ההתקדמות העצומה בעולם הישיבות הקטנות הספרדיות המוצלחות

לאור הנכתב ע"י אחד מהחברים בכותרת 'פני הישיבות לאן' רציתי דווקא לעורר שבעולם הישיבות הקטנות הספרדיות
יש התקדמות עצומה ומרשימה
הן מצד הישיבות המוצלחות והן מצד ההורים ששולחים לישיבות ספרדיות דבר שלא היה בעבר!
וזה נכון שנפתחו ישיבות ברמה גבוהה מאוד שלא ידענו עד עכשיו אבל עדיין יש בזה חידוש
ואדרבה זה סימן טוב עבורנו חזקו ואימצו!

לאור הנכתב ע"י אחד מהחברים בכותרת 'פני הישיבות לאן' רציתי דווקא לעורר שבעולם הישיבות הקטנות הספרדיות
יש התקדמות עצומה ומרשימה
הן מצד הישיבות המוצלחות והן מצד ההורים ששולחים לישיבות ספרדיות דבר שלא היה בעבר!
וזה נכון שנפתחו ישיבות ברמה גבוהה מאוד שלא ידענו עד עכשיו אבל עדיין יש בזה חידוש
ואדרבה זה סימן טוב עבורנו חזקו ואימצו!
רבותי, שלא תטעו, יש ישיבות קטנות ספרדיות מצויינות שמחנכים שם שספרי מרן זיע"א ויבדלחט"א מרן שליט"א הם לבעלי בתים וכדו', ועוד כל מיני דברים כאלו.
וזה חמור מאוד שאנשים שולחים את בניהם לישיבות קטנות ספרדיות, ושם מחנכים אותם היפך דעתו של מרן זיע"א.
[ואזכרה ימים מקדם כשהייתי בישיבה קטנה (ספרדית, שחלק מהרבנים שם מחנכים כנגד פסקי מרן) הייתי מעורר רבות את הבחורים לפסקי מרן זיע"א שרוב הבחורים לא ידעו את ההלכות ההם, והייתי אומר להם את ההלכות לשיטת מרן זיע"א אף שהם כנגד דעת רבני הישיבה, וב"ה שהקשיבו בקולי, ואת חלק מהרבנים השתכנעו לבסוף, כשראו שאני מביא להם עוד פוסקים רבים שסוברים כך].

וצריך שכל אחד בביתו יחזק את בני הבית בדרכיו של מרן זיע"א ויבדלחט"א מרן שליט"א, וידריך אותם את דרך ההלכה כדי שיוכלו לעמוד חזק ואיתן אם יפגשו אנשים שינסו להזיז אותם מזה.

נערך לאחרונה:
רבותי, שלא תטעו, יש ישיבות קטנות ספרדיות שמחנכים שם שספרי מרן זיע"א ויבדלחט"א מרן שליט"א הם לבעלי בתים וכדו', ועוד כל מיני דברים כאלו.
וזה חמור מאוד שאנשים שולחים את בניהם לישיבות קטנות ספרדיות, ושם מחנכים אותם היפך דעתו של מרן זיע"א.
[ואזכרה ימים מקדם כשהייתי בישיבה קטנה (ספרדית, שחלק מהרבנים שם מחנכים כנגד פסקי מרן) הייתי מעורר רבות את הבחורים לפסקי מרן זיע"א שרוב הבחורים לא ידעו את ההלכות ההם, והייתי אומר להם את ההלכות לשיטת מרן זיע"א אף שהם כנגד דעת רבני הישיבה, וב"ה שהקשיבו בקולי, ואת חלק מהרבנים השתכנעו לבסוף, כשראו שאני מביא להם עוד פוסקים רבים שסוברים כך].

וצריך שכל אחד בביתו יחזק את בני הבית בדרכיו של מרן זיע"א ויבדלחט"א מרן שליט"א, וידריך אותם את דרך ההלכה כדי שיוכלו לעמוד חזק ואיתן אם יפגשו אנשים שינסו להזיז אותם מזה.
אמת ויציב.

אמת ויציב.
יש גם לפעמים אנשים שקורים לעצמם 'רבנים' בישיבות הקטנות שמתייחסים לדבריהם של מרן זיע"א ויבדלחט"א מרן שליט"א בצורה מזעזעת.
אני מכיר מכלי ראשון ר"מ בישיבה קטנה (ישיבה קטנה ספרדית) שראה שאחד הבחורים קורא בעלון בית מרן (כיום השיעור השבועי) ולקח את העלון מידיו וקרע לחתיכות והשליך לרחוב מול עיניהם המשתאות של הבחורים הצעירים! רח"ל!!! וה' הטוב יכפר בעד!
זה מקרה קיצוני, אבל כאמור על כל אחד לחנך את בני ביתו בדרכיו של מרן ולהחדיר להם את ההשקפה הנכונה!

חברים יקרים אני מתפלא עליכם מדברים כאן על תופעה עצומה של התפתחות בישיבות הקטנות
יש כאן ב"ה פריחה עצומה של עולם הישיבות הספרדי... התופעות הללו שאתם מתארים הולכות ונעלמות ...
אל נא אחי תדברו מזה ... אנחנו כבר לא שמה.. צריך לדעת להתמקד בטוב !
אני שאלתי את הרב הפותח היכן נפתחו ישיבות כי אני מכיר רק בירושלים אבל אני שמח שהוא מספר בכל בכל הארץ
אשרינו שזכינו

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון