• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

הגאון הגדול הרב דוד יוסף שליט"א נבחר לכהן פאר כראשון לציון. בחירות חוזרות בין הרב מיכה הלוי והרב בר.

אנוכי מבקש | הראש"ל הגר"ד יוסף בפניה לרבני הקהילות​

ערב יום הכיפורים התשפ"ה, כשנה לאחר פרוץ המלחמה הקשה שגבתה קורבנות רבים, כשנה לאחר חטיפת מאות יהודים מבתיהם לצרה ולשביה, מרן הראשון לציון הגר"ד יוסף שליט"א בפניה לרבני ישראל ורבני הקהילות להעתיר בתפילה למען אחינו החטופים בעת פתיחת ההיכל לפני תפילת 'כל נדרי'.

אנוכי מבקש | הראש"ל הגר"ד יוסף בפניה לרבני הקהילות​

ערב יום הכיפורים התשפ"ה, כשנה לאחר פרוץ המלחמה הקשה שגבתה קורבנות רבים, כשנה לאחר חטיפת מאות יהודים מבתיהם לצרה ולשביה, מרן הראשון לציון הגר"ד יוסף שליט"א בפניה לרבני ישראל ורבני הקהילות להעתיר בתפילה למען אחינו החטופים בעת פתיחת ההיכל לפני תפילת 'כל נדרי'.

המייל שם זה המייל של הרב לאו??????

היא עיר גדולה לאלוקים?
כן!
הכוונה שהעיר במהותה לאלוקים, וזה שבפועל המציאות אחרת, זה לא שולל אותה מלהיות עיר לאלוקים
זאת ועוד, כוונתו שהיא עיר שהרב יגאל ע"י הזיכוי הרבים שלו והחזרה בתשובה, יהפוך אותה לעיר אלוקים...
חוץ מזה, לשיטתך ירושלים היא גם לא עיר אלוקים.... הרי עומד הפרוץ על המרובה, ויש שם הרבה יותר חילונים וערבים מיהודים שומרי תורה ומצוות, שלא לדבר על הר הברית ששעולים ילכו בו...
גם לשיטתך, איך ירושלים נקראת "עיר הקודש"...
לי לא קשיא לפי כל האמור...
ערבים חתולים וכלבים אינם נספרים. ולכן בירושלים יש רוב שומרי תורה ומצוות ב"ה
ילהס"ת אם גרעה מנינוה.

במהלך הוויכוחים עם הגרחי"ד אברג'ל מנתיבות הגיע מרן הראשון לציון הגר"ד יוסף שליט"א לבית מדרשו זה היה בתאריך ה' בתמוז תשפ"ד האחרון במהלך הביקור בירך הרב חיד"א על הגר"ד שהחיינו ושלחק מחכמתו בשם ומלכות בערך בדקה 6 מרן הראשון לציון שליט"א בתגובה על הברכה "אני לא מסכים שיברכו עלי" "אני מבקש שלא יברכו עלי" "באמת אני מבקש שלא יברכו" עוד סיפר מרן הראשון לציון שליט"א על עמיתו הגאון הגדול רבי יהודה דרעי זצוק"ל (שזה היה יומים אחרי פטירתו). וסיפר דברים נפלאים ומייוחדים.

!!!!!
היה בניהם ידידיות עמוקה גם שהתמודוד אחד מול השני לא סתר מאומה הבן של הגר"י בכולל שם וגם שנפטר הגר"ד היה בצער גדול מאוד ובכה בכי מר על האובדן הגדול
כמו שהגר"ש אליהו נפגש עם הגר"ד לפני הבחירות וכמו שהגר"מ עמוס בירך את הגר"ד ישר לאחר הכתרתו כמו שאמרו "תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם"

במהלך הוויכוחים עם הגרחי"ד אברג'ל מנתיבות הגיע מרן הראשון לציון הגר"ד יוסף שליט"א לבית מדרשו זה היה בתאריך ה' בתמוז תשפ"ד האחרון במהלך הביקור בירך הרב חיד"א על הגר"ד שהחיינו ושלחק מחכמתו בשם ומלכות בערך בדקה 6 מרן הראשון לציון שליט"א בתגובה על הברכה "אני לא מסכים שיברכו עלי" "אני מבקש שלא יברכו עלי" "באמת אני מבקש שלא יברכו" עוד סיפר מרן הראשון לציון שליט"א על עמיתו הגאון הגדול רבי יהודה דרעי זצוק"ל (שזה היה יומים אחרי פטירתו). וסיפר דברים נפלאים ומייוחדים.
יישר כח!
בשיעור, הרב דוד יוסף מספר שהוא סיים לכתוב את הלכות מוקצה וכעת הוא בהלכות בונה, אולם הוא ממתין בהדפסה כי יש בבונה הרבה דינים שמשליכים על מוקצה (שברי כלים וכו') כך שעדיין מתחדשים לו דברים

מי ששם לב מרן שליט"א ענה אמן על ברכת שהחיינו אבל על שחלק מחכמתו לא ענה

תמונה לסוכה של הראשונים לציון לבית משפחת יוסף... שתפו והפיצו...
אני לא בטוח שמותר להשתמש בתמונה זו לתלייה בסוכה מבלי רשותו של מרן הראשון לציון הגאון רבי דוד יוסף שליט"א...
כמו"כ כדאי בודאי להבדיל בין התארים של מרן זצ"ל לבניו מרנן הגאונים שליט"א....

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון