונטרס בפני עצמו ולהפיצם בכל העולם היהודי
כגון:
גיוס בחורי הישיבות
הגיורים
גיל הנישואין
ענייני חינוך רבים וחשובים
כללי פסיקה וכתיבה
הדמות מאשקלון
קריאה בספרי חיצונים
החברותא והמשמר של רבינו עובדיה
ועוד ועוד
רק פליאה אחת נשגבה ממני שבהקדמה נותן חינות ושלומות לאברך מבני ברק שערך אינדקס לספר, ובספר שבידי אין מאומה, ומי שיודע האינדקס להיכן הלך יודיענו נא.

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון