וורד בחינם (וכן לגבי עימוד בוורד)

אני לא מסכים עם הטענה הזו יש עימודים פשוטים בעיקר לספרי הלכה שמספיק לעמד בוורד.
ויכוח נדוש, לדעתי לא! אך אני יודע שיש כאלו שחושבים שכן! יש על זה כבר מספיק אשכולות, נדמה לי גם כאן בפורום.
לדוגמא כל ספרי הרב אופיר מלכא הם מעומדים בוורד והם בין ספרי ההלכה הכי נמכרים שיש כיום.
לספר 'התניא' של חב"ד יש עימוד מזוויע כל לב, ובכל זאת הוא הספר הנמכר בישראל, בשל המשנה הסדורה שבו, יתכן שסגנון כתיבתו כה בהיר עד כדי שמתגברים אפילו על מחסום העימוד הפחות מקצועי!

מה הקשר?? איך זה סותר את מה שאמרתי? יש את כל הכלים לעימוד בסיסי+ בתוך הוורד. וזה מאוד נח שהעימוד הוא נגיש כל כך ולא צריך לעבוד עם שתי תוכנות במקביל.
יותר נוח להדפיס בבית, אפשר לתקן כל מילה, לא צריך לעבוד עם מספר תוכנות ועוד.
מבחינתי אין הבדל בין עימוד להדפסה, שניהם שלבים המתבצעים בסיום הכתיבה הסופי, ושניהם מבוצעים על ידי אנשי מקצוע ולא על ידי בעל מחבר.
אבל בהחלט טוב מאוד בשביל ספר.
בא נסכם שיש מחלוקת ביננו מה רמת האיכות שבה ספר צריך לצאת, אני אוחז שספר צריך לצאת ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, זכותך לחלוק עלי!
בעיקר למי שכבר מעמד חצי עימוד תוך כדי כתיבה שאז אם הוא יעמד בתוכנה אחרת אז רוב העבודה שלו תלך לפח.
וגם המעמד יעבוד מאוד קשה כפול כמה וכמה

ומכאן בקשה, ציבור בעלי המחברים! אם אתם כותבים בוורד ומתכננים לפנות אחר כך לעימוד מקצועי, אנא אל תשקיעו בסידור ועימוד בוורד, זה רק מזיק לתוכנות המקצועיות, אין טעם להכניס מעברי עמוד ע"מ לעבור עמוד וכדו'. זה מקשה מאוד על המעמד!

בא נסכם שיש מחלוקת ביננו מה רמת האיכות שבה ספר צריך לצאת
ממש לא, אבל זה לא שחור לבן, יש כל מיני מטרות להוצאת ספר, ומי שלא מתכוון להרויח מהספר, או שהסגנון של הספר הוא לא משהו מסובך, כמו קונטרס ושו"ת עיוני וכדומה, לא צריך יותר מזה.
ומכאן בקשה, ציבור בעלי המחברים! אם אתם כותבים בוורד ומתכננים לפנות אחר כך לעימוד מקצועי, אנא אל תשקיעו בסידור ועימוד בוורד, זה רק מזיק לתוכנות המקצועיות, אין טעם להכניס מעברי עמוד ע"מ לעבור עמוד וכדו'. זה מקשה מאוד על המעמד!
תפרט יותר מה כן ומה לא לעשות, כי סידור ועימוד כמובן שלא עוזר, אבל מעברי עמוד צריך לעשות אם אתה רוצה שמשהו יתחיל בעמוד חדש. ואף אחד לא הולך לרשום שורה של קודים כדי לסמן מה מעבר עמוד וכו' בתוך הסיכומים שלו. מה יעשה במקום זה? מה עם הגדרת כותרות, מספור וכדומה, תפרט מה כן ומה לא (ויש דברים שאין ברירה והמעמד צריך לבלוע).

כל עובד הוראה או תלמיד יכול להתקין אופיס חינם-ב5 מחשבים- דרך פורטל משרד החינוך.
גם אם אתה אבא של תלמיד אתה יכול להתקין על שמו.
לאחר שניסיתי את זה, זה נותן לי רק דרך האינטרנט, אבל לא כוורד בתוכנה בשולחן העבודה וכד'

ספר זכויות היוצרים בהלכה.
של ת"ח גדול מק"ס, נוגע בכל הנושאים (ופוסק בלי לחשוש ממה יגידו, אע"פ שהעיד באוזני שקיבל כמה תלונות מכמה "אמנים" על פסקיו)
נודע בנושא זה, אולם אין ספר זה תח"י
הצג קובץ מצורף 20914
ניתן לקבל מענה הלכתי אצל מחבר הספר בימים א-ה בין השעות 13:00-14:00 ובין 19:00-20:00 (וכן בער"ש עד שעה לפני כניסת שבת), במספר: 052-7629184

ממש לא, אבל זה לא שחור לבן, יש כל מיני מטרות להוצאת ספר, ומי שלא מתכוון להרוויח מהספר, או שהסגנון של הספר הוא לא משהו מסובך, כמו קונטרס ושו"ת עיוני וכדומה, לא צריך יותר מזה.
אין כמעט היום אפשרות להרוויח מספר תורני פחות מ 1,000 עותקים (לא אומר שאין בכלל, אך קשה מאוד).
כך שמעטים מאוד הספרים התורניים היוצאים לאור כיום למטרות רווח.

בעימוד מקצועי למדנו כמה וכמה נקודות שמשפיעות על ההבנה המוחית,
ע"מ לדעת איך לעמד לא מספיק חוש עיצובי או ידע בתוכנות אלא גם ידע מקיף על צורת ההבנה המוחית (בכל הנושא של קריאה, רצף קריאה, עייפות לאות ועוד).
אני בטוח שספר שמעומד אצלנו במכון בצורה מקצועית נותן ללומדים חווית לימוד אחרת, יותר מושך אותם ללימוד, וגורם להם להתחבר,
נקודה זו חשובה מאוד גם בקונטרסים, שו"ת עיוני וכדו'. אין ספר שהנוחות של הלומדים/ קוראים לא חשובה בו.

תפרט יותר מה כן ומה לא לעשות, כי סידור ועימוד כמובן שלא עוזר, אבל מעברי עמוד צריך לעשות אם אתה רוצה שמשהו יתחיל בעמוד חדש. ואף אחד לא הולך לרשום שורה של קודים כדי לסמן מה מעבר עמוד וכו' בתוך הסיכומים שלו. מה יעשה במקום זה? מה עם הגדרת כותרות, מספור וכדומה, תפרט מה כן ומה לא (ויש דברים שאין ברירה והמעמד צריך לבלוע).
כשחשוב לכם שנושא מסוים יתחיל בעמוד חדש, ניתן לסמן במעברי עמוד, א"כ מומלץ יותר לסכם עם המעמד מראש סימון מוסכם.
אך כאשר אין לכם חשיבות מיוחדת שהנושא יתחיל בעמוד חדש, אלא שאתם לא רוצים שהוא יתחיל בשורות האחרונות בעמוד וכדו', בשופו"א אל תסמנו במעברי עמוד בשביל שהקובץ וורד יהיה נעים יותר לקריאה.
(המלצה שלי, אחרי שגומרים את הכתיבה, ליצור עותק אותו מעצבים בוורד בשביל הסכמות השגת תרומות או כל הנושאים עד העימוד, תוך השארת עותק בלי עיצוב בוורד שאותו ישלח לעימוד).

כל ההגדרות הנוספות מלבד מעברי עמוד, נא לסמן בלשונית סגנונות (תו, פסקה), זה הכי חשוב ומקל על המעמד.
ניתן להיעזר בקישור שהבאתי מהאתר של ידידי ר' יוחנן - סופריא הוצאה לאור הכנה לעימוד.

שלום, אני די חדש בעריכה תורנית, אני כותב שיעורים מוקלטים, אשמח שמישהו יכוון אותי לתוכנה שאני מדבר וווארד כותב, לא במלאכותית, אין לי בעיה של שקט, תודה רבה.
0527160895
7160895@gmail.com
גם אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי איך לכתוב שיעורים מוקלטים
ראה כאן.

שלום, אני די חדש בעריכה תורנית, אני כותב שיעורים מוקלטים, אשמח שמישהו יכוון אותי לתוכנה שאני מדבר וווארד כותב, לא במלאכותית, אין לי בעיה של שקט, תודה רבה.
0527160895
7160895@gmail.com
גם אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי איך לכתוב שיעורים מוקלטים

אם יש לכם וורד מקורי וחיבור לרשת,
אופציית הכתב (מצורף תצלום מסך):
1717294686161.png

אופציה נוספת (חינמית) לדעתי מדויקת וקלה יותר מוורד היא גוגל דוקס
1717294932808.png
ישנם גם אופציות של בינה מלאכותית מדויקים יותר,
בהם אין צורך להדליק את הרמקול של המחשב,
אלא הוא מתמלל את הקובץ ישירות בדיוק מירבי.
אך אופציות אלו בתשלום.

לאחר שניסיתי את זה, זה נותן לי רק דרך האינטרנט, אבל לא כוורד בתוכנה בשולחן העבודה וכד'

לא התקנת את התוכנה במחשב, צריך להוריד אופיס, ואז להתקין, ואח"כ אין צורך בחיבור לרשת.​

הוראות להורדת התוכנה​

• היכנסו לפורטל החינוך.
  • התחברו עם קוד משתמש וסיסמה (פרטי ההזדהות האחידה של משרד החינוך שקיבלתם בבית הספר).
  • אם אין לכם את פרטי ההזדהות האחידה, הזינו מספר תעודת זהות, ויישלח אליכם קוד אימות לנייד. לאחר הזנתו תוכלו להמשיך בתהליך.
  • הורידו והתקינו את התוכנה לעד חמישה מכשירים: מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט או סמרטפון.
  • את ההורדה הראשונה יש לבצע מהמחשב ולא מהסמרטפון.
  • בסיום ההתקנה הפעילו Word או Excel והזינו שוב את שם המשתמש שקיבלתם (xx.xx@office.eduil.org).
  • הקלידו שוב את הסיסמה של משרד החינוך להפעלת הרישיון.
  • לתמיכה בנושא הורדת אופיס ניתן לפנות למוקד התמיכה.

אך כאשר אין לכם חשיבות מיוחדת שהנושא יתחיל בעמוד חדש, אלא שאתם לא רוצים שהוא יתחיל בשורות האחרונות בעמוד וכדו', בשופו"א אל תסמנו במעברי עמוד בשביל שהקובץ וורד יהיה נעים יותר לקריאה.
מה הבעיה להגדיר בסגנונות שיתחיל בעמוד חדש ואז כששולחים לעימוד אפשר לבטל את זה בפעולה פשוטה אחת.

אני בטוח שספר שמעומד אצלנו במכון בצורה מקצועית נותן ללומדים חווית לימוד אחרת, יותר מושך אותם ללימוד, וגורם להם להתחבר,
עם כל הכבוד עצם זה שאתה מפרסם את עצמך לא ממש עוזר לטענה שלך, זה רק מוסיף פה לאינטרס ומחליש את הטענה.
אני לא אומר שאתה לא צודק, אבל יש הרבה דרכים ללמוד ולבצע עימוד שקל לקרוא וכו' בלי קשר לתוכנה כזו או אחרת.
ראיתי הרבה ספרים עם עימוד גרנדיוזי של מכונים נחשבים שהרבה פחות קל לקרוא בהם מאשר הספרים הפשוטים שמעומדים בפשטות ובהירות. בקיצור, אתה צודק בעקרון אבל לא בהכרח בפרקטיקה.

אני לא אומר שאתה לא צודק, אבל יש הרבה דרכים ללמוד ולבצע עימוד שקל לקרוא וכו' בלי קשר לתוכנה כזו או אחרת.
למדת 180 שעות בפרוג? אתה יודע כמה אופציות שבתור קורא רגיל שלא מבין בעיצוב גרפי לעולם לא תשים לב עליהם קיימים בתוכנת אינדיזיין ותג? אבל הטכניקות הללו גורמים שאחרי רבע שעה של לימוד לא תאלץ לעשות אתנחתא, תוכל ללמוד שעות רצופות בלי שיכאבו לך העיניים, ובלי שהמוח שלך יתעייף.

אספר לך איך בחרתי את ראשי צוות העריכה והעימוד אצלנו,
הלכתי להתפלל מעריב בביהמ"ד סמוך לבית בשעה 10 בערב,
אחרי שמו"ע בהמתנה לקדיש נכנסתי לאוצה"ס של הביהמ"ד, פתחתי ספר אקראי והתחלתי ללמוד, כאשר התוכנית היא שתוך 5 דקות יהיה קדיש ואני אחזור הביתה, אך כאשר סגרתי את הספר לשמוע קדיש, אני מגלה שזה אחד הקדישים האחרונים של מניין שחרית (נץ).
פתחתי שוב את הספר בעמוד הקרדיטים רשמתי לעצמי את שמות העורך והמעמד, כיום שניהם עובדים אצלנו במכון בתור 'ראש צוות' עריכה ועימוד.

ראיתי הרבה ספרים עם עימוד גרנדיוזי של מכונים נחשבים שהרבה פחות קל לקרוא בהם מאשר הספרים הפשוטים שמעומדים בפשטות ובהירות.
אסכם שורה זאת: יש מכוני הוצאה לאור לצערנו שבהם יש ידע רק איך לעשות עימוד גרנדיוזי ולא יודעים את עיקר עבודת העימוד להקל על העין והמוח בקריאה. אכן, אל תוציא אצלם.

אספר לך: יש מכוני הוצאה לאור נחשבים שמדפיסים עם לוחות פגומים, יש מכוני הוצאה לאור נחשבים שהעריכה שלהם מסורבלת, יש מכוני הוצאה לאור נחשבים שהשיווק והפצה שלהם נוראי. אל תוציאו אצלם!
אכן, לפני שאתם סוגרים עם מכון הוצאה לאור על הוצאת ספרכם, תבררו עליו!!! (שוחחו עם לקוחות קודמים בהוצאה, בקשו דוגמאות מספרים שיצאו לאור דרכם).

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון