• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

המלאך דיבר עם אמא של הרב ברדא?

פשוט הוא. אבל לצערי הרב לא משכילים להבין, מה זה יראת שמים אמיתית וכניעה לחכמים באמת, ואיפה נמצא השקר!!! ממתי רב אמיתי יעשה שקר בנפשו ויאמר להצביע למפלגה שלצערי הרב תומכת בעליה להר הבית שדינה כרת, תומכת בכל הדעות של כהנא בסתר [כך אמר שמחה רוטמן ח"כ מציונות הדתית].... ועוד לומר שזה מצוה גדולה.... ושאין מפלגות חרדיות היום... זה לשים על כל גדולי ישראל פס אחד גדול _________________ ולומר שכולם איקס.... ורק סמוטריץ ובן גביר המשיחים של הדור.... איך אפשר להשוות בין רב שעם כל הכבוד לספריו מתנהג בדרך פסולה הפוך מכל חכמי הדור... לבין רב שכולו יראת השם טהורה וכניעה לצדיקים ויראי ה'... כזה בלבול עדיין לא שמעתי... ומחילה מכת"ר אתם מתפארים ברבנים שלא צריך להתפאר בהם...

פשוט הוא. אבל לצערי הרב לא משכילים להבין, מה זה יראת שמים אמיתית וכניעה לחכמים באמת, ואיפה נמצא השקר!!! ממתי רב אמיתי יעשה שקר בנפשו ויאמר להצביע למפלגה שלצערי הרב תומכת בעליה להר הבית שדינה כרת, תומכת בכל הדעות של כהנא בסתר [כך אמר שמחה רוטמן ח"כ מציונות הדתית].... ועוד לומר שזה מצוה גדולה.... ושאין מפלגות חרדיות היום... זה לשים על כל גדולי ישראל פס אחד גדול _________________ ולומר שכולם איקס.... ורק סמוטריץ ובן גביר המשיחים של הדור.... איך אפשר להשוות בין רב שעם כל הכבוד לספריו מתנהג בדרך פסולה הפוך מכל חכמי הדור... לבין רב שכולו יראת השם טהורה וכניעה לצדיקים ויראי ה'... כזה בלבול עדיין לא שמעתי... ומחילה מכת"ר אתם מתפארים ברבנים שלא צריך להתפאר בהם...
לא הבנתי מאומה, שאלתי מי הוא הרה"ר למרוקו, וקיבלתי דרשה על בן גביר סמוטריץ ורוטמן.וטענות איך אפשר להשוות בין רב שמתנהג בדרך פסולה, לרב ירא שמים מרבים הנכנע לצדיקים יראי ה',
ושאני מתפאר ברבנים שאין צורך להתפאר בהם
והאמן לי דשותא דמר לא ידענא, לא השוויתי ולא התפארתי באף רב.
רק שאלתי מיהו הרב הראשי למרוקו, ותו לא מידי.

לא הבנתי מאומה, שאלתי מי הוא הרה"ר למרוקו, וקיבלתי דרשה על בן גביר סמוטריץ ורוטמן.וטענות איך אפשר להשוות בין רב שמתנהג בדרך פסולה, לרב ירא שמים מרבים הנכנע לצדיקים יראי ה',
ושאני מתפאר ברבנים שאין צורך להתפאר בהם
והאמן לי דשותא דמר לא ידענא, לא השוויתי ולא התפארתי באף רב.
רק שאלתי מיהו הרב הראשי למרוקו, ותו לא מידי.
מדובר בהגראי"ש פינטו, טענתי על הרב מיארה.

מדובר בהגראי"ש פינטו, טענתי על הרב מיארה.
האמן לי שהרב ברדא הוא לא נמנה מהרבנים שאנוכי מתפאר, וידענא היטב מה דעת מרן זיע"א עליו, ומ"מ צרם לי קצת הנוסח.

נערך לאחרונה:
בזמנו [גוש קטיף] הוא היה ממארגני ההפגנות מתחת לבית רבנו
ומרן דיבר עליהם כלשון שהבאתי לעיל
גירוש גוש קטיף לא היה מזמן
זה היה בשנת תשסו
ולא היו הפגנות תחת הבית של רבינו
כיון שהוא היה אחד מראשי המתנגדים לגירוש

אני ביררתי את הענין
ומדובר באמת כאשר הפרחח הזה היה בן 16
שאז היה הסכם אוסלו
ושס נמנעה מלהצביע נגד
כי רבינו היה בדיעה שזה יכול למנוע שפיכות דמים [ואח"כ חזר בו]
ובאותה תקופה מיררוהו ורובו וישטמוהו בעלי חצים

מעניין אם יש עוד מקור לזה שיש בעיה לשים לחם הפוך, כי באמת עד עכשיו נוהגים כן בבית חמי להקפיד מאד שלא יהיה לחם הפוך. ושאלתי גם את סבתי על זה וגם היא אמרה שזכור לה שמקפידים על זה, השאלה אם יש עוד מקור לכך מלבד הסיפור הנ"ל?

מעניין אם יש עוד מקור לזה שיש בעיה לשים לחם הפוך, כי באמת עד עכשיו נוהגים כן בבית חמי להקפיד מאד שלא יהיה לחם הפוך. ושאלתי גם את סבתי על זה וגם היא אמרה שזכור לה שמקפידים על זה, השאלה אם יש עוד מקור לכך מלבד הסיפור הנ"ל?
לא מאמין בדברים כאלה. היו דמיוניים אולי, האמת שפעם היה הרבה אגדות כאלה, וברוך היודע!

1671387559301.png

1671387583763.png

1671387635652.png

מצאתי שינה מחלוקת בים חכמי תוניס מהו הכוסכוס, שהחכם הנ"ל אמר: מהו המן שהיה במדבר-כוסכוס-לב יצחק בשלח עט.PNG
ואולי גיסו בבית נאמן האחרון אמר:

בית נאמן 342-כוסכוס.PNG
ונמצא שנחלקו במחלוקת קיצונית, דלדברי הראשון הוא אשר קיבלו כמן, ולדברי השני אליו ייחלו כשקיבלו את המן.

במחילה, הרב הנ"ל מרן זיע"א כתב בחזו"ע חנוכה להתרחק ממנו.
והינו מזלזל ברבים מרבותינו, החיים עמנו. וגם על רבותינו הראשונים כותב כדבר איש לרעהו, בדברי תוכחה ומוסר, משל יש לו השגה כלשהי בדרגתם. ומרן הראש"ל שליט"א מתריע ע"ז בספריו בכמה מקומות, ואף בשיעוריו מידי ערב פסח. (ומצו"ב מאמר המראה את לשונותיו המחוצפות כנגד רבותינו הראשונים).
ואמר שמעולם לא היתה מפלגה חרדית שאפשר לתמוך בה (כולל ש"ס בימי מרן זיע"א).

ואנא יניחו לנו כל האנשים הנ"ל וישארו במקומם, ולא יבלבלו מוחנו.
וווווואוווווווווווו ראיתי את זה עכשיו והזדעזעתי!!! יכולתי לקרוא אפילו עד הסוף. סגרתי באמצע! מבהיל!

גירוש גוש קטיף לא היה מזמן
זה היה בשנת תשסו
ולא היו הפגנות תחת הבית של רבינו
כיון שהוא היה אחד מראשי המתנגדים לגירוש

אני ביררתי את הענין
ומדובר באמת כאשר הפרחח הזה היה בן 16
שאז היה הסכם אוסלו
ושס נמנעה מלהצביע נגד
כי רבינו היה בדיעה שזה יכול למנוע שפיכות דמים [ואח"כ חזר בו]
ובאותה תקופה מיררוהו ורובו וישטמוהו בעלי חצים
אף על פי שאני זה שהביא את המקור אתה יכול אולי
לכתוב לי אפי' בפרטי עם מי ביררת בזמנו ???

הטענה לא מתחילה, להשים על נר הוא אסור משום בישול, ובפלטה התירו משןם "מיחזי כמבשל", שלא שייך במקום שאין דרך לבשל כמבואר בדברי הרשב"א, ופשוט.
זה שאלה קצת כיון שיש הרבה שטוענים שהם שמים על הפלטה לא מבושל לגמרי ומתבשל והולך בשבת
וגם שמעתי שבאולמות שמים פלטות כדי לבשל ואם זה נכון יש מה לדון מצד מיחזי כמבשל
אבל מצד חשש חיתוי שרבותינו הראשונים חששו לו נראה שאין לחוש דלא גרע מקש וגבבא.
אבל למעשה הידוע לי שהרבה אברכים מחמירים בזה או בגלל שס''ל שיש בזה מיחזי כמבשל או שלא יבואו להחליף עם דבר שאינו מבושל .

הוא בודק גם כשרות תפילין בלי לפתוח אלא במשמוש הידיים וברוח הקוטג'........ 🤭
עובדא הוה עם אחי היה אצלו תקופה לפני 20 שנה בערך.....
א. הסיפור אמיתי?
ב. אף שאני רחוק מדעותיו
אבל זה שהרב זצ''ל זלזל אינו מתיר לנו גם
וכמו שידוע מה הרב כתב על הגרמ''א והאומר כן מבינינו הרי הוא מבזה ת''ח, אא''כ יש תועלת ולא סתם נייעס

חזור
חלק עליון