• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

אכן נודע הדבר....

מוישי ס"ט

Well-known member
בליל שבת בשעה מאוחרת, אי שם באיזה מקום,,, שמעתי ממקור מהימן, סיפור מזעזע. אדם שהוא כהן [גם שם משפחתו מזכיר את זה שהוא כהן...], והבן שלו היה נושא כפיו כרגיל, ויום אחד אבא הוא מתקשר לבן שלו, ואומר לו מ', מהיום אתה לא נושא כפיים, אנחנו לא כהנים.... ביררתי את זה, כך אומר לו אבא שלו, ויום אחר כך נסגר "השידוך", האבא שבירר שהם "לא כהנים" יחד עם גרושה....
ממילא לא פלא שגם הבן שלו רוצה לשנות את התורה....
מעשה אבות יעשו בנים...

אם האב שייך לאותה עידה שם יש כהנים למכביר שכידוע יצא עליהם ערער על כהונתם מסיבות שונות
לא אתפלא אם יתברר שהאב צודק ואינו כהן אמיתי, אלא שבכל זאת מידי רשע לא יצא,
דלמה עד עכשיו לא בירר האם הוא באמת כהן ובירכו הוא ובנו ברכת כהנים ואולי אפילו לקחו כסף של פדיון הבן ועוד..!
וחילול ה' ודאי איכא

אם האב שייך לאותה עידה שם יש כהנים למכביר שכידוע יצא עליהם ערער על כהונתם מסיבות שונות
לא אתפלא אם יתברר שהאב צודק ואינו כהן אמיתי, אלא שבכל זאת מידי רשע לא יצא,
דלמה עד עכשיו לא בירר האם הוא באמת כהן ובירכו הוא ובנו ברכת כהנים ואולי אפילו לקחו כסף של פדיון הבן ועוד..!
וחילול ה' ודאי איכא
א. אינו מעדה כזו. והכל עשה רק מתוך רשעות ויצה"ר. פוק חזי איך בנו מדבר סרה על גדולי ישראל... ואפי' רבני המזרחי יוצאים נגדו [והוא נגדם..].
ב. בענין אותה עדה, ראה במאמר המצורף בעיקר בעמוד תקכד בהערה.

קבצים מצורפים

• בעניין כהני חזקה והמסתעף לכהנים פרסיים.pdf
    158.1 KB · צפיות: 16
א. אינו מעדה כזו. והכל עשה רק מתוך רשעות ויצה"ר. פוק חזי איך בנו מדבר סרה על גדולי ישראל... ואפי' רבני המזרחי יוצאים נגדו [והוא נגדם..].
ב. בענין אותה עדה, ראה במאמר המצורף בעיקר בעמוד תקכד בהערה.
א. מדבריך משמע שזה אדם מוכר (לרעה), ועדיין לא זכיתי להבין הרמז מיהו.
ב. לא השתכנעתי מהנכתב בההערה הנ"ל ואילו אחד מבני היה (בכור הוא כבר לא יהיה כי ביתי הגדולה זכתה בבכורה) בכור לא הייתי פודה אותו אצל כהן פרסי, ובעבר שמעתי שיעור נפלא ע"כ (כמדומני מהרב טהרני).

גם אני יצחק הקטן לא הבנתי מה השיב, וכי מה זו ראיה שהיו ערי כהנים? אלא שעיינתי בשו''ת בנין אב שציין ושם באמת סתר השמועה הזו.
ובמחילה מכבוד הכותב הוא מחלק תארים בנדיבות מדאי, התואר מופת הדור שהיו כותבים רק על הרב פרנק והחזו''א הוא כותב על חכם דרשן עם עוד תארים שבכלל לא קשורים אליו? למה? איך? אולי גם אני ראוי לתואר ''פחד יצחק מרן מופת הדור רבינו יצחק משען שליט''א''???

......
ובמחילה מכבוד הכותב הוא מחלק תארים בנדיבות מדאי, התואר מופת הדור שהיו כותבים רק על הרב פרנק והחזו''א הוא כותב על חכם דרשן עם עוד תארים שבכלל לא קשורים אליו? למה? איך? אולי גם אני ראוי לתואר ''פחד יצחק מרן מופת הדור רבינו יצחק משען שליט''א''???
באיזה עמוד כתב הבנין אריאל כן, אני ראיתי[ברפרוף] שם, שכתב כן רק על מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל.

השר מתן כהנא. (וכי אסור להזכיר את שמו? גם את אמנון יצחק מזכירים בפורום בפירוש...)

אם כי, לשבחו יאמר (אם מותר לומר כן), שכאשר אותו שופט בדימוס כתב לו המלצה לנזוף במרן הראשל"צ ("המלצה לשר מתן כהנא לנזוף בראש"ל על הבעת דעה על רפורמות דת שמקדמת הממשלה"), מיד הוא יצא בהודעה שהוא לא מקבל את המלצת אותו שופט ואין לו שום מחשבה להסכים עם אותו שופט ולנזוף ח"ו במרן שליט"א, או כלשונו: בחודשים האחרונים נפגעתי אישית מספר פעמים מהתבטאויות של הראשל"צ הגאון הרב יוסף, עם זאת חרקתי שיניים ושתקתי. כך אעשה גם הפעם ככל שהחוק מאפשר לי זאת".

(ראה כאן וכאן)

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון