• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שירשור מבזקים ועידכונים קצרים מהנעשה בעולם התורה בכותל המזרח ובחצרות רבותינו שליט"א - מתעדכן!

ישיבישער של מרן

Well-known member
חבר צוות

שירשור מבזקים ועידכונים קצרים מהנעשה בעולם התורה בכותל המזרח ובחצרות רבותינו שליט"א - מתעדכן!

בשעה טובה פתחנו שירשור חדש של מבזקים ועידכונים קצרים מהנעשה בעולם התורה בכותל המזרח ובחצרות רבותינו בכדי לאפשר לאלפי המשתמשים היקרים (שזכו לחסום את האפשרות צפייה באתרי החדשות) לעדכן ולהתעדכן בכל מה שנחוץ, קצר ולעניין, ללא צורך לרעות (ולראות) בשדות זרים.
שימו לב!
א. השירשור נועד לעדכוני חדשות קצרים מהציבור הספרדי, ולא לפרשנויות ופטפוטים,
ב. כתבות או עדכונים חשובים וארוכים (עם סירטונים וכו') ניתן לפתוח בשירשור חדש,
ג. אין כאן מקום לדיוני פוליטיקה או השקפה (יש שירשורים מותאמים לדיונים אלו).

ד. השאירו את ההודעות פה נקיות וענייניות לעדכוני חדשות מהציבור הספרדי בלבד!
ה. המיזם הוא מיזם שיתופי🙏, יש לך עדכון חשוב⁉️ - תשלח כאן✍️, בכדי שעוד כמה יהנו...👍
ו. בכדי לשמור על רצף קריאה תקין בשירשור, נבקש להדגיש את הכתב בעדכונים, ושיהיה בגודל 18.
ז. ניתן לעקוב🔔 אחרי השירשור ולקבל הודעה על כל עדכון, לחצו עדכן אותי למעלה👆
ח. אל תשכחו לתת 👍 כדי לתת מוטיבצייה למעדכנים...😉

בעז"ה שנשמע ונתבשר בשורות טובות.

נערך לאחרונה:
בשורות טובות: לאחר כמעט שבועיים שהיה מורדם ומונשם - זקן חברי מועצת חכמי התורה מרן הגר״ש בעדני התעורר אך זקוק עדיין לרחמי שמים מרובים.
העתירו בתפילה לרפואתו של מרן חכם שמעון רפאל בן חביבה לרפו"ש בתושח"י.

ויסברג ב'בחדרי': ב.ד.ה הרב אופיר ברדה מחשובי הרבנים בעיר אלעד, רב קהילת 'תפילה למשה' ואיש חסד ענק שעזר רבות לנזקקים, נפטר ממחלה קשה, לפני שנתיים שיכל את בנו בתאונה. הלווייתו היום בעיר אלעד.

המוקד: ביום שני שעבר הרב שלמה מחפוד מל תינוק בפקק תנועה מחשש שתגיע השקיעה, הרכב והרב המוהל היו בדרך לברית
יום שני האחרון שעות אחה"צ הגאון הרב שלמה מחפוד שליט"א גאב"ד יורה דעה ומותיקי המוהלים בארץ נתקע בפקק אדיר בדרכו לעוד ברית

מתברר שגם היולדת והתינוק תקועים בפקק.
זה מתקדם מפה לכיוון האולם וזאת מתקדמת משם.

אב התינוק נסע ברכב המשפחתי השני. וברדכו לעקוף את הפקק נעצר על ידי שוטר ולא קשה לנחש למה.😯

10 דקות לפני השקיעה הרב מחפוד מחליט לחתוך את העניין ומתקשר ליולדת: היכן את נמצאת כרגע ?
אני תקועה בפקק בכניסה לנתב"ג עונה היולדת.

הרב מחפוד מפרסס, חובר ליולדת ולבנה, ומספיק למול את התינוק 2 דקות לפני השקיעה .

הרכב משמש תחליף לאולם, והמושב האחורי היה לכיסא של אליהו. והאבא עדין מעוכב על ידי המשטר , אז הסנדק היה הנהג

בקבוק מים שהיה ברכב הציל את המצב כי הוא היה תחליף לבקבוק מים .

ומה שנשאר לאחל מזל טוב למשפחה שהצליחה ברגע האחרון למול את בנם דקות לפני השקיעה. 🎉
יזכור לעולם בריתו972503955541_status_e11d41c8fc134ed2bdf46243b26ed5e3.jpg

בשורות טובות: לאחר כמעט שבועיים שהיה מורדם ומונשם - זקן חברי מועצת חכמי התורה מרן הגר״ש בעדני התעורר אך זקוק עדיין לרחמי שמים מרובים.
העתירו בתפילה לרפואתו של מרן חכם שמעון רפאל בן חביבה לרפו"ש בתושח"י.
לא נראה שתמונה זו מהיום, אבל זה מה ששלחו עתה
972503955541_status_613228a7cf7e44c1a1809866450bec77.jpg

מצבה קשה מאוד: החמרה במצבה של הרבנית אזרחי​

אשת חבר לראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי הועברה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים לאחר שמצבה הוחמר. הציבור נקרא להתפלל לרפואתה ביום השבת. שמה לתפילה: הרבנית שולמית מחלה בת צביה לאה​

ואני כבר השבתי על כך פה
במחילה גם אני השבתי לך שם...
ואגב דבר מעניין, רק השבוע במהלך נסיעה ארוכה חיטט לי אחד הבחורים במכשיר וויז וצעק לי בהתלהבות, הרב יש לך כמעט 60.000 נקודות, לא הבנתי בכלל איפה יש נקודות בווייז ומה זה עוזר לי בחיים

הרב יש לך כמעט 60.000 נקודות, לא הבנתי בכלל איפה יש נקודות בווייז ומה זה עוזר לי בחיים
לי יש כ500,000.
זה עוזר לנאמנות דיווחיך.
אם תדווח על מפגע מסוים, במידה ויש לך ניקוד גבוה זה יופיע מיד על המפה, גם ללא דיווח של משתמשים אחרים.

משה ויסברג: הרב דוד לוי ששיכל את בנו משה ז"ל באסון מירון, הכניס הבוקר בבריתו של אברהם אבינו את בנו 'שמעון' - ע"ש התנא רשב"י.
שימו לב!
א. השירשור נועד לעדכוני חדשות קצרים מהציבור הספרדי, ולא לפרשנויות ופטפוטים,
ב. כתבות או עדכונים חשובים וארוכים (עם סירטונים וכו') ניתן לפתוח בשירשור חדש,
ג. אין כאן מקום לדיוני פוליטיקה או השקפה (יש שירשורים מותאמים לדיונים אלו).

ד. השאירו את ההודעות פה נקיות וענייניות לעדכוני חדשות מהציבור הספרדי בלבד!
שירשור חדש בעניני לייקים נפתח.

סערה בכותל לאחר שח"כ קריב הניף ספר תורה בעזרת הנשים כמידי ראש חודש, כ-20 נשים מארגון נשות הכותל ביקשו להכניס ספר תורה בניגוד לעמדה מפורשת של משרד המשפטים ולנהלים במקום. ח"כ גלעד קריב ניצל את חסינותו וסייע להן לעבור על הוראות המקום. בקרן למורשת הכותל תקפו: "כ-20 נשים הגיעו למקום במטרה לייצר פרובוקציה"

ח״כ אברהם בצלאל: ״דווקא בימי החנוכה שבו אנו מסמלים את נצחון האור על החושך, בחר שוב גלעד קריב לנצל את חסינותו ולעורר פרובוקציה במקום הקדוש לנו, בעז״ה הממשלה שתקום תעשה סוף לביזונות הנעשות פעם אחר פעם ע״י חבורה של פורעי חוק״.

ח״כ מיכאל מלכיאלי: ״התנהגות של גלעד קריב הבוקר ברחבת הכותל עם הספר תורה פתוח, היא ביזיון ושערוריה של ממש. הוא מנצל את החסינות שיש לו בניגוד לעמדת משרד המשפטים להתנהגות פוגענית. חובה על כולם למחות, ולנו כנציגי ציבור לעשות סוף לחילול הקודש״.

חזור
חלק עליון