• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

איפה הבעיה בזה שלא מקבלים בנות ספרדיות?

מה דעתכם?

• האם צודקים ראשי הסמינרים שיהרס להם הסמינר אם יקבלו כ"כ הרבה ספרדיות?

קולות: 2 12.5%
  • או שמא צודקות הבנות האומללות?

קולות: 9 56.3%
  • אחר

קולות: 5 31.3%

• סה"כ בוחרים
    16
השאלה מה ההגדרה ל"יהרס".

לצערנו יש סטיגמות. וייתכן בהחלט שאשכנזים ומשוכנזים לא ירצו לרשום ואז יהפך לרוב ספרדי.(ה' ירחם...)
אם מצד יראת שמים ואיכות וכדו' ודאי שלא.
נ.ב - לדעתי הם צריכים יותר לפחד ש"יהרס להם הסמינר" בעוה"ב....

נערך לאחרונה:
לצערינו הם לא "מסוגלים" לעשות זאת.
ולצערינו הרבה ספרדים עדיין ממשיכים לרדוף אחריהם, במקום להתאגד לכיתות של בני תורה בסמינרים הספרדים הקיימים, או הקמת סמינרים מעולים לבנותינו.
ומי שסובל אלו בנותינו.
במאמץ והכוחות ש3 הורים משקיעים להכניס את ביתם לסמינר אשכנזי אפשר להקים סמינר ספרדי.

בגדול בנות ספרד איכותיות פי אלף מחברותיהן בנות אשכנז, אבל עם כל הכאב יש להרבה מבנות ספרד בעיה עם הנראות, וקודם שדבר זה ישתנה, הרבה בנות ספרדיות איכותיות והוריהם יעדיפו סמינרים אשכנזיים.
ועל דא קא בכינא.

היתה כתבה ארוכה על זה בעיתון משפחה לפני שבועיים, וכביכול באו להרים את הכפפה ולכתוב על הנושא המושתק, ובמציאות רק כתבו שטויות והבלים, והראו שרוב ככל מנהלי הסמינרים והרשמות לא שולחים את הבנות שלהם למוסדות האלה, ואח''כ מתפלאים למה בנות אחרות לא באות לשם, ובמציאות זה גופא הבעיה שהספרדים שנקראים איכותיים (שיש לאבא זקן גדול וכו' אפי' שבמציאות היר''ש שלהם לא ברמה האידיאלית) רודפים רק אחרי האשכנזים, ולאשכנזים די בצרות של עצמם, ולמה שיוסיפו גם צרות של אחרים, ואם יתחילו לקבל כל אחד כזה בלי חשבון יהיה חבל להם להשקיע רק בספרדים, ולכן טוב עושים שאינם מקבלים אותנו, ומה גם שיש להם את הגאוה הטבעית שלהם שלא נותנת להם להרגיש עובדים אצל הספרדים, וזה התוצאות.
ואני חייב להוסיף עוד נקודה שלא נעים לכתוב אותה, אבל זה המציאות ואני אישית סובל מאנשים כאלה, לפעמים מספיק שספרדי אחד יתנהג בגסות ושיפלות כדי שיכלילו את כולם ויגידו שכולנו כאלה, ולכן מלכתחילה לא ירצו להתעסק עם שום ספרדי. ונכון שהאשכנזים יודעים להתנהג בצורה זוועתית פי כמה מאיתנו, אבל ההכללות נעשות עלינו מצידם, ומי שירצה להכליל גם את כל האשכנזים האחריות עליו.

היתה כתבה ארוכה על זה בעיתון משפחה לפני שבועיים, וכביכול באו להרים את הכפפה ולכתוב על הנושא המושתק, ובמציאות רק כתבו שטויות והבלים, והראו שרוב ככל מנהלי הסמינרים והרשמות לא שולחים את הבנות שלהם למוסדות האלה, ואח''כ מתפלאים למה בנות אחרות לא באות לשם, ובמציאות זה גופא הבעיה שהספרדים שנקראים איכותיים (שיש לאבא זקן גדול וכו' אפי' שבמציאות היר''ש שלהם לא ברמה האידיאלית) רודפים רק אחרי האשכנזים, ולאשכנזים די בצרות של עצמם, ולמה שיוסיפו גם צרות של אחרים, ואם יתחילו לקבל כל אחד כזה בלי חשבון יהיה חבל להם להשקיע רק בספרדים, ולכן טוב עושים שאינם מקבלים אותנו, ומה גם שיש להם את הגאוה הטבעית שלהם שלא נותנת להם להרגיש עובדים אצל הספרדים, וזה התוצאות.
ואני חייב להוסיף עוד נקודה שלא נעים לכתוב אותה, אבל זה המציאות ואני אישית סובל מאנשים כאלה, לפעמים מספיק שספרדי אחד יתנהג בגסות ושיפלות כדי שיכלילו את כולם ויגידו שכולנו כאלה, ולכן מלכתחילה לא ירצו להתעסק עם שום ספרדי. ונכון שהאשכנזים יודעים להתנהג בצורה זוועתית פי כמה מאיתנו, אבל ההכללות נעשות עלינו מצידם, ומי שירצה להכליל גם את כל האשכנזים האחריות עליו.
הם גם בעיקר שכחו שגם בת שמתקבלת לסמינר אשכנזי, זה לא אומר שתלמד באותה כיתה עם בנות האליטה, יש להם בכל מחזור כמה וכמה כיתות, ובשיבוץ בכיתות שם הגזענות האמיתית...

אני חושב שכביכול "האשמה" היא על הרבנים המפורסמים ששולחים אליהם עדיין כי בצורה עקיפה הם מראים שהם יותר טובים ומה שקורה הוא שכל בעל בית מתסכל על הרב איפה שלח ורוצה גם כן. לדעתי האחריות היא על הראשים.

שורה תחתונה- ברגע שת"ח שנושא על גבו תפקיד או "ראש ישיבה" או "רב בית כנסת קהילה" "פוסק" וכו' וכו' שם את בנו או ביתו אצל אשכנזים , אני בתור אברך ספרדי מרגיש שאני נמצא בזרם פחות טוב, אז למה להישאר ספרדי בוא נהיה אשכנזים הם יותר טובים לא?

והכי מצחיק שכשהוא חולק עליהם אותו רב באיזה דבר או לא דווקא רב אלא איש ציבור וכו' - הם מגחכים עליו "אל תשכח איפה שמת את ילדיך ללמוד"...

לדעתי אין תשובה על זה. זה נקרא מסר "שמוי".

ואגב אני לא נכנס לנושא חדש - שכל אותם בנים ובנות של רבנים בעלי שם שלמדו במוסדות של אשכנזים, אני ממוכן להתערב איתכם שלעולם אבל לעולם הם לא יניחו את צאצאיהם ללמוד אצל ספרדים.

ואגב אני לא נכנס לנושא חדש - שכל אותם בנים ובנות של רבנים בעלי שם שלמדו במוסדות של אשכנזים, אני ממוכן להתערב איתכם שלעולם אבל לעולם הם לא יניחו את צאצאיהם ללמוד אצל ספרדים.
יכול לומר לך שמכיר כמה בנשקי"ם בגיל הבחרות המאוחר (שידוכים) שאומרים: הילדים שלנו ילכו למוסדות ספרדים איכותיים (לא שמתחייבים למישהו.. כמובן הכל לפי המקום והעניין) בגדול כן יש שינוי., ואין מה לומר לדעתי א. לאשכנזים אין מה להציע כבר (בתור תלמיד ישיבה אשכנזית לפני ארבע שנים) ב. ההספרדים כבר ברמה אחרת יחסית לעבר.... ואם הבני ישיבות ישלחו לספרדים נראה עולם תורה משגשג ברמה מצויינת שמציבה קונטרה מול החינוך הליטאי.
אני אופטימי דווקא.

ונוסף יש לציין שיש איזה סוג של "אמירה " שמוכרים לציבור בחוץ שבני ישיבות הספרדים הם רבים על האשכנזים, - בדיחה טובה, הרי אם נלך ונבדוק אצל כל בני הישיבות הספרדים הללו מה השקפתם והנהגתם ושאיפותיהם - אני מבטיח לך שאתה תמצא אנשים בדמות ספרדי מבחוץ אבל אשכנזי בליבו, והמבין יבין אותי...

ובכן דעתי להלן:

צודקות הבנות

אך צודקים גם ראשי הסמינרים

אז מה עושים?

ובכן התביעה היא אחת על ראשי הסמינרים,

אתם לא רוצים לקבל את כולם ,

אז אל תקבלו אף אחת!

כי מה שקורה היום שהבנות הטובות הולכות לסמינרים האשכנזים

ולסמינרים הספרדים נשארות הבנות לא הכי שפיץ.

ומה שיקרה אז שבלית ברירה יבואו כל הבנות הכי טובות לסמינרים הספרדים

דבר שיעלה את רמתם במאוד מאד.

זהו הפתרון היחיד וזה מה שצריך לקרות ע"מ שתיפתר הבעיה

בתקווה שנזכה לגאולה במהרה

אכי"ר.

ובכן דעתי להלן:

צודקות הבנות

אך צודקים גם ראשי הסמינרים

אז מה עושים?

ובכן התביעה היא אחת על ראשי הסמינרים,

אתם לא רוצים לקבל את כולם ,

אז אל תקבלו אף אחת!

כי מה שקורה היום שהבנות הטובות הולכות לסמינרים האשכנזים

ולסמינרים הספרדים נשארות הבנות לא הכי שפיץ.

ומה שיקרה אז שבלית ברירה יבואו כל הבנות הכי טובות לסמינרים הספרדים

דבר שיעלה את רמתם במאוד מאד.

זהו הפתרון היחיד וזה מה שצריך לקרות ע"מ שתיפתר הבעיה

בתקווה שנזכה לגאולה במהרה

אכי"ר.
זה לא אפשרי.
ואם אנו עוסקים בפתרונות אפשריים(דמיוניים) אז הכי טוב שלא יהיו הפליות וזהו וזה הפתרון היחיד.

להגיד שלא יהיהו אפליות זה בימות משיח
עד אז -צריך לדרוש מרבני הציבור וראשי היצבור להפסיק להתחנף אליהם וללכת אליהם זה האמת ולא תשתנה
ולמה אשכנזים לא באים לספרדים- כי זה נחית דרגא, חבל לנסות להעלים את האמת

ברגע שהציבור הספרדי יתעשת על עצמו ויבין שאנו לא סוג ב' אלא א' א',
ויראו כמה המסורת, ההלכות, הרבנים, המנהגים, החינוך, ההשקפה שלנו, - הכי טובים בעולם,
(כי הרי אם הקב"ה היה רוצה היה בורא אותנו אשכנזיים אך לא...)
אז ימשכו ידיהם מן הליטאים ויוקמו סמינרים ספרדיים לעילא (ועוד, בי"המד, בי"הכנ, ישיבות כוללים...)
המבוססים על ההלכות, המסורת, המנהגים וההשקפה שלנו בלבד!!
וכך תיפסק מחד הנחיתות הספרדית, ומאידך הרדיפה אחר ההשתכנזות....
(חזון אחרית הימים ;))

להגיד שלא יהיהו אפליות זה בימות משיח
עד אז -צריך לדרוש מרבני הציבור וראשי היצבור להפסיק להתחנף אליהם וללכת אליהם זה האמת ולא תשתנה
ולמה אשכנזים לא באים לספרדים- כי זה נחית דרגא, חבל לנסות להעלים את האמת
דבריי היו בהלצה כמובן וז"ל:
זה לא אפשרי.
ואם אנו עוסקים בפתרונות אפשריים(דמיוניים) אז הכי טוב שלא יהיו הפליות וזהו וזה הפתרון היחיד.

פתרון זה לא לומר "לא יהיה אפליה", כן תמיד יהיה, הספרדים עצמם מפלים גם כן , בחור שנראה לבן יכנס מהר וההפך לא

הפתרון הוא לדרוש מהראשים של הספרדים שיפסיקו לשלוח אליהם- הכל הולך אחרי הראש

שורה תחתונה- ברגע שת"ח שנושא על גבו תפקיד או "ראש ישיבה" או "רב בית כנסת קהילה" "פוסק" וכו' וכו' שם את בנו או ביתו אצל אשכנזים , אני בתור אברך ספרדי מרגיש שאני נמצא בזרם פחות טוב, אז למה להישאר ספרדי בוא נהיה אשכנזים הם יותר טובים לא?

והכי מצחיק שכשהוא חולק עליהם אותו רב באיזה דבר או לא דווקא רב אלא איש ציבור וכו' - הם מגחכים עליו "אל תשכח איפה שמת את ילדיך ללמוד"...

לדעתי אין תשובה על זה. זה נקרא מסר "שמוי".

סלח לי אני מסכים איתך במיליון אחוז לא שאני יהייה לי להתאבד יותר מידי במיוחד אם תהייה לבן שלי ישיבה שבה הוא התפתח יפה אין לי שום עניין שהוא לא ילך אליה גם אם היא ספרדית רק היות ונגעת בעניין אז רק אסב את תסומת ליבך שאותם רבנים שנגעת בנקודה הזו תמיד אומרים בראש חוצות שהספרדים צריכים לשלוח אך ורק לספרדים ואם יבוא מישהו ויאמר להם שהוא נוהג אחרת או שיבוא מאן דהוא וישאל שאלות יגידו אתה מזלזל ברב וישתיקו אותו

חזור
חלק עליון