• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

קונטרס 'להודות ולהלל' - נס חנוכה ומשמעותו לימינו במשנת הגר"א - ע"פ שיעורי הגאון הרב אברהם אוחנה שליט"א

תורת המוסר שנהפכה ל'פילוסופיה ומחשבה' זה נושא רציני בהחלט
הדברים אינם נכונים, בעבר כל יהודי משכיל היה מחזיק ברזומה האינטלקטואלי שלו ספרות פילוסופית ומחשבתית ענפה, והיא הספרות הפילוסופית של ימי הביניים, מורה נבוכים, אמונות ודעות, ספר העיקרים, אברבנאל, ושאר ספרי מחשבת ישראל, השינוי היה כאשר ספרות זו נדחקה מבית המדרש, וכעת מה שנעשה הוא החזרת עטרה ליושנה, וכמובן שיש שינויים מסוימים בין צורות החשיבה דאז לאלו של היום, בין היתר בשל התקבלות תורת הסוד בעם ישראל, אך מ"מ עיקר העיסוק במחשבת ישראל הוא נדבך יסודי בהיכרות של האדם עם בוראו, ביחס שיש לו אל התורה והמצוות, בגישתו לדברי חז"ל, ובשאר נושאים יסודיים ועיקריים ביהדות.

נערך לאחרונה:
אני לא מתנצל על זה שלמדתי בבאר יהודה.
אתה לא מתנצל אבל מכל מילה שלך נראה שהיית רוצה להחזיר את הגלגל אחורה ולבחור אחרת. שאגב, אם היית בוחר אחרת, היית משתפשף קצת לדעת מתי לכתוב מילים בהגייה ישיבתית, ומתי זה קטנע'ס...

ר' @שאולי אתה מגזים בכל הנ"ל,
זה קטנות המוחין למהדרין!
מדובר פה ביהודי ת"ח יר"ש משכמו ומעלה, שהוציא קונטרס על חנוכה בעמקות, ואתה ישר תוקף אותו.
השיח הזה לא תורם ולא מכבד אף אחד ובפרט לא אותך, אני ממליץ לעצור כאן.
אני כותב את זה מהערכה ולא מזילזול ח"ו!

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון