• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מזל טוב לידידנו הרב @ישראל, להרגל הולדת בנו

מורשת מרן

Administrator
חבר צוות
ברכת מזל טוב חמה ולבבית לידידנו הרה"ג ר' @ישראל שליט"א, לרגל השמחה השרויה במעונו בהולדת בנו בשעטו"מ.
יה"ר שיזכו הוריו להכניסו בבריתו של א"א ע"ה בעיתו ובזמנו, ויזכו לראותו ת"ח שיאיר את עיניהם של ישראל, לתפארת המשפחה המרוממת.

נגיד משהו לזכות התינוק הרך.
ישנה הלכה בש"ע (יו"ד סימן רס"ה סעיף א'):
"הַמָּל מְבָרֵךְ: אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ עַל הַמִּילָה; (א) וַאֲבִי הַבֵּן מְבָרֵךְ בֵּין חֲתִיכַת הָעָרְלָה לַפְּרִיעָה: אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַכְנִיסוֹ בִּבְרִיתוֹ שֶׁל אַבְרָהָם אָבִינוּ....
וְאִם אֲחֵרִים עוֹמְדִים שָׁם, אוֹמְרִים: כְּשֵׁם (ב) שֶׁהִכְנַסְתּוֹ לַבְּרִית כֵּן תַּכְנִיסֵהוּ לְתוֹרָה וּלְחֻפָּה וּלְמַעֲשִׂים טוֹבִים".

ה'באר היטב' הוסיף:
שהכנסתו. כתב הט''ז ונראה דאותן שרואין האב יאמרו לשון שהכנסתו כן תכניסהו וכו' ואותן שעומדים מרחוק או שאין האב בבהכ''נ יאמר כשם שנכנס וכו' (וש''ך כתב דלעולם יאמרו כשם שנכנס וכו' ע''ש)

הראשון לציון שליט"א הכריע שאם אבי הבן לא נמצא שם יאמרו כשם שנכנס (כט"ז). וז"ל:
קיצור ש''ע ילקוט יוסף
לאחר שאבי הבן בירך את ברכת להכניסו בבריתו וכו', עונים הקהל אמן, ולאחר מכן אומרים: כשם שהכנסתו לברית כן תכניסהו לתורה ולחופה למצוות ולמעשים טובים. ואם אבי הבן לא נמצא שם, יאמרו כשם שנכנס לברית וכו'.

לכבוד
ידידנו היקר והנעלה, מקים עולה של תורה, דבק בתורת רבו
הרב הגאון @ישראל שליט"א
ברכת מזל טוב חמה ומלבבת לרגל הולדת בנו
יהי רצון שיזכו הוריו היקרים לגדלו לתורה לחופה ולמצוות ולמעשים טובים. שיהא הבן חכם גדול וירא שמים בתורה ויראת ה' טהורה
וכמאמר שלמה המלך "בני אם חכם לבך, ישמח לבי גם אני".
ותמיד מרן זיע"א היה שואל על פסוק זה, מהו ישמח לבי "גם" אני?
אלא שמרן היה אומר תדיר, לא רק אביך ישמח, אלא גם אני אשמח!
וכמאמרו של מרן זיע"א, נאמר גם אנו
שיהי רצון ויגדל לתורה ויראת השם, ונשמח בו ובכל הבאים יחד עמו לגדלם לתורה ויראת ה'
מתוך בריאות אושר שמחה ונחת ועבודת ה' כל הימים אמן כן יהי רצון

חזור
חלק עליון