• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

איך מרן רבינו עובדיה יוסף כתב את הסיפרה 7

יצחק משען

Well-known member
בא לידי קונטרס גם אני אודך מאת הרב רבינוביץ גמליאל שליט"א, ושם ראיתי בעמ' יט תשובה מרבי רן אביחצירא שטען שהמספר 7 בצורה שאנחנו רגילים לכתוב מקורו מהגוים שרצו למחוק את השבת, ולעשות צורה של צלב, והנה תשובתו
1677228264795.png1677228287813.png

ובראותי את דבריו אמרתי לבדוק היאך כתב מרן רבינו עובדיה את המספר הזה, ומצאתי דבר פלא שבאמת רבינו בשנים הראשונות לא היה מותח קו על הקו האמצעי של המספר, אלא נתן את הקו מימין למספר. ומאידך בדקתי כן בכתבי ידיו משנים רבות ומצאתי שלא תמיד חשש לזה. ואציג כאן כמה דוגמאות

1677228539063.png1677229181946.png1677229214675.png1677229262135.png1677229276812.png

בא לידי קונטרס גם אני אודך מאת הרב רבינוביץ גמליאל שליט"א, ושם ראיתי בעמ' יט תשובה מרבי רן אביחצירא שטען שהמספר 7 בצורה שאנחנו רגילים לכתוב מקורו מהגוים שרצו למחוק את השבת, ולעשות צורה של צלב, והנה תשובתו
הצג קובץ מצורף 7413הצג קובץ מצורף 7414

ובראותי את דבריו אמרתי לבדוק היאך כתב מרן רבינו עובדיה את המספר הזה, ומצאתי דבר פלא שבאמת רבינו בשנים הראשונות לא היה מותח קו על הקו האמצעי של המספר, אלא נתן את הקו מימין למספר. ומאידך בדקתי כן בכתבי ידיו משנים רבות ומצאתי שלא תמיד חשש לזה. ואציג כאן כמה דוגמאות

הצג קובץ מצורף 7416הצג קובץ מצורף 7417הצג קובץ מצורף 7418הצג קובץ מצורף 7419הצג קובץ מצורף 7420
מה הולך בספר הזה מי המחבר [הרב רבינוביץ] מי כותב התשובה [הרב אבוחצירא] אני רואה שזה בכל ציטוט מהתשובה של הרב קונפלור
מה הרעיון בספר הזה ומי באמת המחבר המלקט ?

@יצחק משען גם אם היה מקפיד אין בזה משום הלכה אלא הרגש אישי.
הרי אין בזה כל כוונה ואפילו לא דומה לצורת שתי וערב (קו אלכסון, למעלה מתעקם).
אלא שיש כאלה שאחרי ששומעים כגון דא הרגש שלהם לא נותן להם לכתוב כן, כביכול מחזקים את עושי הרשעה שרצו שיעשו כן.
אבל ודאי שאין בזה שום חשש גם אם כנים הדברים.
(לפעמים אדרבה, זה שמספר גורם שמעתה כל מי שעושה קו בשבע מרגיש שהוא מוחק הספרה...)

חזור
חלק עליון