• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הספר "משנה סדורה" מול "הלכה ברורה"

amit26

Active member
שלום לכולם
אתמול ראיתי בבית מדרש שליד הבית את הספר משנה סדורה(לא הכרתי לפני) - נראה מדהים!
רציתי לשאול - האם שייך ללמוד גם הלכה ברורה וגם אותו, האם הם על אותה משבצת וחבל על הזמן או שכל אחד פונה מכיוון אחר? כי הלכה ברורה זה יותר פסקי הלכה ועל זה ביאורים,אבל מהכלום דקות שהיה לי לעיין במשנה סדורה נראה שהוא פשוט מביא מקורות ומפלפל בדברי השו"ע עצמו, ואז יוצא שאפשר להרוויח הלכות פסוקות מהלכה ברורה ורקע ועיון עמוק יותר ממשנה סדורה. מה דעת הרבנים?
כמו כן, מישהו יודע איפה אפשר להשיג חלק א של משנה סדורה?

מי המחבר? על איזה הלכות זה?
ראה דוגמאות במצורף [בזמנו כשדיברתי עם הרב המחבר לא הגענו בסוף להסכם עבור הכנסתם אוצר החכמה].

קבצים מצורפים

• 75.pdf
    55 KB · צפיות: 46
  • תחילת הספר.pdf
    13.4 MB · צפיות: 50
  • _מודעה (2).pdf
    6.7 MB · צפיות: 38
  • 11.pdf
    54.1 KB · צפיות: 35
  • 13.pdf
    54.3 KB · צפיות: 20
  • 50.pdf
    52.8 KB · צפיות: 28
הוציא רק חלק אחד?
בזמנו כשדיברתי איתו [לפני כשנתיים פחות או יותר] היה לו: ב' כרכים - האחד: מסימן א' עד סימן כד. והשני לו: מסימן כה עד סימן מד. והשלישי בדרך: מסימן מה עד סימן פח. ויש לו עוד ספר "כתר תורה" - ספר מקיף על מ"ח קנייני התורה [מסתעף לדברים הלכתיים ולנידונים יפים].

אז מה דעת הרבנים? הספר עומד באותה משבצת של הלכה ברורה או שיש עניין ללמוד משתיהם על הסדר?

יותר מזה,זה אפילו לא לעניין עשה לך רב, כמו שאני לומד משנה ברורה למרות שהוא לא הפוסק שלי
אלא השאלה האם יש טעם ללמוד את שתיהם כי כל אחד מוסיף ומעשיר באופן שונה, או ששניהם יושבים על אותה משבצת

יותר מזה,זה אפילו לא לעניין עשה לך רב, כמו שאני לומד משנה ברורה למרות שהוא לא הפוסק שלי
אלא השאלה האם יש טעם ללמוד את שתיהם כי כל אחד מוסיף ומעשיר באופן שונה, או ששניהם יושבים על אותה משבצת
אין ספר שאינו ליקוט שאינו מוסיף.
השאלה היא האם יש מספיק הוספות בשביל שיהיה שווה לעבור עליו כסדר.

חזור
חלק עליון