• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

רבי נתן בהר

תמיהני עליך איך בחור ישיבשר לא מכיר את האזור הזה? אם לא בגלל הצ'ונטים, אז בגלל הביגוד, ואם לא בגלל הביגוד אז בגלל זכרון משה, ובכלל לא רחוק משם זה עדס והג'רמוקלים, שאם יש לך מה לחפש ביגיע כפים תמצא בשניהם כל שבוע כמעט
ב"ה זכיתי וזיכתי ואני לא מהזן הזה וד"ל...
וזהו ההפך משמי, ולכן קראתי בשמי 'ישיבישער של מרן' להוציא מליבם של כל 'הצדוקים' והמרביצים לתורה (כמו שקרא להם הכהן הגדול) למינהם {אשר ב"ה נכחדים} שהיו טוענים שרבותינו זיע"א ושליט"א ובראשם מרן רבינו הגדול זיע"א לא היו ישיבתיים ולא מבינים בהשקפת עולם הישיבות ועוד עפ"ל, וכמו שטען אותו האיש ברחובה של עיר השבוע בעיר בני ברק.

וזהו ההפך משמי, ולכן קראתי בשמי 'ישיבישער של מרן' להוציא מליבם של כל 'הצדוקים' והמרביצים לתורה (כמו שקרא להם הכהן הגדול) למינהם {אשר ב"ה נכחדים} שהיו טוענים שרבותינו זיע"א ושליט"א ובראשם מרן רבינו הגדול זיע"א לא היו ישיבתיים ולא מבינים בהשקפת עולם הישיבות ועוד עפ"ל, וכמו שטען אותו האיש ברחובה של עיר השבוע בעיר בני ברק.
תיארתי לעצמי שאין ראשך בצ'ונטים וביגודים אבל לכן הוספתי שאם כבר אתה מתעניין בפיוטים אתה חייב להכיר את האזור הזה שבכל יום שלישי יש עם חבושה והתזמורת של פריקאת אל נור בבית כנסת הג'רמוקלים אחרי מחנה יודה
ולגבי אותו האיש אנחנו מכירים אותו ואת שיחו קרוב ל30 שנה ודוקא מאוד שמחתי לשמוע שהוא נשאר כזה... בגלל שזה גורם שרוב הבחורים אצלו בישיבה יוצאים בדיוק ההיפך ממה שהוא מטיף להם, וככל שהוא מדבר יותר נגד מרנן מתגבר להם יותר החשק ללמוד בעיון יביע אומר וילקו"י, וממש עכשיו יש לנו בחור שבא משם והאהבה שלו ליביע אומר הפלא ופלא

מיהו?

ניסיתי להעלות תמונה קצרה מהערב ואחרי כמעט חצי שעה שהיא עולה הגיעה הודעה שהיא גדולה מדאי אז עמכם הסליחה
הגיעו עוד הרבה פייטנים וביניהם משמרתי ורחמים כהן וכו'

חזור
חלק עליון