• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

כשמרן רבינו עובדיה הצליח להצחיק את האשכנזים בבדיחה עליהם בעצמם

יצחק משען

Well-known member
קיבלתי וידאו זה כבר מכמה וכמה ארגונים אשכנזים שנהנו מהצחוק שעושה מהם רבינו עובדיה זיע"א ואמרתי אל תמנע טוב מבעליו [ובהיות שלא הצלחתי להעלותו באופן נאות רק במצב "ZIP - זיפט"] אודה למי שיוכל לסדר הענין באופן שיוכלו לראותו כהוגן על מכונו]

קבצים מצורפים

• מה אמר מרן הגר”ע יוסף על ספרדי שמתפלל כמו חסיד-.zip
    2.7 MB · צפיות: 93
בנוסף, ראש הישיבה שהיה לי בעבר, אשכנזי. סיפר לי שמרן אמר פעם בשיעור שהאשכנזים חוטפים הרבה מיסים, והסביר מרן שהם אומרים ברוך אתה ה' "מחיה המסים" (המתים)... וגם אם שוכחים מהם, הם דואגים להחיות את המיסים שלהם חזרה...

קיבלתי וידאו זה כבר מכמה וכמה ארגונים אשכנזים שנהנו מהצחוק שעושה מהם רבינו עובדיה זיע"א ואמרתי אל תמנע טוב מבעליו [ובהיות שלא הצלחתי להעלותו באופן נאות רק במצב "ZIP - זיפט"] אודה למי שיוכל לסדר הענין באופן שיוכלו לראותו כהוגן על מכונו]
אפשר לראות את זה פה...?

אז מעניין שהוא אמר אותם...
אולי כוונת הכותב הרב כל רז הי"ו שכשזה חלק מהשיעור זה בסדר, אבל ללקט רק את הבדיחות, יש בזה טעם לפגם. ומשום ספק בכבודו של חכם וספק עשה דכבוד תורה, מה שאני הק' כתבתי מחקתי. ואכתי צ"ע.

נולד דור אשר כפי הנראה לא ידע את יוסף ולא הכיר את סגנון דיבורו.
יש לכם טעות, לא בבדיחות עסקינן, מרן דיבר בכאב במלוא הרצינות, ורק המחיש להגחיך העניין כי היכי דלקבלו מיניה.
וזה שכתב "הדברים האלו לא מכבדים את מרן" - החציף פניו הקטנות כנגד מרן רשכבה"ג זיע"א מלאך האלוקים.

נולד דור אשר כפי הנראה לא ידע את יוסף ולא הכיר את סגנון דיבורו.
יש לכם טעות, לא בבדיחות עסקינן, מרן דיבר בכאב במלוא הרצינות, ורק המחיש להגחיך העניין כי היכי דלקבלו מיניה.
וזה שכתב "הדברים האלו לא מכבדים את מרן" - החציף פניו הקטנות כנגד מרן רשכבה"ג זיע"א מלאך האלוקים.
נראה לי שכוונתו היתה למילתא דבדיחותא שאני כתבתי ומחקתי, שזו אכן בדיחה עסיסית ששמעתי לפני רבות בשנים ממו"ר זצ"ל על אחינו... ולכן כתב מה שכתב, ואין כוונתו על מה שהביא חכם יצחק משען הי"ו. ועלי תלונתו.

לא הבנתי מה כף זכות היא זו, אם שמעת במו אוזניך ממרן, מיהו זה ואיזהו שיאמר שהדברים לא מכבדים את מרן?!
חבל שמרן לא התייעץ אתו לפני שאמר.
עלול להשתמע מהדברים שכתבתי איזו שהיא פגיעה חלילה באחד החכמים הקדמונים ז"ל, ולא שחלילה מו"ר זיע"א התכוון לפגוע בו, ועל זה הוא מחה בי.
בקיצור, אין טעם שאשוב ואכתוב מה שמחקתי, ויש לדונו לכף זכות בנד"ד.
ובפרט, שבאותה תקופה שהרב זיע"א אמר מה שאמר, עוד לא היה שידור הלווין, והשיעור במוצ"ש היה הרבה יותר היימיש, והרב זצ"ל היה יותר משוחרר... ודי בזה

זייער גוט!

חזור
חלק עליון