• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הריגת יצחק רבין

תראו במלך שהשלום שלו מה כתב סעדון על כל זה. הוא נכח שם והוא הודיע למרן ובהתחלה היסס להודיע לו, והודיע לו בפתק. הגם כי היה בטוח כבר שרבין מת.
אגב, מרן אמר רבין עם ב' רפויה אם תשימו לב...

כך שלא צריך מרובעים.
לך ליוצר שבראני.
ובפרט בדורינו שכל אדם נשוי מקבל תואר הרה"ג, ותואר "הגאון" מיוחס לכל צורב.
אני לא משתתף בחגיגה זו.

ואגב, שמעתי מאדם בר דעת, שמתי נפל לו האסימון בענין זה של האינפלציה בתארים, כשראה איזה פרסום עם תמונה וכיתוב "מרן ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי בציונו של הגאון מוילנא"...

לך ליוצר שבראני.
היוצר שבראנו ונתן לנו את תורתו, תורה שבכתב ושבע"פ, בתורתו כתוב לאמר, "לעולם תהא דעתו של אדם מעורבת עם הבריות", כתובות יז א. וכ"ש שרואים את גדולי ישראל תלמידי חכמים בשותי"ם ובכתבים שלהם מתארים את רבינו בתואר "מרן".
אז מאד חשוב לחברי הפורום לדעת את מנהגו של "פשוט", שלא לנהוג כחכמי הדור. כל הכבוד.

הסרטון לא זמין לצפיה.
אולי יגלה לנו כבודו מי מסר את אותו שיעור ביזדים? ומה טען שם?
איני זוכר מי ישב לצד מרן.
מה שאני זוכר הוא שהגישו למרן פתק על ההתנקשות, ומרן סיפר בקצרה את שאירע (ומעזרת הנשים נשמעו קולות של הלם), ואאל”ט מרן אמר ”שנאת אחים שנאת אחים” ואח”כ עשה מי שברך והמשיך בשיעור.

נערך לאחרונה:
כי הוא היה אדם אמיתי, ועמד אחרי מילותיו, וכמדומה ששמעתי ממרן הראש"ל שליט"א שכל מה שמרן זיע"א ביקש ממנו קיים.
קראתי שמנחם פרוש בא אליו על קבל רחל איך תשאר מחוץ לחומה [בבכיות מגובהו הדמעות נפלו על כתפיו של רבין].
מיד הוא צלצל למישהו תגיד להם שאני חוזר בי מזה. מי היה מאמין שככה הוא הקשיב.
[זה מוזכר בספר על א' ממנהיגיה הפוליטיים של המזרחי, כעת שכחתי את שמו].

חזור
חלק עליון