קהילת "מנין אברכים" רמה ד' 3 בית שמש

אמרת מראשי...
נו שוין.
ראשי בניהול, כלומר הוא הקים ביחד עם הרב שמואל חזן את הקהילה, אבל שניהם מתנהגים כשווים בין שווים בכל העניינים, והקהילה מתנהלת ללא ראשים בעניינים הרוחניים.
בעניינים הגשמיים הם המנהלים.

ראשי בניהול, כלומר הוא הקים ביחד עם הרב שמואל חזן את הקהילה, אבל שניהם מתנהגים כשווים בין שווים בכל העניינים, והקהילה מתנהלת ללא ראשים בעניינים הרוחניים.
בעניינים הגשמיים הם המנהלים.
בעניינים הרוחניים כמדומה שמתייעצים עם מרן הגאב"ד שליט"א שהוא גם נשיא הקהילה?
אכן הרב @ע"ה ס"ט ?

בעניינים הרוחניים כמדומה שמתייעצים עם מרן הגאב"ד שליט"א שהוא גם נשיא הקהילה?
אכן הרב @ע"ה ס"ט ?
מי הוא מרן הגאב"ד שהוא נשיא הקהילה?
לי לא ידוע על מרן/גאב"ד כלשהו שהוא נשיא הקהילה!
ובעניינים הרוחניים בינתיים אין רב קבוע שמתייעצים איתו. מחכים שיהיה מרא דאתרא לשכונה, ועל פיו בעז"ה יישק דבר.

לא דיברתי על מרא דאתרא. דיברתי על רב פוסק לקהילה
אני לא כתבתי על רב פוסק, ולא ידוע לי על שאלה הלכתית שנוצרה בקהילה שהלכו לשאול אזה רב, ב"ה יש לנו את ספרי מרן זיע"א ובנו מרן ראש"ל שליט"א, ובהם מענה כמעט לכל שאלה הלכתית מצויה.

אני לא כתבתי על רב פוסק, ולא ידוע לי על שאלה הלכתית שנוצרה בקהילה שהלכו לשאול אזה רב, ב"ה יש לנו את ספרי מרן זיע"א ובנו מרן ראש"ל שליט"א, ובהם מענה כמעט לכל שאלה הלכתית מצויה.
רק תדע שזה מסוכן.
"כולם חכמים, כולם נבונים, כולם יודעים את התורה..." זה הכי מסוכן. מספיק שמתעוררת שאלה בחשמל בשבת. או זמני היום.. ואני מדבר על שאלה בלייב... אם כולם גאונים וכולם בקיאים בהלכה. זה הכרעה של כמה אנשים בו זמנית?

רק תדע שזה מסוכן.
"כולם חכמים, כולם נבונים, כולם יודעים את התורה..." זה הכי מסוכן. מספיק שמתעוררת שאלה בחשמל בשבת. או זמני היום.. ואני מדבר על שאלה בלייב... אם כולם גאונים וכולם בקיאים בהלכה. זה הכרעה של כמה אנשים בו זמנית?
הוא כולם אמרו את דעת מרן זיע"א ובנו מרן ראש"ל שליט"א ההכרעה תהיה אותה הכרעה

הוא כולם אמרו את דעת מרן זיע"א ובנו מרן ראש"ל שליט"א ההכרעה תהיה אותה הכרעה
בהלכה אחת יכולים להיות 30 הכרעות. בפרט שלפעמים זה ברגע שצריך להכריע. וכל אחד בטוח שהוא זוכר מה נפסק. אבל טוב. אם הדרך היא שיש כמה ראשים. שיבושם להם.

בהלכה אחת יכולים להיות 30 הכרעות. בפרט שלפעמים זה ברגע שצריך להכריע. וכל אחד בטוח שהוא זוכר מה נפסק. אבל טוב. אם הדרך היא שיש כמה ראשים. שיבושם להם.
אתה יכול לתת לי 10 דוגמאות מתוך ה30 שמתעוררות אצלכם כל יום?
וסתם מעניין מי הרב שזמין לכם בלייב לכ"כ הרבה שאלות...

אתה יכול לתת לי 10 דוגמאות מתוך ה30 שמתעוררות אצלכם כל יום?
וסתם מעניין מי הרב שזמין לכם בלייב לכ"כ הרבה שאלות...
אני אמרתי שמתעוררות 30 דוגמאות? או אמרתי 30 הכרעות באותה דוגמאה?
כולם ראשים? נשמע לך הגיוני? וכולם חושבים שהם יודעים במאה אחוז

אבל חיבת הקודש, מ"מ אכתוב כמה גריגירי מציאויות שנתקלו בהם רבים וטובים.
א. חזן שהגיע לעמידה 7 דקות לפני הנץ. (תחשוב, אסור גם לדבר בזמן הזה, אז שיש מאה פוסקים..... ואין אחד שחותך, המבוכה גדולה).
ב. חזן שהגיע לעמידת נעילה 35 דקות לפני השקיעה וממש עמד להתחיל ואחד שם לב לדבר.
ג. מזגנים שכוונו בטעות על 26 מעלות שזה דיי חם בקיץ, ונזכרו בבין השמשות של ערב יו"ט.
להמשיך?

אבל חיבת הקודש, מ"מ אכתוב כמה גריגירי מציאויות שנתקלו בהם רבים וטובים.
א. חזן שהגיע לעמידה 7 דקות לפני הנץ. (תחשוב, אסור גם לדבר בזמן הזה, אז שיש מאה פוסקים..... ואין אחד שחותך, המבוכה גדולה).
ב. חזן שהגיע לעמידת נעילה 35 דקות לפני השקיעה וממש עמד להתחיל ואחד שם לב לדבר.
ג. מזגנים שכוונו בטעות על 26 מעלות שזה דיי חם בקיץ, ונזכרו בבין השמשות של ערב יו"ט.
להמשיך?
לא נתקלנו עדיין באחת מהדוגמאות האלו.
ולא הבנתי בכלל מה השאלה בא', ממתינים בשתיקה, יש מישהו שכותב שזה בעיה?

לא נתקלנו עדיין באחת מהדוגמאות האלו.
ולא הבנתי בכלל מה השאלה בא', ממתינים בשתיקה, יש מישהו שכותב שזה בעיה?
יפה. זה הבעיה שכל אחד חושב מה הבעיה.
מה הבעיה להמתין בשתיקה? אולי שיכול להגיד את כל ק"ש מתחילתה ועד סופה...
דבר שני. לכמה להמתין? עד הנץ בדיוק? כבודו שכח שיש הלכה שכמה דקות לפני זה כן בסדר. איפה הגדר? כמה זה נחשב עדיין תקין?
בשביל זה צריך רב פוסק שיחיה את הפסיקה שקשורה לניהול בית כנסת.אי אפשר שכל אחד יאמר את סברתו או מה נראה לו.

יפה. זה הבעיה שכל אחד חושב מה הבעיה.
מה הבעיה להמתין בשתיקה? אולי שיכול להגיד את כל ק"ש מתחילתה ועד סופה...
דבר שני. לכמה להמתין? עד הנץ בדיוק? כבודו שכח שיש הלכה שכמה דקות לפני זה כן בסדר. איפה הגדר? כמה זה נחשב עדיין תקין?
בשביל זה צריך רב פוסק שיחיה את הפסיקה שקשורה לניהול בית כנסת.אי אפשר שכל אחד יאמר את סברתו או מה נראה לו.
כתבתי לך שלא נתקלנו בזה, כי אף פעם לא היה מצב כזה בתפלה אצלינו, אם מתכננים את זמני התפילה כראוי זה לא קורה.

ועדיין לא הבאת מישהו שכותב שזו בעיה, רק אתה "מסברתך" כותב כל מיני סברות.

ועדיין לא הבאת מישהו שכותב שזו בעיה, רק אתה "מסברתך" כותב כל מיני סברות.
לכתחילה ודאי שזה בעיה.
הזכרת שאתם בקיאים בתורת מרן...
אז תשמע ותראה בעיניך:

מניין בני תורה חייבים רב שולט בכל ההלכות שנתקלים. ולפסוק מיד. לא ב"כולם רבנים ובקיאים"
בהצלחה.
לא אוסיף לבזבז את הזמן. כמו שיש מצוה לומר דבר הנשמע...

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
לכתחילה ודאי שזה בעיה.
הזכרת שאתם בקיאים בתורת מרן...
אז תשמע ותראה בעיניך:
לא ראיתי שדיבר על המקרה שכתבת. אלא על שהה בקר"ש/תפלה/מגילה.
ושנית לא אמרתי שאני בקי, אבל ב"ה יש הרבה ת"ח בקיאים אצלינו.
ושלישית כבר כתבתי לך שאצלינו לא מגיעים למצב כזה, צריך להיות קצת שוטה בכדי להגיע למצב כזה, כל גבאי יודע כמה זמן אורכת התפילה מתחילתה עד שמו"ע.
ורביעית האם יש לך רב שיתפלל איתנו בכל המניינים?...

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון