• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

גילוח זקן

בתאל

New member
שלום כבוד הרב
יש לי שאלה בעלי מאוד רוצה זקן אבל אני לא אוהבת זקן אבל כל פעם שעולה הנושא הזה זה מגיע למקום לא טוב הכוונה הוא אומר לי את לא נותנת לי להיות מי שאני את מונעת ממני ללכת בדרכי ד וכו מה עלי לעשות ניסיתי להתפשר איתו ולהגיד לו שאין לי בעיה עם זקן רק שהוא יעצב אותו והוא לא מוכן הוא רוצה לא לגעת בזקן בכלל מה עלי לעשות?

ב"ה
שלום וברכה,
זו שאלה חשובה, וצריך הרבה אומץ וכנות לשאול כזו שאלה, ובצורה כזו כנה.
התשובה לשאלה כזו עשויה להשתנות בין כשהבעל שלכם היה שואל מה עליו לעשות במצב כזה, לבין אם אתם שואלי מה עליכם לעשות במצב כזה.
ולכן אם הבעל ישאל יתכן והתשובה תהיה שונה, לאחר כמה שאלות בירור שהיינו מנסים להבין מבחינת הרקע והמכלול.
אבל כיון שאתם שואלים מה עליכם לעשות, ולא מה עליו לעשות, כי הוא לא שאל כאן, לכן התשובה לזה פשוט לכבד, לכבד אותו, לכבד את מה שהוא רוצה, לכבד את מה שהוא חושב, לכבד את מה שהוא מרגיש, אפילו אם אתם לא חושבים כמוהו, לא רוצים ולא מרגישים כמוהו, זה בסדר, אין בעיה שיש רצונות שונים או חוויות שונות, מה שחשוב הוא שיהיה כבוד הדדי לרצון ולתחושה של השני, ולכן במקרה שלכם תשקיעו בלכבד את הצרון והתחושה שלו, הוא כבר יודע מה הרצון והתחושה שלכם, אין מה לדאוג איך להעביר לו את המסר הזה. אתם תכבדו את הרצון והתחושה שלו, בצורה אמיתית באופן שיורגש באופן מלא שאתם מכבדים ומעריכים את הרצון והתחושה שלו באמת, ובעזרת ה' ראשית יהיה יותר קל לשניכם להתמודד עם השוני הזה, ושנית מסתבר שעם הזמן הדברים יסתדרו גם בפרט הזה או שאתם כבר לא תרגישו עם זה בעיה, או שהוא כבר לא ירגיש שום בעיה לבא לקראת ההרגשה שלכם עד כמה שהיא אמיתית ומהותית ועד כמה שהיא תישאר. ובכל אופן גם אם לא יסתדר בהמשך, התפקיד שלכם הוא לכבד את הרצון והתחושה כאמור. ובערת ה' אתם רק תרוויחו מזה.

בהצלחה רבה,
פסח כשר ושמח.

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון