• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מזמור לתודה - להצלחת התנועה הקדושה

קצת קשה...
העיקרון הוא, שאם אני לא רשום בפנקס הבוחרים, הם לא יכולים לדעת אם הצבעתי או לא.
ואם יש לי סיבה טובה להצביע שם אע"פ שאני לא רשום, כגון שאני מזכיר הקלפי שם ואני לא יכול ללכת למקום שלי להצביע, אז אני מצביע שם.
אבל מי מבטיח שלא הלכתי להצביע (או הלכו להצביע בשבילי) גם במקום שבו אני רשום?
לכן שמים מעטפה כפולה, ואז בעצם הקול שלי נמצא בצד עד שיבדקו אם כבר הצבעתי במקום שלי, ואם לא הצבעתי במקום שלי, אז יספרו את הקול שלי במעטפה הכפולה שנשמרה בצד.
אולי יש לך @בנימין לוריא או למישהו שיוכל להסביר/להפנות איך עובד ענין המנדטים? איך יתכן שש"ס (לצורך הענין) קבלה 12 ופתאום הליכוד התחזק ל-32 על חשבון ש"ס שירדה ל-11???
וואס ד'פשט?
הרי אם היה לה את מס' הבוחרים שמגיע לסך 12 מנדטים איך פתאום זה יורד?
ומהו ענין ההסכם עודפים?

ששסופרים עוד מעטפות. אז רואים שוב למי יש יותר באחוזים.
זה תלוי במספר המצביעים, באחוזים שכל מלפגה קיבלה מכלל הקולות וכו'.
לכן עד שלא סופרים הכל אין לדעת מדוייק. אבל הכיוון הוא שש"ס עם 11 בטוח ויהדות התורה עם 8 בטוח.
ש"ס יכולה להתחזק ל-12.

אולי יש לך @בנימין לוריא או למישהו שיוכל להסביר/להפנות איך עובד ענין המנדטים? איך יתכן שש"ס (לצורך הענין) קבלה 12 ופתאום הליכוד התחזק ל-32 על חשבון ש"ס שירדה ל-11???
וואס ד'פשט?
הרי אם היה לה את מס' הבוחרים שמגיע לסך 12 מנדטים איך פתאום זה יורד?
ומהו ענין ההסכם עודפים?
שיטת בדר-עופר
https://main.knesset.gov.il/About/Lexicon/pages/seats.aspx

תוצאות סופיות, עידכון מהדקות האחרונות:
ש"ס - 11
יהדות התורה- 7

ב"ה גדל כח החרדים. לעומת הבחירות הקודמות. בהם לש"ס היה 9 וליהדות התורה אותו דבר.
2 מנדטים נוספו ב"ה.

תוצאות סופיות, עידכון מהדקות האחרונות:
ש"ס - 11
יהדות התורה- 7

ב"ה גדל כח החרדים. לעומת הבחירות הקודמות. בהם לש"ס היה 9 וליהדות התורה אותו דבר.
2 מנדטים נוספו ב"ה.
מה הכוונה סופיות? נספרו 100% מהקולות?

אני מאוד ממליץ לקרוא את הדברים החשובים של הרב נויגרשל שליט"א אודות העיסוק בדברים אלו שכבר אין בהם נפק"מ
הצג קובץ מצורף 5870
אכן כן,
בישיבה הגדולה 'אבני נזר' ייסד ראש הישיבה הגאון הגדול הרב זמיר כהן שליט"א 'סדר מוצאי הבחירות' (אנני זוכר בדיוק את השם המדוייק),
הסדר הוא בין השעות 23:30 - 21:00 ולא מתעדכנים במדגמים בתוצאות ובפרשנויות וכו' עד למחרת בבוקר לאחר התפילה,
ומי שיעמוד בהנ"ל יקבל מלגה צנועה,
ושמעתי שהסדר היה מלא מפה לפה בריתחא דאורייתא,
וכמה משמח לשמוע שבשעות אלו שרוב בנ"א מבזבזים את זמנם לריק וגורמים רפיון גדול בעסק התורה, יושבים בחורים צעירים ומתנתקים מכל הבלי העוה"ז והוגים בתורה.
ושמעתי שהתקיים סדר כזה בעוד כמה ישיבות, נשמח אם יעדכנו כאן את שמות הישיבות בכדי לפאר ולרומם העניין הזה, ובפרט לפני הבחירות הממשמשות ובאות, ואכמ"ל.
נ.ב חשוב לציין שראש הישיבה הורה ביום הבחירות כהוראת רבו מרן רה"י חכם שלום כהן זצוק"ל ושאר גדולי הדור לצאת לפעול ולהפעיל למען התנועה הקדושה, והוא עצמו היווה דוגמא אישית בכמה עניינים.

אכן כן,
בישיבה הגדולה 'אבני נזר' ייסד ראש הישיבה הגאון הגדול הרב זמיר כהן שליט"א 'סדר מוצאי הבחירות' (אנני זוכר בדיוק את השם המדוייק),
הסדר הוא בין השעות 23:30 - 21:00 ולא מתעדכנים במדגמים בתוצאות ובפרשנויות וכו' עד למחרת בבוקר לאחר התפילה,
ומי שיעמוד בהנ"ל יקבל מלגה צנועה,
ושמעתי שהסדר היה מלא מפה לפה בריתחא דאורייתא,
וכמה משמח לשמוע שבשעות אלו שרוב בנ"א מבזבזים את זמנם לריק וגורמים רפיון גדול בעסק התורה, יושבים בחורים צעירים ומתנתקים מכל הבלי העוה"ז והוגים בתורה.
ושמעתי שהתקיים סדר כזה בעוד כמה ישיבות, נשמח אם יעדכנו כאן את שמות הישיבות בכדי לפאר ולרומם העניין הזה, ובפרט לפני הבחירות הממשמשות ובאות, ואכמ"ל.
נ.ב חשוב לציין שראש הישיבה הורה ביום הבחירות כהוראת רבו מרן רה"י חכם שלום כהן זצוק"ל ושאר גדולי הדור לצאת לפעול ולהפעיל למען התנועה הקדושה, והוא עצמו היווה דוגמא אישית בכמה עניינים.
גם הרבה אברכים עושים כך מעצמם.

חזור
חלק עליון