• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

3 הישיבות הספרדיות הכי גדולות בארץ | צפון - בני ברק - ירושלים

באמת שהישיבות הספרדיות לא 'מצטיינות' בכמות הבחורים, ואת זה אני אומר לשבחן. כמות גדולה מידי של בחורים פירושה איבוד השייכות ואפשרות לקבל מראש הישיבה ושאר הצוות הדרכה נכונה ויחס אישי מספיק. אני אישית למדתי בבאר התלמוד (כמו גם ידידי @ראובן יוסף מיארה) ואני יכול להעיד שראש הישיבה שם לב ומתייחס לכל תלמיד.

באמת שהישיבות הספרדיות לא 'מצטיינות' בכמות הבחורים, ואת זה אני אומר לשבחן. כמות גדולה מידי של בחורים פירושה איבוד השייכות ואפשרות לקבל מראש הישיבה ושאר הצוות הדרכה נכונה ויחס אישי מספיק.
אכן. ככל שמספר התלמידים יותר גדול ואין הגבלה או הגדרה ברורה, כך לרוב ה״חופש״ של התלמידים מה לעשות בבין הסדרים או אפילו בסדר עצמו יותר גדול.

א"א לתת בזה כללים מוגדרים, כל בחור מוצא את עצמו במקום שמתאים לו
לפני כמה שבועות בליל שבת פגשתי כמה בחורים שעברו תחת ידי ועלו לישי"ג, כמה שמחתי לראותם מאירים ומאושרים במקומות לימודם, זה בסורוצקין ראשון, וזה בדע'ס חיים, וזה בבית מתי'ס [ככה הם מבטאים...], ועוד אחד בעוד ישיבה ששכחתי שמה עכשיו, והעיקר שילמדו ויפרחו בחשק ובהתמדה וביר"ש טהורה
ואגב, יש בידי ידיעות לא מרנינות על איזה ישיבות ספרדיות, ומכיון שאין בדעתי לפרט יותר מדאי אכתוב כאן שכל אב יברר היטב בישיבה שרוצה לשלוח את בנו מהי הירא"ש של הבחורים שם ואפי' ילך בעצמו ויראה ויברר אצל הורים של בוגרים, כולי האי ואולי

א"א לתת בזה כללים מוגדרים, כל בחור מוצא את עצמו במקום שמתאים לו
לפני כמה שבועות בליל שבת פגשתי כמה בחורים שעברו תחת ידי ועלו לישי"ג, כמה שמחתי לראותם מאירים ומאושרים במקומות לימודם, זה בסורוצקין ראשון, וזה בדע'ס חיים, וזה בבית מתי'ס [ככה הם מבטאים...], ועוד אחד בעוד ישיבה ששכחתי שמה עכשיו, והעיקר שילמדו ויפרחו בחשק ובהתמדה וביר"ש טהורה
ואגב, יש בידי ידיעות לא מרנינות על איזה ישיבות ספרדיות, ומכיון שאין בדעתי לפרט יותר מדאי אכתוב כאן שכל אב יברר היטב בישיבה שרוצה לשלוח את בנו מהי הירא"ש של הבחורים שם ואפי' ילך בעצמו ויראה ויברר אצל הורים של בוגרים, כולי האי ואולי
לפי"ד כבודו יוצא שבישיבות של אחינו האשכנזים לכאו' יש יותר ירא"ש?!
אני מציע לכת"ר פוק חזי, ופעמים ובחור מדידן שנראה כ'פרענק צפרדעי' (ודו'ק) שווה עשרות מונים יותר מבחורים ממקומות אחרים, והוא דין גרמא להיות כך כיון שרוב הבחורים יש להם משפחות \ בביהכנ"ס \ וכל כיו"ב שהם אינם חרדים וכו' וכן אותו בחור שנראה לך פרענק, מרביץ בהם תורה ומוסר, וביודעי ומכירי קא אמינא ויותר מבחור אחד.
והיב"ע.

לפי"ד כבודו יוצא שבישיבות של אחינו האשכנזים לכאו' יש יותר ירא"ש?!
אני מציע לכת"ר פוק חזי, ופעמים ובחור מדידן שנראה כ'פרענק צפרדעי' (ודו'ק) שווה עשרות מונים יותר מבחורים ממקומות אחרים, והוא דין גרמא להיות כך כיון שרוב הבחורים יש להם משפחות \ בביהכנ"ס \ וכל כיו"ב שהם אינם חרדים וכו' וכן אותו בחור שנראה לך פרענק, מרביץ בהם תורה ומוסר, וביודעי ומכירי קא אמינא ויותר מבחור אחד.
והיב"ע.
אחר בקשת המחילה ידעתי שאני לא יובן כהוגן
מכיון שאני עוסק עם בחורים ספרדים מישיבות ספרדיות, יש לי מידע מדוייק על ישיבות ספרדיות, על הישיבות האשכנזיות אני שומע דברים הרבה יותר מפחידים, אבל אין לי את הכלים להצביע איפה כן יש בעיה ואיפה אין בעיה
ובבקשה בוא נעצור את הדיון בזה כאן, מסיבה אחת פשוטה שעם דיבורים מיותרים עלול להיפלט עוד משפט בעייתי שיבוא איזה טיפש ויגיד אז אני לא ישלח את הבן שלי לשום ישיבה, ואינו מבין שכל הישיבות "הכי גרועות" שתהיינה, הם פי אלף יותר טובות מהמוסדות חינוך של האחרים, דזיבורית דידן כעידית דידהו דמיא

אחר בקשת המחילה ידעתי שאני לא יובן כהוגן
לענ״ד אין כזה דבר ״ישיבה מושלמת״.
כפי שכתבת תחילה, כל אחד צריך לראות לאיפה הבן שלו מרגיש יותר שייך. החל מצורת הלימוד, ירא״ש של הבחורים, וכלה במה מדברים כשהם אוכלים ארוחת צהריים.

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון