• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בירור דעת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בדין תערובת מים ביין

אשאל כאן שאלה שאני מסתפק בה, לדעת מרן הגרע"י שמיץ ענבים ממוחזר יש ספק על ברכתו, מה הדין במיץ ענבים שהוא חצי מיץ טהור וחצי ממוחזר, האם החלק הממוחזר מצטרף למיץ כנגד המים שמעורב בו?

אשאל כאן שאלה שאני מסתפק בה, לדעת מרן הגרע"י שמיץ ענבים ממוחזר יש ספק על ברכתו, מה הדין במיץ ענבים שהוא חצי מיץ טהור וחצי ממוחזר, האם החלק הממוחזר מצטרף למיץ כנגד המים שמעורב בו?
מה זה?
יש לך צילום של הבקבוק של זה?

זה מצוי בארה"ב רוב המיץ ענבים המבושל ככה, לדוגמא חברת קדם
ישנה עוד חברה חדשה [לא קדם], לא ראיתי אותה כאן בארץ, רק בארה"ב, זה בקבוק גדול מפלסטיק עם תמונה של ענבים בצבע סגול עם ירוק.
אולי תוכל להעלות לנו תמונה של זה? [אגב, זה יותר טעים מקדם...]. רק שאני בטוח שהברכה על זה היא שהכל.

ישנה עוד חברה חדשה [לא קדם], לא ראיתי אותה כאן בארץ, רק בארה"ב, זה בקבוק גדול מפלסטיק עם תמונה של ענבים בצבע סגול עם ירוק.
אולי תוכל להעלות לנו תמונה של זה? [אגב, זה יותר טעים מקדם...]. רק שאני בטוח שהברכה על זה היא שהכל.
ובדיוק כאן המקום להזכיר את המצורף:
1698135656699.png

בארה"ב כמעט ואין מיץ ענבים שברכתו שהכל, זה בעיה שלא קיימת, אלא א"כ נחשיב את המיץ המשוחזר כמים גמורים שאינם מצטרפים אפילו למיץ לברכת הגפן, ולכן שאלתי כנ"ל

חזור
חלק עליון