• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חדשות ועידכונים על מו"ר מרן הראשון לציון שליט"א

יו"ר וועדת הבריאות של הכנסת ח"כ יוני משריקי הגיע ללשכת הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף - הרב הראשי לישראל לקבלת ברכה לכבוד החג ולמכור את החמץ האישי

IMG_20240421_204856_369.jpg

נשיא ארגון פרי חיים הרב משה שלזינגר בשמחת הברית עם הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף - הרב הראשי לישראל וחבר מועצת חכמי התורה וראש ישיבת 'אור החיים' הגאון רבי ראובן אלבז

IMG_20240421_205017_288.jpg

במעמד הרבנים הראשים לישראל - הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף והגר"ד לאו, שר הדתות מיכאל מלכיאלי, שר האוצר בצלאל סמוטריץ ומנכ"ל משרד הדתות יהודה אבידן, מוכרים כעת את החמץ של המדינה לג'בר חוסיין.

IMG_20240421_205115_044.jpg

טקס מכירת החמץ של ישראל במעמד הרבנים הראשיים לישראל, שר האוצר והשר לשירותי דת

GLrIUq6WMAANx0o.jpg

זו השנה ה-28 שג'בר חוסיין מאבו גוש קונה את החמץ של מדינת ישראל

GLrLPznWsAAqJev.jpg

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף מדגיש בפני חוסיין כי הוא קונה גם את החמץ של החטופים בעזה​

נערך לאחרונה:
‏יוסי אליטוב: זכות גדולה נפלה בחלקנו להציג בפני הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, את ״הגדת אור החיים״ הקדוש שזכיתי לכתוב עם עמיתי ‎אריה ארליך. זכינו שאת הספר מעטרת גם הסכמתו המיוחדת והלבבית של הרב שליט״א. שרק נהיה ראויים לברכות ונזכה שיאריך ימים על ממלכתו כמנהיג עולם התורה הספרדי, אמן.

IMG_20240421_215753_052.jpg

יו"ר וועדת הבריאות של הכנסת ח"כ יוני משריקי הגיע ללשכת הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף - הרב הראשי לישראל לקבלת ברכה לכבוד החג ולמכור את החמץ האישי

הצג קובץ מצורף 19866
אחד הדברים המיוחדים בתמונה זו
זה לראות את הגמרא מונחת של שולחנו של מרן שליט"א, איך למרות כל עיסוקיו הרבים בכלל ובפרט ובענייני הלכה סבוכים ביותר, לא משה ידו מלימוד הגמרא

הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף - הרב הראשי לישראל מברך הבוקר לאחר התפילה את סגן ומ"מ ר"ע י-ם צביקה כהן, על פעילות 'לבקר בהיכלו' בחודש ניסן, שבמהלכו אלפי בחורי ישיבות יושבים והוגים בתורה במסגרות ישיבות בין הזמנים לרפואת הפצועים והחזרת החטופים

IMG_20240424_185316_280.jpg

ישראל כהן: מרן הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף משתתף במעמד שמחת החג וכבוד התורה לרגל הופעת ספריו של זקן חברי בית הדין הגדול הגר"מ עמוס

GL9AqNlXYAAE1Bk.jpg

מעמד כבוד התורה: מרן הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף וראש הישיבה הגאון רבי דוד אברהם נושאים דברים בשמחת החג הגדולה בראשות זקן חברי בית הדין הגדול הגאון רבי מיכאל עמוס

IMG_20240425_140001_146.jpgIMG_20240425_140000_739.jpg

חדשות המוקד: עשרות אבות בתי דין, דיינים ובכירי מערכת הרבנות והדיינות בישראל ובראשם הראש"ל הגר"י יוסף השתתפו הערב בשמחת חג ומעמד כבוד התורה לרגל הופעת ספריו של זקן חברי בית הדין הגדול הגאון רבי מיכאל עמוס

IMG_20240425_001547_756.jpg

נתי קאליש: גדולי הדיינים ובכירי מערכת הרבנות והדיינות בישראל משתתפים בשמחת חג ומעמד כבוד התורה לרגל הופעת ספריו של זקן חברי בית הדין הגדול הגאון רבי מיכאל עמוס

IMG_20240425_001648_320.jpg

מנחם קולדצקי: ראש ישיבת 'נהר שלום' המקובל רבי בניהו שמואלי משתתף בשמחת החג בראשות זקן חברי בית הדין הגדול הגאון רבי מיכאל עמוס

IMG_20240425_001751_712.jpg

משה ויסברג: עשרות אבות בתי דין, דיינים ובכירי מערכת הרבנות והדיינות בישראל משתתפים בשמחת חג ומעמד כבוד התורה לרגל הופעת ספריו של זקן חברי בית הדין הגדול הגאון רבי מיכאל עמוס

IMG_20240425_001904_996.jpg

דביר עמר: בכירי מערכת הרבנות והדיינות בישראל בהם חברי ביה"ד הגדול, ראב"דים ודיינים מכל המגזרים משתתפים בשמחת חג ומעמד כבוד התורה לרגל הופעת ספריו של זקן חברי בית הדין הרב מיכאל עמוס

GL8ky-YWEAAwTud.jpg

נערך לאחרונה:
סערה הערב בתקשורת, בעקבות דברי מרן שליט"א בשיעורו: "13 אלף טילים זרקו על המדינה שלנו, ברוך השם איזה ניסים ונפלאות היה לנו, בזכות מה זה? בזכות הרמטכ"ל? בזכות מי? בזכות בני התורה בני הישיבות, שיושבים ועוסקים בתורה. זו ההשקפה הנכונה".

"כשאני אמרתי את זה לפני כמה שבועות היו כמה ראשי ישיבות הסדר, כיפות סרוגות שתקפו אותנו בתקשורת בלי בושה ודיברו נגדנו. מדברים נגד רב בישראל? באיזה חוצפה. שלחו לי מכתבים ראשי הישיבות ההסדר שאני אחזור בי. אמרתי בשום פנים אני לא חוזר בי, אני חוזר ואומר את זה כל מה שניצלנו במלחמה הזאת שאויבינו קמו עלינו הצפון והדרום כל הערבים החמסניקים וניצלנו מהם, בזכות מזה? רק בזכות בני הישיבות ואברכים. הם מגנים על כל החיילים ועל כל עם ישראל. מי שלא מאמין בדבר הזה הוא אפיקורוס".​

סערה הערב בתקשורת, בעקבות דברי מרן שליט"א בשיעורו: "13 אלף טילים זרקו על המדינה שלנו, ברוך השם איזה ניסים ונפלאות היה לנו, בזכות מה זה? בזכות הרמטכ"ל? בזכות מי? בזכות בני התורה בני הישיבות, שיושבים ועוסקים בתורה. זו ההשקפה הנכונה".

"כשאני אמרתי את זה לפני כמה שבועות היו כמה ראשי ישיבות הסדר, כיפות סרוגות שתקפו אותנו בתקשורת בלי בושה ודיברו נגדנו. מדברים נגד רב בישראל? באיזה חוצפה. שלחו לי מכתבים ראשי הישיבות ההסדר שאני אחזור בי. אמרתי בשום פנים אני לא חוזר בי, אני חוזר ואומר את זה כל מה שניצלנו במלחמה הזאת שאויבינו קמו עלינו הצפון והדרום כל הערבים החמסניקים וניצלנו מהם, בזכות מזה? רק בזכות בני הישיבות ואברכים. הם מגנים על כל החיילים ועל כל עם ישראל. מי שלא מאמין בדבר הזה הוא אפיקורוס".​
עיין חגיגה ירושלמי דף ו: במעשה של ר' יהודה הנשיא

חזור
חלק עליון