• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

אכילת בשר בראש חודש אב

אתמול מרן שליט"א התיר בשופי לאכול בשר בראש חודש אב... ובאמת שכ"כ מרן בחזו"ע.
אולם מעניין שבשיעור הלווין של מרן זיע"א שהתפרסם מיד לאחר מכן בשעה 1:48:00 מרן זיע"א
אומר להלכה להימנע מבשר בגלל שהוא תענית צדיקים שבו נפטר אהרון הכהן.
כך הוא אמר להלכה למעשה בשיעור.
מעניין!!

אבי שליט"א הוציא את הסידור "קול התחינה החדש מנחם ציון", וכשהוא בא לבקש הסכמה ממרן זיע"א, מרן שאל אותו אם יש בספר הלכות, והוא השיב שיש הלכות, מרן אמר לו שקודם בנו מו"ר הרב יצחק שליט"א יעבור על ההלכות, ואח"כ מרן יתן את ההסכמה.
אבי היה סבור שאסור לאכול בשר בר"ח אב, וכך כתב בהלכות. וכשהראשל"צ שליט"א עבר על ההלכות הוא אמר לו שבר"ח מותר לאכול בשר, ואבי היה חייב לשנות כדי לקבל את ההסכמה.
מה שמעניין שאח"כ אבי שליט"א בירר ומצא כי מנהג המרוקאים היה לאכול בשר בר"ח כך שיצא מפיו דבר אמת, ואין הקב"ה מביא תקלה.
לגופו של ענין, אפשר שיש להחמיר ולהימנע מדין תענית צדיקים, אך מדינא מותר לאכול בשר.

ראשית ספר קול תחינה החדש אחד הספרי קינות הטובים שיש לנו!! שלא נצטרך....
שנית אני ציינתי שמרן זיע"א אמר במפורש להחמיר...יצא מפי כה"ג! וזאת למרות שבחזו"ע כתב להקל מ"מ היה מורה להחמיר.
והתקשיתי שמרן שליט"א אתמולך לא הזכיר מזה ..

כדאי ראות את השיעור של מרן זיע"א שהתפרסם אחרי השיעור שלשום... מה מרן זיע"א אמר ולא העלה צד להקל.
אני בכל אופן בלי נדר כלל אמנע מחר מבשר כדעת מרן זיע"א.

כבודו ישים לב שמרן זיע"א הוסיף בסוף
'מי שהבשר מועיל לו לבריאותו יאכל בשר בראש חודש'
כבודו יסתכל בדקה 54:45
יישר כח
אני רק באתי לומר שיש מקום להחמיר.... למי שרוצה

חזור
חלק עליון