• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ציבור דתי לאומי

כמעט 100 אחוז מהילדים שלהם נעשים חילונים
א. הגזמת.
ב. גם אם בניהם בחלקם מורידים את הכיפה (בערך בגיל ההתבגרות או בצבא) בחלקם הגדול הכיפה חוזרת אחר כך לקראת השידוכים או כשהילדים נולדים וגדלים.
ג. יש הרבה דרגות גם בלייטים מחוט ועד שרוך נעל לא הכל מתחיל ונגמר בהלכות בורר.... וד"ל

חילוני גם יכול להיות עם כיפה.
מה לנו ולהם?
הבהרה!
גם הם מעם ישראל ואין לקטרג על שום יהודי ואם הדיון נגרר לביזוי ציבורים מסוימים צריך לעצור אותו מיד.
אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו
אבל יש מקומות שלא צריך להגיע אליהם.....
בקיצער היזהרו בדבריכם.

אכתוב בזה כך
א. ברור שהמלחמות של אנשים זה בדבר שזה מרכז חיו ואצל החרדים התורה וההשקפה הוא דבר מאד מרכזי ולכן יש הרבה שינוים ומדברים ע''ז משא''כ בציבורים אחרים זה פחות המרכז ולכן פחות מדברים על דברים שונים וכבר ידוע אגרת חזו''א אודות ידיעת חכמי הדור כך נראה לענ''ד בענין זה.
ב. מתוך האמור בסעיף א' יש תולדה מכך הרבה תככים ומחלוקות שיסודם היו לש''ש ונהפכו למריבה אישית ותמיד צריך לשים לב שמוויכוח בהלכה לא יהפכו לשונאים בהלכות שכנים ועוד תופעה שנגרמת בזה שהילדים גדלים באוירה של ביקורת אף על ת''ח כיון שהם לא משלנו עם כל התוצאות הנלווים [אע''פ שאצלנו הספרדים עין זה פחות נפוץ אבל גם הוא התחיל להכות שורשים לצערינו] משא''כ הציבורים האחרים אין אצלם הענין הראשון וממילא כל האמור לא נוגע אליהם ולכן הם יותר נוחים זה לזה ואף דרך ארץ פעמים נראה שאצלם יש יותר.
ויש עמדי עוד בזה ודי בזה

אמר לי יהודי ת"ח גדול תשים לב שבמקום שהבעל דבר לא יכול להפיל ברשתו ע"י עבירות הוא מפיל ע"י מחלוקת.
בישיבות הכי מוצלחות וטובות הוא משתמש במחלוקת.
איפה שהוא שולט בג' עבירות חמורות הוא לא צריך להשתמש בנשק המחלוקת.

הערה אחרונה- מה שהזכירו שנאה בין הר המור למרכז זה פשוט הוצאת לעז שאין כמותה.
יש מחלוקת אך היא כל כולה לשם שמיים וכל מי שנמצא שם יכול להעיד. חס ושלום לומר שמעורבת שנאה!
יש בניהם "מלחמה", כשהר המור עשו חנוכת בית הופעלו לחצים כבדים מצד מרכז הרב על מרן הראש"ל שליט"א שלא ישתתף, ואכמ"ל.

פעם ראיתי ששאל יהודי עם כיפה צבעונית איזה ת"ח אחד למה אצלכם יש גזענות אשכנזי לא מתחתן עם ספרדי ולהפך.
וענה לו אותו ת"ח שזה בגלל שאצלנו יש מחיצות ושדכן ואצלכם לא..
זה תשובה בבחינת הקהה את שיניו, אבל ודאי שאינה רצון ה'.

קבצים מצורפים

• סיכום-מחקרים-התרחקות-מהדת-בציבור-הדתי-לאומי.pdf
    957.3 KB · צפיות: 49
  • הרב שמואל אליהו-עולם קטן 763.pdf
    852.2 KB · צפיות: 46
לא הבל ולא הבלים, אמת לאמיתה, ראה במצו"ב.
זה פשוט, לא צריך הרבה מחקרים לראות את זה
אתמול בבית וגן פגשתי אנשים שאני מכיר אותם כמעט 40 שנה, כל המפדלניקים שהיו שם אין להם אפילו ילד אחד דתי! לבנים יש כיפה סגורה קטנה ולנכדים גם זה אין והנינים בכלל לא באו לא יודע מה הם שומרים. חבל מאוד כואב לי אבל זה המציאות.
מצד שני היו שם אלה ששמעו למרן רבינו עובדיה להשים את הילדים בתתים, אני לא יודע אם מתוכם ומדובר על עשרות היה אפילו נכד או נין אחד שלהם שהקדיח תבשילו ברבים, יש כאלה חרדים פחות אבל לא התרחקו.

חזור
חלק עליון