• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מתי נגמר שעון חורף שימו לב! טעות בלוח אור החיים!

יצחק כהן הי"ו

Well-known member
היות ובלוח אור החיים כתוב ששעון חורף נגמר ביום תענית אסתר יא אדר ב' וזה כלל לא נכון
שעון חורף נגמר שבוע אחרי ממה שכתוב שם וזה התאריך יט לחודש אדר ב'
כמו כן כך כתוב בלוח עיתים לבינה
גם בלוח של דפוס חדוה ובעוד לוחות כתוב ביט לחודש אדר ב שעון קיץ

האם שמעתם על זה???

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
שעון חורף נגמר שבוע אחרי ממה שכתוב שם וזה התאריך יט לחודש אדר ב'
כמו כן כך כתוב בלוח עיתים לבינה

אך בלוח של דפוס חדוה ובעוד לוחות כתוב ביט לחודש אדר ב שעון קיץ
כל זה נכון.
שעון חורף נגמר בתאריך י"ט אדר ב', 29 לחודש מרץ 2024 למניינם.
(כאן וכאן).
הכלל הוא שמשנים לשעון קיץ החל מיום שישי הקודם ליום ראשון האחרון בחודש מרץ.

טעות בלוח אור החיים.

חזק וברוך
רצינו להדפיס את הזמנים של פורים ולא ידענו מתי לקבוע את התפילה של הנץ בפורים בגלל המחלוקת בין הלוחות
עתה נודע הדבר

"הודעה חשובה לציבור!
אודות טעות שנפלה בלוח השנה "אור החיים" תשפ"ד, בתאריך המעבר לשעון קיץ שהוקדם בטעות בשבוע (כולל כל חישובי הזמנים שקיעה זריחה וכו'), כמו כן מצורף כאן 2 דפי לוח חדשים עם הזמנים המעודכנים. בנוסף ישנם רבים מאד שמשתמשים בלוח זה ולא קיבלו הודעה על כך, נבקשכם לעדכן בקהילות / באזור מגוריכם כל מי שמשתמש בלוח שנה זה, תודה על שיתוף הפעולה".

קבצים מצורפים

• לוח שנה צו.pdf
    368.4 KB · צפיות: 50
  • לוח שנה ויקרא.pdf
    361.7 KB · צפיות: 46
"הודעה חשובה לציבור!
אודות טעות שנפלה בלוח השנה "אור החיים" תשפ"ד, בתאריך המעבר לשעון קיץ שהוקדם בטעות בשבוע (כולל כל חישובי הזמנים שקיעה זריחה וכו'), כמו כן מצורף כאן 2 דפי לוח חדשים עם הזמנים המעודכנים. בנוסף ישנם רבים מאד שמשתמשים בלוח זה ולא קיבלו הודעה על כך, נבקשכם לעדכן בקהילות / באזור מגוריכם כל מי שמשתמש בלוח שנה זה, תודה על שיתוף הפעולה".
גם אנן הקטן קיבלי הודעה זו..

א"א להשאיר את זה כך. צריך לפרסם בחוצות, הלוח הזה מפורסם בהרבה בתים בישראל. מי שיכול לפעול מול מוציאי הלוח שעליהם החובה לפרסם.

שאלתי היום מישהו והוא אמר לי שמוזזים את השעון כמו שכתוב בלוח אור החיים!.
ומיד נבהלתי!
תנוח דעתך תשתה מעט מים ותירגע. זה לא נכון. מחליפים לא כמו אור החיים
תראה כאן

תן כתובת שנזכה גם לראות פני קודשו...
לילי.jpg

תנוח דעתך תשתה מעט מים ותירגע. זה לא נכון. מחליפים לא כמו אור החיים
תראה כאן
נראה לי שהוא התכוון שכך מישהו אמר לו, והיינו שהטעות מפורסמת בעולם, רק שלא יודעים שזו טעות וחושבים שככה באמת.

תראה כאן
שעון חורף נגמר בתאריך י"ט אדר ב', 29 לחודש מרץ 2024 למניינם.
(כאן וכאן).

באמת מי שקנה בכל מיני מקומות אני חושב וכך גם נראה לי שאין להם רוח הקודש לדעת מי קנה ומי לא
בוודאי! ובדיוק זו מטרת הפרסום כאן והבקשה להעביר הלאה. (אני עצמי כבר שלחתי לכמה וכמה מקומות ציבוריים שיפרסמו...)

חזור
חלק עליון