• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

תנו עוד לייקים....

יהויחז

Active member
אני חושב להעלות פה נקודה מאד חשובה, מקוה שהרבנים חברי הפורום יסכימו עמי.
לדעתי, אחת הבעיות החמורות בפורום שלנו, שבשונה מפורום לתורה שם כמעט על כל הודעה אתה מקבל לייק,
פה כמעט ואין הודעות שאתה מקבל עליהם לייקים,
תחשבו רגע, הבן אדם חשב ישב וכתב, הוא מצפה לאיזו תגובה, מה אכפת לכם לפרגן לו לייק? זה עולה כסף?
אני לא אומר שעל כל הודעה צריכים לתת לייק,
אבל קראת הודעה, נהנית, תפרגן.

אני חולק עליך במקצת, ואסביר, בגדול אתה צודק שזה מעודד,
אבל יכול להיות תופעה ח"ו שאנשים מכורים לליקים... מדוע צריך לבקש, מי שרוצה שיעשה ומי שלא לא, למה להיות מכורים לזה? וכי זו הרמה כאן בפורום.

אני לא אומר שלא צריך לעשות לייק, זה טוב ומעודד, אבל לא צריך לרדוף ולהיות מכורים לזה!
נקודה למחשבה!

נערך לאחרונה:
אני חולק עליך במקצת, ואסביר, בגדול אתה צודק שזה מעודד,
אבל יכול להיות תופעה ח"ו שאנשים מכורים לליקים... מדוע צריך לבקש, מי שרוצה שיעשה ומי שלא לא, למה להיות מכורים לזה? וכי זו הרמה כאן בפורום.

אני לא אומר שלא צריך לעשות לייק, זה טוב ומעודד, אבל לא צריך לרדוף ולהיות מכורים לזה!
נקודה למחשבה!
אני מסכים איתך שלא על כל הודעה צריכים לתת לייק,
אבל כמו שאם היית מדבר עם אדם ברחוב והוא היה אומר לך משפט והיית נהנה, היית אומר לו 'יפה', או מחייך וכדו',
פה שאי אפשר לעשות את זה תעשה את זה בצורה של לייק.
ובינינו, לך זה לא עושה טוב כשאתה רואה שנתנו לך לייק?

לדעתי, אחת הבעיות החמורות בפורום שלנו, שבשונה מפורום לתורה שם כמעט על כל הודעה אתה מקבל לייק,
תחשבו רגע, הבן אדם חשב ישב וכתב, הוא מצפה לאיזו תגובה, מה אכפת לכם לפרגן לו לייק? זה עולה כסף?
קבלת ליייק ממני.

אני מסכים איתך שלא על כל הודעה צריכים לתת לייק,
אבל כמו שאם היית מדבר עם אדם ברחוב והוא היה אומר לך משפט והיית נהנה, היית אומר לו 'יפה', או מחייך וכדו',
פה שאי אפשר לעשות את זה תעשה את זה בצורה של לייק.
ובינינו, לך זה לא עושה טוב כשאתה רואה שנתנו לך לייק?
שנינו מסכימים אחד עם השני.
לסיכום: א. כדאי להרבות בלייקים (כמובן אם נהנים או מסכימים למה שנכתב)
ב. אין צורך 'לרדוף' אחרי הלייקים.

והכל בא על מקומו בשלום.

אני חולק, בסוף מטרתם של הלייקים היא לתת משוב לכתיבה איכותית ומכובדת ולכן ככל שנתקמצן על לייקים נייקר את ערכם, במקום לספור לכל אחר אלפי לייקים נדע שכל לייק זו אמירה נכונה ובמקום, אני אישית נותן לייק רק כשאני מרגיש שהכותב הוציא לי את המילים מהפה, כך שכל לייק ממני הוא מחמיא פי כמה מלייק ב"לתורה"...
בקיצור, לדעתי המצב בפורומים אחרים של אינפלציית לייקים הוא שגוי ומכביד, תנו לייק רק כשהוא באמת מגיע ותחמיאו לא פחות...
כמובן אין בדברי גילוי דעת שאינני מעוניין בלייקים, אשמח להמשיך לקבל מכולם משוב חיובי אבל רק על הדברים הטובים שאני מוציא ובעז"ה ככה אוכל להשתפר ולקלוע יותר לטעמכם...
נ. ב. הכי מחמיא בשבילי יהיה לקבל לייק על ההודעה הזאת...

בשונה מפורום לתורה שם כמעט על כל הודעה אתה מקבל לייק,
יש שם המון לייקים קבועים מניקים קבועים שחוזרים על עצמם, על גבול האוטומטי.
מי שמאד חשוב לו לייקים, שיפתח כמה ניקים ויגיב לעצמו, כמקובל בפורומים מקבילים, לא אישי חלילה.
ללייק יש אמנם מעלה גדולה, הכרת הטוב ופירגון לזולת.
הבעיה שיש שמשתמשים בה לקדם נרטיב או השקפות מסוימות בציבור, ולצורך השפעה על דעת הקהל הם צריכים שכלל הציבור יתן בהם אמון ולכן מקוששים לייקים בדרכים מקובלות או פחות, בפורום הלכתי עדיף לוותר על הלייקים כדי שתופעות מסוכנות כאלו לא יכנסו בו, כשאין לייקים הציבור מפעיל חוש ביקורת בריאה, ובפורום הלכתי זה מצרך חובה, פורום לא אמור להיות במה לשיטות מיסיונריות (הגזמתי, אבל הרעיון מובן) בפורום מקצועי של יעוץ בדברים גשמיים זה נצרך מאד כדי לדעת מי אכן מבין בתחום ועצתו עצה נכונה ומי לא, ושם גם אם יש את בעלי האינטרס שמקדמים את עצמם, זה לא נורא כי בדברים גשמיים בעלי המקצוע לא טיפשים יודעים להזהיר את הציבור, ובכל מקרה זה רק הפסד גשמי ולא רוחני.

נערך לאחרונה:

תשכח מזה.
אין סיכוי להבנה/הסכמה.

מתווכחים על איפה הקו של רדיפה לליקים,
או מחשבה, שפתחת את האשכול הזה רק כי חסר לך לייק.

מטופש בעיני.

זכותו של כל אחד לחיות ב[מובן מסויים של]צרות עין, ולחשוב שעל ידי זה הוא מייקר כל לייק ולייק שלו.

מה ס"ה הוא מבקש לראות שמישהו קרא את התגובה שלו.

תשכח מזה.
אין סיכוי להבנה/הסכמה.
למה צריך להגיע להבנה או הסכמה? מותר להעלות נושא ולהתווכח עליו.
זכותו של כל אחד לחיות ב[מובן מסויים של]צרות עין
וחובתו של כל אחד להעיר את תשומת ליבו של הלה לכך...זו
ולחשוב שעל ידי זה הוא מייקר כל לייק ולייק שלו.
כבר טענה אחרת שלא קשורה כלל לצרות עין... עיין תגובה 6.

דוגמא קטנה רק מהיום..

מישהו הביא מאמר יפה,
אין לו אפילו תגובה אחת!

אפילו לא תגובה כועסת... כלום.

גם אני כתבתי
בתגובה לתגובה 6 כתבתי את מה שכתבתי.
את דברי כתגובה למה שכתבת... שלחתי אותך לתגובה 6 בתקוה שתגלה שאין לה קשר לצרות עיין, לצערי לא הבנת את דברי כנראה, אני בסך הכל טוען שאין עניין בריבוי לייקים כי זו אינפלציה, כמו שאתה מבין שזה שבנק ישראל לא מציף את הרחובות בשטרות לא נובע מצרות עיין אלא מרצון לשמור על כלכלה איתנה, כמו כן אני מקמץ בלייקים מתוך הבנה שזה מייקר אותם, הדברים פשוטים, אינך חייב להסכים עם הגישה אבל אל תעוות אותה.

השקעתי מעט מזמני כדי לכתוב את הרעיון הזה,

ואפילו אין תגובה אחת עניינית.
רק הסטת האשכול אל מחוזות ונושאים אחרים.

קראתי להנהלה, ואין קול ואין קשב...
אולי זה נוח שכל אשכול קשור לכל אשכול...

השקעתי מעט מזמני כדי לכתוב את הרעיון הזה,

ואפילו אין תגובה אחת עניינית.
רק הסטת האשכול אל מחוזות ונושאים אחרים.

קראתי להנהלה, ואין קול ואין קשב...
אולי זה נוח שכל אשכול קשור לכל אשכול...
תסביר לנו קצת יותר, אתה מצטרף לדרישת יהויחז לפרגן בלייקים? כי שם דווקא נתנו לך בשפע... או שאתה קובל על אי שיתוף פעולה בשיח בין החברים, שזה בעצם קצת להסיט את הנושא מהאשכול הזה...

תעיינו במה שמובא כאן

חזור
חלק עליון