• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

זרע אמת

אנחנו קיבלנו מהם את 2 ההודעות המצורפות

בס''ד יצא מחדש הסט המבוקש כתבי רבי נפתלי כץ 5 כרכים
כרך א' - סמיכת חכמים הקדמה נפלאה לקשר כל כל הש''ס
כרך ב' - קדושה וברכה - חידושים ופלפולים על מסכת ברכות
כרך ג' - שלשלת הזהב - תולדות רבינו ילקוט הסכמות
כרך ד' תפילות ופיוטים - שער הבטחון - שער ההכנה - ספר הצואה
כרך ה' - תפילות ופיוטים - שער היללה לימות החול - שער הלל יה לשבתות ומועדים

250 ש''ח לסט

unnamed.jpg

אני מצרף מודעא נוספת על ספר חדש נפלא נפלא ביותר שלא ראיתי כמותו שנים רבות, ספר עוצמתי ומחזק ברמות גבוהות, שממש אני מתפלא על עצמי איך לא זכיתי להכיר את המלאך הקדוש הזה [ידיד שלי מארגנטינה סיפר לי עליו דברים גדולים אבל לא השכלתי לזכות להכירו בעצמי]
מי שלא יקרא לא יבין

קבצים מצורפים

• גאון הענווה.jpg
    7 MB · צפיות: 18
אני מצרף מודעא נוספת על ספר חדש נפלא נפלא ביותר שלא ראיתי כמותו שנים רבות, ספר עוצמתי ומחזק ברמות גבוהות, שממש אני מתפלא על עצמי איך לא זכיתי להכיר את המלאך הקדוש הזה [ידיד שלי מארגנטינה סיפר לי עליו דברים גדולים אבל לא השכלתי לזכות להכירו בעצמי]
מי שלא יקרא לא יבין
הוציא גם דרש יהודה ו' כרכים, ראה באוצר החכמה (גירסא 20) - כאן.

מי שלא יקרא לא יבין
פלא שכבודו לא הכיר את הגאון זצ"ל במיוחד לפי מה שקראתי בדבריו בפורום שגדל באיזור שכונת הבוכרים

פלא שכבודו לא הכיר את הגאון זצ"ל במיוחד לפי מה שקראתי בדבריו בפורום שגדל באיזור שכונת הבוכרים
מה לגאון הענוה הנ"ל ולשכונת בוכרים? היה מצוי בישיבת פורת יוסף גאולה ובבית כנסת טוויג שבמקור ברוך והתגורר ברחוב יונה.

מה לגאון הענוה הנ"ל ולשכונת בוכרים? היה מצוי בישיבת פורת יוסף גאולה ובבית כנסת טוויג שבמקור ברוך והתגורר ברחוב יונה.
פשוט מאד היה מוסר שיעורים בבית כנסת שמש צדקה סמוך לשכונת הבוכרים כמו כן היה מוסר גם שיעורים בזמנים שונים בבתי כנסיות בשכונת הבוכרים

פשוט מאד היה מוסר שיעורים בבית כנסת שמש צדקה סמוך לשכונת הבוכרים כמו כן היה מוסר גם שיעורים בזמנים שונים בבתי כנסיות בשכונת הבוכרים
לא ידעתי.
בתקופה שהתגוררתי במקור ברוך זכיתי להתפלל עמו לרוב בטוויג, ובמוצאי שבתות היה לוקח ממני סיגריה, ולא שמר על זמן רבינו תם.
באמת באמת היה גאון הענווה והפשטות, ע"ה וזיע"א.

שאלה יפה שאלת
רק שלא גדלתי בשכונת הבוכרים אלא היו כמה שנים שהייתי גם שם, והיה לי ידיד יקר [שהיה גר ברחוב יחזקאל למעלה] שתמיד היה אומר לי בוא תראה שעון שוויצרי את חכם יהודא מועלם שתמיד עובר כאן באותה שעה, ולא היה לי את השכל לבוא להכירו וחבל על דאבדין

שאלה - 64388
לכבוד הרב בן ציון מוצפי שלום רב
שמעתי את ההספד המרעיש לבבות של כבודו בהלווית הגאון הצדיק הרב יהודה מעלם זצ"ל, כולנו בכינו שם יחד עם כבודו, מי יתן לנו תמורתו .
תשובה
איבדנו ענק בתורה בפשט ובקבלה, גאון שהרביץ תורה במשך למעלה משישים שנה בישיבת פורת יוסף המהוללה, שריד אחרון לרהני הישיבה של אותו דור, צנוע, עניו, נסתר, נחבא אל הכלים, חכם ונבון, מקובל אלקי, מחנך דגול ואהוב, מורי ורבי, עטרת ראשי. חמדת הלבבות, בעל מידות יקרות.
לנו ראוי לבכות, לנו ראוי להספיד. ת.נ.צ.ב.ה.

חזור
חלק עליון