• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הלכות פסח בקצרה

קובץ מאד יפה !!!מתומצת כמו שצריך ומכיל כל מה שצריך!!! רק מאד אשמח אם יש לכבודו עוד מקורות לגבי האינדוקציה דס''ל כהגה''ר ברוך שרגא שליט'א שזה נחשב כזכווכית.
ולגבי כל החששות של סכנה של הקורונה שלא לטבול וכו' אולי כדאי למחוק בשתי סיבות, זה היה בלוף גדול נושא זה של הסכנה שלא לטבול. עובדה אחרי זה נתנו לכולם להידבק מכל אחד. וכבר לא שומעים על החיסון הזה!

סיבה שנייה, גם לתמימים שעוד מאמינים לסכנה עד כדי כך שהיה אסור לטבול, מ''מ עכשיו זה בטוח כבר לא רלוונתי!

קובץ מאד יפה !!!מתומצת כמו שצריך ומכיל כל מה שצריך!!! רק מאד אשמח אם יש לכבודו עוד מקורות לגבי האינדוקציה דס''ל כהגה''ר ברוך שרגא שליט'א שזה נחשב כזכווכית.
ולגבי כל החששות של סכנה של הקורונה שלא לטבול וכו' אולי כדאי למחוק בשתי סיבות, זה היה בלוף גדול נושא זה של הסכנה שלא לטבול. עובדה אחרי זה נתנו לכולם להידבק מכל אחד. וכבר לא שומעים על החיסון הזה!

סיבה שנייה, גם לתמימים שעוד מאמינים לסכנה עד כדי כך שהיה אסור לטבול, מ''מ עכשיו זה בטוח כבר לא רלוונתי!
מה למחוק
אני לא כתבתי את זה
אם תרצה לגבי אינדוקציה יש על זה בס' של הרב טהרני
בין ישראל לעמים מהדורת תשפ'ד וכן בחוב' שלו לגבי הכשר של פסח וגם לראש כולל שלי תשובה על זה

מה למחוק
אני לא כתבתי את זה
אם תרצה לגבי אינדוקציה יש על זה בס' של הרב טהרני
בין ישראל לעמים מהדורת תשפ'ד וכן בחוב' שלו לגבי הכשר של פסח וגם לראש כולל שלי תשובה על זה
תודה ! אבל אין לי הספר, אבל מאי ס''ל הרב טהרני שזה גם זכוכית?

אני חושב שכ' שיש בזה בישולי גוים
ואני צריך לבדוק הס' בכולל
אם תשלח לי מיל שלך אוכל לשלוח בערך ב4 ועשרה
ואם לא אז אולי בערב אוכל לשלוח אם אתפנה
צילום של תשובתו מהס'
וכנ'ל לגבי אם זה זכוכי לבי הכשרה שאוכל לשלוח רק מאוחר

דעת הרב טהרני לגבי אינדוקציה
:
לגבי הכשרה לפסח
כיון שהמשטח עליו מונחים הסירים עשוי מזכוכית חסינת אש יש לנקות היטב את המשטח בעזרת חומר ניקוי ומותר להשתמש בו בפסח אין לכסות המשטח של הכירים הקרמיות בנייר כסף מפני סכנת התלקחות

לגבי בישולי עכום
דינם כבישול במיקורגל שיש בו איסור בישולי גויים
עמ' סה
משום שהשדה המגנטי החודר אל המאכל יוצר בו זרמי מערבולת קטנים הגורמים לבישול המאכל שבכלי

חזור
חלק עליון