שירשור מבזקים ועידכונים קצרים מהנעשה בעולם התורה בכותל המזרח ובחצרות רבותינו שליט"א - מתעדכן!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
בכה רבי וכו'
והלא על הבעל תשובה הגדול ר"א בן דורדיא ברגע א' קראו לו רבי
שם מדובר שהוא הסתלק לעולם שכלו טוב ולכן הוא עלה זך ונקי בקדושה שעשה תשובה על כל העברות שעשה ומיד זכה לעולם הבא להבדיל אני מאחל לעורך הדרך אריכות ימים ושנים ואשריו שהוא כך ביזה את עצמו על זה אך מכאן ולהוציא אתו צדיק גמור כר''א בן דורדיא ארוכה הדרך לענ''ד

שם מדובר שהוא הסתלק לעולם שכלו טוב ולכן הוא עלה זך ונקי בקדושה שעשה תשובה על כל העברות שעשה ומיד זכה לעולם הבא להבדיל אני מאחל לעורך הדרך אריכות ימים ושנים ואשריו שהוא כך ביזה את עצמו על זה אך מכאן ולהוציא אתו צדיק גמור כר''א בן דורדיא ארוכה הדרך לענ''ד
אבל מסתמא לא גרע מכל מיני ח"כים חברי עיריה למינם שגם מכונים בתואר רבי

ומ"מ אשריו ואשרי חלקו שעשה תשובה.
ויש לקוות שממנו יראו וכן יעשו, כי בזמן האחרון הענין של ביזוי ת"ח, שאינו מהחוג / עדה/ סגנון/ שיטת פסיקה / סוג לבוש/ לבזות ולחרף ולגדף צובר תאוצה בעוה"ר.
ואם נצליח לתקן זה ולו במעט והיה זה שכרנו.
יש לזכור שלפני שנים רבות אצלנו הספרדים זה לא היה מצוי כ"כ.
ה' יזכנו לחזור בתשובה שלימה.

ומי זוטר בעינך להתבזות בצורה כזאת?
זה בחינה של אדם חדש לחלוטין כמבואר בסה"ק תומר דבורה וכו'

ויש לקוות שממנו יראו וכן יעשו, כי בזמן האחרון הענין של ביזוי ת"ח, שאינו מהחוג / עדה/ סגנון/ שיטת פסיקה / סוג לבוש/ לבזות ולחרף ולגדף צובר תאוצה בעוה"ר.
ואם נצליח לתקן זה ולו במעט והיה זה שכרנו.
יש לזכור שלפני שנים רבות אצלנו הספרדים זה לא היה מצוי כ"כ.
ה' יזכנו לחזור בתשובה שלימה.
כל אחד ישאל לרבותיו ויעשה כדברם. ותול"מ.

היום הגיעה לידי תמונה של הרב חיים רבי שליט"א קונה חלות לשבת במאפייה בשוק הבוכרים כמודמני נחמה או כרמל (משהו כזה)
בקיצור בכזה ענוה שאין לתאר
אולי זה מהשבת האחרונה.

כל אחד ישאל לרבותיו ויעשה כדברם. ותול"מ.
היו במשך הדורות הרבה גדולי תורה שנחלקו
וכל אחד לפי שיטתו אחז שהשני רשע או שבתאי האם נכון לתלמידים לבזות
ובוודאי שהחכם בעת ההיא ידום
ורק אזכיר שהיה פרשת גרי צהל וכו' והרבה מתלמידי הגרי''ש דיברו בחריפות נגד מרן זצ'''ל האם כגם אותם אתה מבין כיון שהם שומעים לרבותיהם
אתמהההה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון