• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

דרשות לבית האבל

דרשה לבית אבלים - אב שאיבד אחד מבניו

הגמרא במסכת נדה (לא.) תנו רבנן שלשה שותפין יש באדם הקב"ה ואביו ואמו. כלומר שהקב"ה מביא לאדם ילד הוא עושה עם הקב"ה שותפות להביאו לעולם. שמעתי בשר ר' יצחק זילברשטיין שאלה כתוב בש"ע חומ סי' כי אסור לשותף לעשות עסק בלי הסכמת השותף השני, א"כ איך כביכול הבורא יתברך לקח את הילד בלי הסכמת ההורים. ולתירוץ מה שכתוב בהמשך ההלכה שאם הוא עושה עסק טוב אז לא צריך את ההסכמה.

כאן הבורא החליט בעסק יחד לקחת את הנשמה הגבוה הזאות כי זה הטוב, זה עסק טוב, זה קשה ומצער אבל זה הטוב. וזה העסק הטוב באמת וזה טוב לאדם. וזה אנו צריכים להאמין באמונה שלימה שהוא עושה רק טוב. טבע של הטוב להטיב. טוב לנשמה הזאות שהיא הגיע לעולם לתקן את התיקון שלה. מכאן ישר תחת כסא הכבוד נהנית שהיא הגיע לשלמות שהיא רצתה. והטוב שאדם נכנס לכזה נסיון קשה ומצליח לעמוד בו באמונה חזקה,

הנסיון הכי קשה שהיה לאברהם אבינו היה בעקדת בנו יצחק אבינו. אותו נסיון שהצליח אברהם לעמוד בו הוא השריש באנו את הכוח לעמוד בנסיונות כאלו. מעשה אבות סימן לבנים. אבותנו חפרו בורות איתנים של יסודות חזקים לעמוד בנסיונות. נכון זה קשה, זה מצער עין במר בוכה, הטבע הוא שבוכים כך צריך להיות זה הרחמים שלנו לבכות, אבל בלב שמח, השמחה בכוח לעמוד בנסיון, בזכות להגיע לדרגה גבוה יותר. וכן בחנה ושבעה בניה אחרי שהקריבה את הבן השביעי שלה עמדה ואמרה עמוד לפני אברהם אבינו ואמור לו אתה עקדת מזבח אחד ואני שבעה מזבחות. אין הכוונה ח"ו לומר שהיא יותר טובה אלא אתה עקדתה את בנך יחידך על גבי המזבח ובאותו נסיון נתתה לבניך כוח לעמוד בנסיון מעשה אבות סימן לבנים אותו כח נתן לי להקריב שבעה מזבחות. זה עמוד לפני אברהם ואמור לו בזכותך שעמדתה בנסיון גם לי היה את הכח לעמוד בנסיון.​

לכל המעוניין בס"ד חיברתי ספר הנקרא "תנחומים" אשר בו דברי נחמה לכל מקרי הפטירות (כולל בקיצור שנים רח"ל), עם דברי מוסר ודברי התעוררות. מומלץ מאוד . מנחם מאוד. אפשר לשלוח בקשה למייל: ab0548410300@gmail.com.
אולי פשוט תעלה לפה.

חזור
חלק עליון