• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

תוארים לרבנים בפורום סקר מוזר לצערי

האם גם אתם מוכנים ומסכימים שהגיע הזמן שבפורום יהיה תוארים של מרן רק לחברי המועצת ולמרן הרב יצחק וכדו

• ודאי זה כבוד רבותינו

קולות: 11 47.8%
  • לא, גם על רב שכונה נכתוב עליו מרן פאר הדור

קולות: 3 13.0%
  • לא יודע

קולות: 1 4.3%
  • מה שהמנהלים יחליטו

קולות: 8 34.8%

• סה"כ בוחרים
    23
  • הסקר נסגר .
סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
אולי הגיע הזמן שיהיה כאן סדר רבני בפורום.
הרב יצחק היקר, לענ"ד בטווח הרחוק זה יצור רק סכסוכים ומחלוקות ובלגן, וזה עלול להרוס את הפורום. כי תאר לך שיכתבו על... מרן רבנו, הרי מיד מישהו אחר יגיב, שזה מפר את התקנון, ואז השני יגיב בחזרה וכו' ואין לדבר סוף וזה יצור שנאה ומחלוקת ושנאת חינם!!! ועל מה? על שלא נהגו כבוד זה בזה.

ובפרט בימי ספירת העומר שלא נהגו כבוד זה בזה... [אני לא מתכוון אליך ר' יצחק, ח"ו! אלא על מה שיהיה בטווח הקרוב-רחוק בגלל ההצבעה הזו וההחלטה ככל שתהיה כזו].

ר יצחק היקר, אני מעריך מאוד את כבודו, ולכן כדאי למחוק את כל ההצבעה הזו.
[אגב, דעתי האישית שאין לקרוא מרן על כל אחד, אך כאמור אין להעלות דבר כזה לדיון בפורום מכל הטעמים האמורים לעיל].

והאמת והשלום אהבו!

נערך לאחרונה:
אולי הגיע הזמן שיהיה כאן סדר רבני בפורום. בעקבות הבלאגן שלא ברצונינו​
אף אחד מהאופציות שלעיל אינה רלוונטית, ולדעתי אין צורך ביותר מהגאון ר' פלוני שליט"א (ולגבי הגאון הראש"ל שליט"א, אם כ"כ דחוף למישהו פה אפשר לכתוב מרן הראש"ל שליט"א), בטח לא אצל רבותינו חכמי הספרדים שליט"א שהענוה והבריחה מהכבוד היא נר לרגלם. המציאות היא שכיום כל אחד מנסה להוסיף בתארים למכביר וזה כבר נהיה מגוחך [מי שרוצה שיעיין קצת באשכולות כדוגמת כאן וכאן, ששם חוגגים התארים כגון: חבר נשיאות מועצת חכמי התורה, מרן עמוד התשובה, הענווה, היראה וכד'. וכן אפשר להאזין בקו דרך המלך בשלוחה 2 לבמת המאזינים, ששם כל מיני צעירים נחנקים באמירת התארים למיניהם: מורנו ורבנו עטרת ראשנו גאון עוזנו ותפארתנו מרן פאר הדור והדרו רשכבה"ג הגאון ר'...].

בודאי שאין צורך לעשות מהענין עסק כלל, ועל אף אחד לא משפיע אם מישהו יכתוב על רב שכונה "מרן פאר הדור".

אם יתחילו ליצור פה היררכיה של תארים ושמות, יווצר פה מצב של זלזול מחפיר בגדו"י [מי שצריך דוגמא שיסתכל באינפלציית התארים שקיימת ביתד נאמן, קופת העיר וכד'].​

נערך לאחרונה:
אני חושב שלכתוב רק על חברי המועצת (ואולי גם על חברי המועצות המקבילות) זה המינימום שאנחנו מחוייבים בו, אנחנו לא קופת העיר שבשביל כסף כותבים על כולם מרן.
ובלכתחילה הייתי אומר לכתוב מרן רק על מרן זיע"א ועל בנו שיבדלח"א, ועל מרנן נשיאי המועצת זצ"ל.

לדעת מרן הראש''ל שליט''א תואר מרן בדרך כלל נותנים לגדול שהתקבלו הוראותיו בקרב הציבור הרב אמר זאת בכמה וכמה הזדמנויות

תפסיקו להתנהג כמו ילדים קטנים
כל אחד יכתוב איזה תואר שהוא רוצה
על מי שהוא רוצה
לדעתי זה ממש קטנות המוחין.
להתעסק עם זה

אני חושב שיעשו רק :
מרן
-מרן הב"י, מרן הברכ"י, ומרן היבי"א
וכן אפשר גם על
-רבינו הראשל"צ שליט"א
-וחכם שמעון בעדני זצ"ל
-וחכם שלום הכהן זצ"ל
-חכם משה מאיה שליט"א
-חכם משה צדקה שליט"א
-הגרב"צ אבא שאול זצ"ל
-הגר"י מועלם זצ"ל
-הגר"י צדקה זצ"ל
-הגר"ע עטייה זצוק"ל
ומו"ר
-על חברי המועצת שליט"א (הגר"ד יוסף הגר"ר אלבז הגר"ש בן שמעון הגר"ש מחפוד הגר"י כהן הגר"א סאלים והגר"ש בצלאל)
-על גדולי ראשי הישיבות שליט"א (שלא במועצת, הגר"מ מאזוז, הגרמ"צ ברגמן, הגר"ד כהן, הגר"ע ניסן, הגר"ד אברהם,)
-וגדולי הדור שליט"א (הגר"ד לנדו, הגרש"מ עמאר, הגר"י כהן, הגרב"צ מוצפי, הגר"ח רבי, הגר"מ בן שמעון)

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון