• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רב עזריאל

מוח חושב

Active member
מישהוא צרפתי שאלני אודות רב אחד המקבל קהל בשם רב עזריאל, אין לי שום מידע עליו ולא יודע על מי מדובר, ולא נראה שהתכוין לרב עזריאל אויראבאך שודאי זה זכות גדולה להיפגש איתו, נראה לי שהתכוין יותר לסוג של בבא או אדמו''ר, מישהוא מכיר אותו אם אפשר לשלוח אליו ?

זה נראה מתאים למה שהוא מחפש, יש לך מידע עליו אפשר אפילו בהודעה פרטי (ממש יש"כ גדול כל פעם שאני מחפש מקור או מידע כבודו בא לעזרתי בצרה מדוייקת ביותר ולהפליא!)

תודה רבה, אבל אני לא מכיר אותו כלל, אני גם יליד צרפת, אתם מכירים אותו כרציני ומקובל על הגדולי ישראל? ואין שום קולות עליו ??

בסדר אבל אף אחד לא ענה לי על השאלה העיקריתת אפשר לשלוח צרפתי תמים אליו? שתדעו הצרפתים הם מאד תמימים ומאמינים לכל מיני באבות, ואני רוצה לוודא שזה בסדר כי הספר גנזי חיים לא מצאתי

תודה רבה, אבל אני לא מכיר אותו כלל, אני גם יליד צרפת, אתם מכירים אותו כרציני ומקובל על הגדולי ישראל? ואין שום קולות עליו ??
הוא ת"ח וצדיק. שמעתי פעם ממקובל שזכיתי להכיר ששיעוריו של הרב עזריאל מנצור בכתבי האר"י הם בעיון מאוד עמוק ולא שכיח.
אבל אני לא בטוח שהוא מתפקד כ"בבא", כמדומני שהוא פשוט לומד קבלה ומתפלל עם כוונות, לא כותב קמעות וכו'

אף אחד לא יכול להגיד לך תשובה ברורה מה יקרה, תגיד לחבר שלך שלא יהיה תמים וזהו
יש לי חבר מארגנטינה שבא לבני ברק לפני 30 שנה ופגש את אחד מגדולי המגידים הליטאים של הדור הקודם, והוא אמר לו שיתן לו 1400 ש"ח ויתקן אותו, הוא היה תמים ונתן לו, ואח"כ הבין שאותו מגיד צדיק אמיתי אבל חיפש בדיוק תרומה ומצא את הארגניטנאי התמים הזה לסחוט ממנו
לכן באמת הרב מנצור צדיק ויר"ש ואני מכיר אותו המון שנים, אבל תמיד צריך להיזהר לא להיות תמים, ודי בזה למבין

יש צדיק אחד מרוקאי מעפולה שמו רבי עזריאל עראמה שהוא ג"כ מקובל, ויש לו כמה חסידים צרפתים (כך ראיתי) אז מסתבר שהתכוון אליו, ולה' פתרונים.

הרב עזריאל מנצור הינו מגדולי הרבנים כיום למי שלא יודע אספר בקצרה
הרב למד ברצף שש שנים אצל חכם בן ציון אבא שאול ולאחר מכן עוד 18 שנה בכולל
חכם בן ציון העריך מאד את הגר"ע מנצור עד כדי שמדי ליל שבת היה הולך להתפלל עמו יחד בבית הכנסת
אגב הוא דרבן אותו להקים את מוסדות שובי נפשי
הרב אינו בבא ואינו כותב קמיעות הוא מעיין גדול באופן כללי הן בפשט הן בסוד
יש לו הנהגות של הת"ח התימנים והספרדים של הדורות הקודמים בפשטות ובחיוך
אגב כתגובה לאחד המגיבים אומר כי לעולם לא יטול הרב ממון בעד איזה דבר מסויים כך שאף בתיקוני השובבי"ם עושים מתנה ע"מ להחזיר
הרב גדול בתורה ויראה ומידיעה אומר כי רבים נושעו מברכותיו ונהנו מעצותיו
אם תלך תרוויח
מנסיון רב שנים

אגב הרב עזריאל מנצור התריע מפני הבניה החובבנית ליד ביתו, הוא שלח מכתבים ושכר עו"ד שיכתוב בשמו, לא התייחסו, ולצערינו הוא אכן צדק והקיר התמוטט שבוע העבר על הבחור הנחמד איציק שטיינברגר זצ"ל

צדיק גדול ת"ח נפלא וענוותן כהלל.
מרן הראש"ל שליט"א נוהג להזכירו בענין סידור המהר"י ויטאל שהראה לו, וגם לענין י"ג מידות ביו"ט מביא ממנו בילקו"י.
הרב למד ברצף שש שנים אצל חכם בן ציון אבא שאול ולאחר מכן עוד 18 שנה בכולל
חכם בן ציון העריך מאד את הגר"ע מנצור עד כדי שמדי ליל שבת היה הולך להתפלל עמו יחד בבית הכנסת
אגב הוא דרבן אותו להקים את מוסדות שובי נפשי
חכם בן ציון תמך בו מאוד במלחמתו נגד מקובל אחד (שכיום מקובל מאוד בציבור), וזו הסיבה כמדומה שתמך בו בהקמת ישיבתו, לאפוקי מאותה ישיבה של המקובל השני.

חזור
חלק עליון