• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אכילת בשר שובבי"ם דמלחמה

abc123

Well-known member
בכירי הרבנים הספרדיים יוצאים במכתב דרמטי עם הוראה חריגה לפיה יש להימנע מאכילת בשר ושתיית יין בימי שני וחמישי במהלך שבועות השובבי"ם וזאת בעקבות המצב הקשה בו שרוי העם היהודי בארה"ק.

במכתבם החריג כותבים בכירי הרבנים הספרדיים כי, "עת צרה היא ליעקב, כאשר רבבות אחינו ובשרנו בני ישראל עומדים בשדות הקרב עם בני ישמעאל מרצחים ושפלים, ומידי יום נשמעים בשורות איוב ומאות נמצאים בשבי הקשה מכולם ואין אתנו יודע עד מה".

כאן מורים בכירי הרבנים באורח חריג כי, "על כל אחד להתחזק בתורה ותפלה ובבין אדם לחברו, ומכל מקום נראה לתקן לציבור הק' שאין לאכול בשר ולשתות יין בימים שני וחמישי בימי השובבי"ם כמבואר בספרי הקדמונים מעלת מיעוט האכילה בהם". בסיום המכתב מציינים הרבנים כי, "מי שנצרך לזה אינו בכלל הגזירה, ומי שיכול לצום עדיף".

יצוין כי בבתי בכירי הרבנים הסבירו כי היוזמה יצאה ממעונו של הגר"ש חנניה יחד עם ראש ישיבת פורת יוסף הגר"מ צדקה וכי סיבת התקנה החדשה היא בעקבות המצב הקשה ובעקבות כך שבספרי הקדמונים מצינו שיש בזה כעין תענית ויש בכוחה לעשות גדולות ונצורות למען ישועת העם היהודי בעת הקשה הזו.

את המכתב החריג כתבו וחתמו בכירי הרבנים הספרדיים ובהם, הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר, הגאון רבי משה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף, גאב"ד עליית חנניה הגאון רבי שלמה חנניה, רב שכונת שמואל הנביא בירושלים הגאון רבי יצחק כהן והגאון רבי ברוך שרגא רב הגבעה הצרפתית.

מחילה, חכם משה שליט"א הוא מחכימי דיהודאי, וכשאינו רוצה לחתום אינו חותם.

על זה אף אחד לא חולק,

היום היה עוד משהו שראיתי אצלו היום הגיע משהו והביא תרומה 1,000 ש"ח לאיזה מקום לימוד של הרב,

הרב לא לקח מידו אלא אמר לו להניח על מקום פלוני

וכל פעם חכם משה לוקח מהידים שלו.

על זה אף אחד לא חולק,

היום היה עוד משהו שראיתי אצלו היום הגיע משהו והביא תרומה 1,000 ש"ח לאיזה מקום לימוד של הרב,

הרב לא לקח מידו אלא אמר לו להניח על מקום פלוני

וכל פעם חכם משה לוקח מהידים שלו.
מה זה אומר ??
וכי -
פעם רציתי לנשק לו את היד, וזכיתי שהרב פשוט הגיש לי את ידו ואחזתיה בשתי ידי כמה שניות
ולאחרים שהיו הוא לא נתן בכלל,
וכי עדיף אני מחברי ??
[אכן, הייתה לי הרגשה טובה של קרבה לצדיק, אבל מכאן ועד ...]

מה זה אומר ??
וכי -
פעם רציתי לנשק לו את היד, וזכיתי שהרב פשוט הגיש לי את ידו ואחזתיה בשתי ידי כמה שניות
ולאחרים שהיו הוא לא נתן בכלל,
וכי עדיף אני מחברי ??
[אכן, הייתה לי הרגשה טובה של קרבה לצדיק, אבל מכאן ועד ...]

לא, צדיק
אותו יהודי מגיע כל חודש.

השבוע מרן לא לקח מידיו, טוב לא משנה.

חזור
חלק עליון