• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ועדת רבנים חדשה בנושא חוק הגיוס בראשות רה"י הגר"ש בצלאל שליט"א

במכתב שיפורסם מחר (חמישי) בעיתון "הדרך" מודיעים מרנן ורבנן מנהיגי הדור חברי מועצחה"ת שליט"א על הקמת ועדת ראשי ישיבות שתעסוק בנושא מעמד בני הישיבות וחוק הגיוס, זאת לקראת ההכרעה המתקרבת בנושא החשוב
מי שיעמוד בראשות הוועדה הוא חבר נשיאות מועצחה"ת ראש הישיבה הגר"ש בצלאל שליט"א, ראש ישיבת 'פורת יוסף', העיר העתיקה. חברי הוועדה יהיו: הגאון הגדול רבי שלמה ידידיה זעפרני שליט"א-ר"י שפתי חיים וגאב"ד עמלי תורה, הגאון רבי שלום ביטאן שליט"א- ראש ישיבת דעת חיים, הגאון רבי חנוך כהן שליט"א- ראש ישיבות באר התלמוד. הגאון רבי יעקב שרבאני שליט"א-מר"י מאור התורה.
על ההחלטה להקים את ועדת הרבנים הודיעה הערב מועצחה"ת במכתב רשמי שהתפרסם לציבור.
בפתח מכתבם כותבים מרנן רבותינו חברי מועצחה"ת: "כידוע לדאבון לב, בתקופה האחרונה מתגברים הניסיונות להצר את צעדיהם של בני התורה היקרים המסולאים בפז, ולפגוע חלילה בעולם התורה, שהוא היסוד לקיום ושמירת עם ישראל, שאין אומתנו אומה אלא בתורותיה".

מכתב ה'מועצת'

חברי הוועדה יהיו: הגאון הגדול רבי שלמה ידידיה זעפרני שליט"א-ר"י שפתי חיים וגאב"ד עמלי תורה, הגאון רבי שלום ביטאן שליט"א- ראש ישיבת דעת חיים
מה לרבנים הללו לדעת מה השקפת עולם של מרן זצוק''ל לא שחס ושלום אני מזלזל בהם הם גדולים וחכמים ראשי ישיבות וכדו'.... אבל הם והשקפות עולם של מרן זצוק''ל רחוקים כרחוק מזרח ומערב אין שם אפילו רב אחד שמייצג את השקפת עולם של מרן זצוק''ל
חבל???

נערך לאחרונה:
מה לרבנים הללו לדעת מה השקפת עולם של מרן זצוק''ל לא שחס ושלום אני מזלזל בהם הם גדולים וחכמים ראשי ישיבות וכדו'.... אבל הם והשקפות עולם של מרן זצוק''ל רחוקים כרחוק מזרח ומערב אין שם אפילו רב אחד שמייצג את השקפת עולם של מרן זצוק''ל
חבל???
אשמח שתפרט במה השקפתם שונה בענין מעמד בני הישיבות וחוק הגיוס.

ש''ס בדרך כלל בעניני גיוס היתה נותנת את ההכרעה לליטאים
כך שלא ידוע לי על איזה משנה ידועה מהרב זצ''ל
אבל לאידך גיסא אריאל אטיאס מערבב בזה שנים רבות אז אולי יש לו...

חבל???
אני באמת לא מצליח להבין את הגישה הזו שאומרת שאם זה לא דעת מרן, אז גמרנו, דור דור ודורשיו, כמו שאצל הליטאים הגר"ח קניסבקי אינו דומה לר' דוב לנדו, הוא הדין הכא, והנהגה בזמנינו מופקדת בידי הראשי הישיבות הגאונים.

חזור
חלק עליון