• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

לסיים את הש"ס - רק לבעלי ואצפ או טלגרם

abc123

Well-known member
איזה אהבת תורה
אני לא רוצה לקטרג אבל בעיני כל הדברים האלה זה כדי לכסות על האמת של המכשירים האלה
הם עושים את זה כדי שאם תבוא ותוכיח אותם למה יש לך מכשיר טמא הוא יוכל להוציא את המכשיר ולהראות לך כמה שסי"ם הוא סיים, כאילו אנחנו נמצאים במדבר שאין ספרים

אני לא רוצה לקטרג אבל בעיני כל הדברים האלה זה כדי לכסות על האמת של המכשירים האלה
הם עושים את זה כדי שאם תבוא ותוכיח אותם למה יש לך מכשיר טמא הוא יוכל להוציא את המכשיר ולהראות לך כמה שסי"ם הוא סיים, כאילו אנחנו נמצאים במדבר שאין ספרים
מעניין אם עוז והדר יודעים שהם השתמשו בתמונה של המתיבתא שלהם ליחצן סיום ש"ס כזה

כל יוזמה המסייעת ללימוד תורה ולהתקדמות רוחנית - מבורכת (בתנאי שאינה מעודדת חיבור לרשתות ולמכמורות ומיניהן ושימוש במכשירי שחת רח"ל).
הכותרת היא שהזעיקה אותי: לסיים את הש"ס יכולים (גם) בלי "וצאפ או טלגרם"!

מזכיר את הסיפור על הברדיצב'ר שגם בזמן שמשמנים את העגלה הם מתפללים
הכל עיניין של פרספקטיבה
לימוד זכות לחוד ואמת לחוד, גם הברדיצ'ב לא חשב לרגע שזה בסדר לעשות כך, הוא רק לימד זכות כלפי שמיא, האם אנחנו צריכים לעשות כך? ברור שלא, אם נתחיל לעשות כך נתחיל להתבלבל בעצמנו מה אמת ומה לימוד זכות.

אותו הדיון בדיוק היה כשהחליט הרב זמיר לפתוח את הארגון הידברות.
יש שהתנגדו ואולי גם מתנגדים לארגון בכל תוקף.
ויש שתמכו בו, ומשום שאין הארגון הזה ובטלויזיה היהודית שייכת לחרדים אלא למי שכבר נמצא שם וכו׳ ורואים כיום איך השיטה הזו הוכיחה את עצמה, כמה החזירו בתשובה ואיפה הם נמצאים כיום. ב״ה.

אותו הדיון בדיוק היה כשהחליט הרב זמיר לפתוח את הארגון הידברות.
יש שהתנגדו ואולי גם מתנגדים לארגון בכל תוקף.
ויש שתמכו בו, ומשום שאין הארגון הזה ובטלויזיה היהודית שייכת לחרדים אלא למי שכבר נמצא שם וכו׳ ורואים כיום איך השיטה הזו הוכיחה את עצמה, כמה החזירו בתשובה ואיפה הם נמצאים כיום. ב״ה.
אני רק שאלה.
אפשר היה לתת כתובת מייל לפחות לניראות שלהם?
ועזוב רגע ואצפ.... טלגרם??!!!! אין באופציה של סינון בשום אופן לכאורה

אני רק שאלה.
ולמי שיש טלגרם בין כה וכה, לא עדיף שיתחיל להתקרב וללמוד משהו משם?
ברור עדיף שיימחק, אבל למחוק הוא לא הולך למחוק כרגע אז אם "תגניב" לו 5 דקות יהדות בין לבין מה רע?

אני רק שאלה.
אתם מסתכלים בצורה מסויימת מהשקפה בריאה ודאי שזה לא הדרך ולא ולא וכו'. והדבר הכי קדוש לא קשור לטמא אבל הוא כבר שם בתוך הטמא.
גם צריך לקבל את התורה תלמיד מפי הרב, וש"ס גם לומדים בלי "תסמונת שוטנשטיין" כמו שנפתח פה דיון אלא עם גמרא בהבנה, וכן על זה הדרך אבל ירידת הדורות.. כמו שנאמר

חזור
חלק עליון