• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מחאה נמרצת על כבוד מרן זיע"א ומרן שליט"א!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
גם לי חסום ביקשתי לבדוק במחשב אחר מה מדובר וה' ירחם אני בזמנו כתבתי נגדו כאן בחריפות ומחקו את כל השרשור ומאז כמעט הפסקתי לפתוח שרשורים ולכתוב דיעות
הבחור אומר בזלזול על ילקוט יוסף יש בו אלפי אלפי טעויות מחרידות ככה חכם שלום כהן אמר שהוא בכלל לא יודע לפסוק, צריך קצת לגלגל למדנות מה אנחנו חזון עובדיה חזון נעלים
הוא אומר אני יודע מאתים אלף ספרים, תן לי 5 דק' אני מגלגל לך את כל הזוהר
הגרא מוילנא לא ידע אפילו ספר אחד!
הרשב"א לא ידע מאה ספרים
רק מהדיבורים האלה תבינו איזה רדידות ושיטחיות לבן אדם שמכתירים לנו אותו כפוסק הדור והדרו עפרא לפומיה

נערך לאחרונה:
גם לי חסום ביקשתי לבדוק במחשב אחר מה מדובר וה' ירחם אני בזמנו כתבתי נגדו כאן בחריפות ומחקו את כל השרשור ומאז כמעט הפסקתי לפתוח שרשורים ולכתוב דיעות
הבחור אומר בזלזול על ילקוט יוסף יש בו אלפי אלפי טעויות מחרידות ככה חכם שלום כהן אמר שהוא בכלל לא יודע לפסוק, צריך קצת לגלגל למדנות מה אנחנו חזון עובדיה חזון נעלים
הוא אומר אני יודע מאתים אלף ספרים, תן לי 5 דק' אני מגלגל לך את כל הזוהר
הגרא מוילנא לא ידע אפילו ספר אחד!
הרשב"א לא ידע מאה ספרים
רק מהדיבורים האלה תבינו איזה רדידות ושיטחיות לבן אדם שמכתירים לנו אותו כפוסק הדור והדרו עפרא לפומיה
מזעזע, עפרא לפומיה.

מענין שבכל ההקלטות/הסרטות שלו, השואלים מקדימים לשונות זהירות על העומס של השאלות שיש לו, מה שלא מצינו אצל גדולי ישראל שבאמת טרודים במשא הדור.

מאז ומעולם התספקתי על זה החכם, לא ראיתי בו עיון מיוחד, רק בקיאות בינונית, ולרוב אין שיעורים עמוסים ממנו שמוסרטים, אלא רק הקלטות שבהם אפשר שהוא קורא מתוך דף.
הפכו אותו לגאון בעל כרחו וזחה עליו דעתו.
לפני למעלה משנה באו אליי עם הסרטות שלו והתפעלו ממנו מאוד - מאוד. ואז הראו לי שיש לו שיעור אחד בסוכה שהוא מגלגל במהלך שלוש שעות מכל מיני מקומות בש"ס לגבי טיול בסוכה. 3 שעות שיעור כמדומני. מאוד התפעלו ממנו. אני מההתחלה חששתי ולא ידעתי. כי לא ראיתי את ספריו. למרות שאומרים שיש לו מעשה אפוד או חושב לא זוכר כרגע, ומצד שני זה כמו שמרן שליט"א אומר מלא סוגריים... אמרו שאין לו סדר בכתיבה כמו שאנו רואים מיביע אומר (לא התכוונתי למרן, כי ודאי שלא מגיע אליו, אלא עצם הסגנון כולם למדו מיביע אומר איך לסגנן ולעשות סדר הדורות וכו' וכו').

הרב הנ"ל בוודאי תלמיד חכם. זה נכון שלא כל ידען הוא "גדול", אבל אין ספק שמאחורי הידע הכביר הזה, נצב מישהו ששם לילות כימים על עסק התורה.
לא ראיתי את הסרטונים, כי הם חסומים, אבל אני תמה, שהרי גם אם יש כאן עבירה, הלא אמרו חז"ל שאפילו אם ראית ת"ח שעבר עבירה בלילה, אל תהרהר אחריו ביום, שבוודאי עשה תשובה, ואיך זה מורים היתר בדבר להלבין פניו ברבים?

הוא אשם בזה, אלא השוטים שסביבו שמגדלים אותו ונותנים לו הרגשה שהוא גדול הדור, והכניסו אותו לבועה ששיבשה אותו.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
הרב הנ"ל בוודאי תלמיד חכם. זה נכון שלא כל ידען הוא "גדול", אבל אין ספק שמאחורי הידע הכביר הזה, נצב מישהו ששם לילות כימים על עסק התורה.
לא ראיתי את הסרטונים, כי הם חסומים, אבל אני תמה, שהרי גם אם יש כאן עבירה, הלא אמרו חז"ל שאפילו אם ראית ת"ח שעבר עבירה בלילה, אל תהרהר אחריו ביום, שבוודאי עשה תשובה, ואיך זה מורים היתר בדבר להלבין פניו ברבים?
אדם שחוזר שוב ושוב על ביזוי ת"ח, לא שמענו זאת, רק אם עבר פעם אחת עבירה, אבל לא אם עובר עליה כסדר.
וחוץ מזה שכאן מדבר שטויות, מה הקשר לעשות תשובה על שטויות?

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
לענ"ד ת"ח שעשה עבירה בלילה אל תהרהר אחריו ביום, מדובר על עבירה מעשה בפועל שראית מהצד או בדרך כלשהי אז אל תדון אותו לכף חובה אלא תדע שעשה תשובה..
כאן זה לא עבירה שראית מהצד התבטאות מזלזלת ומבזה בכבוד תורתו של מרן זיע"א ומרן שליט"א שודאי שזו העבירה הכי גדולה שיכולה להיות אבל זו התבטאות בריש גלי, ובשביל מקרים כאלו גופא שייך למחות בכבוד תלמיד חכם, כי אם לא כן מהי מחאה ?
וודאי שצריך למחות אם הדברים באמת נכונים, וכ"ש שמדובר במרן זיע"א ומרן שליט"א שכל הדור הזה קיים בזכותם כפשוטו.

באגב, מפליא לעשות נקודה שלא כ"כ שמים לב במרן זיע"א, שעם כל ההיקף העצום שלו בתורה, שכמה שחיפשנו לא מצאנו שני לו, מפליא לראות בכל מיני סוגיות תשובות ביביע אומר איך שנגע בכל נקודה והזכיר כל פוסק, ודן בדבריו לאמיתה של התורה. עם כל זה לא התפתה ליצר הענק של כל הגדול מחבירו, ולא זחה עליו דעתו, ואיך היה נוהג בענוה כלפי כולם, ומכבד את חכמי הדורות הקודמים, ודורו, והדורות שאחריו, הפלא ופלא!
מוסר השכל:
א. כמה יצה"ר מקנא במי שעמל בתורה וקונה בה ידע נרחב, ויעשה כל טצדקי לטרדו מן העולם, לפעמים יצליח ולפעמים לא.
ב. אף שכל ילד שגדל על מבועי התורה שואף לבקיאות בכל מכמני התורה (ולזה עיקר כוונתו כשאומר שרוצה להיות כמו הרב עובדיה...), וזה מאוד נוצץ ושובה כל לב, אבל האמת היא שלא הכל מתחיל ונגמר בזה, "ועתה ישראל מה ה' אלוקיך שואל מעמך "כי אם" ליראה".

עפרא לפומיה לאותו בחור חצוף
אותו בחור מחוצף גם אם יש לו בקיאות גדולה ולא יודע דרכי העיון כדרך רבותינו הספרדים זצ"ל ושמסכים לעצמו בשביל להתפרסם ולהתגדל לבזות תלמידי חכמים (כדאיתא בתענית דף ז) ובראשם את גדול הדורות מרן זצוקללה"ה זיע"א ואת בנו ממשיך דרכו רבינו הגר"י יוסף שליט"א כנראה שאותה בור ועם הארץ חצוף מחוצף יש לו רק מוח של זיכרון כמו שמסופר על הבחור מישיבת "פורת יוסף" שהתבטא עליו הגרב"צ א"ש זצ"ל ועוד חכמים שהוא "הרב עובדיה הבא" ולבסוף מצאו אותו אוכל תפוח ביום כיפור וכותב שיר ח"ו ואחר כך החרימו מו"ר הגר"ע עטייה זצ"ל וכנראה שאותו בחור הוא כעיין זה אני זוכר שאמרו עליו שהוא מתאים להחליף רח"ל את נשיא העדה אביר האבירים רב רבנן רבינו מרן גדול הדורות זצ"ל רח"ל ואותו חצוף ככול הנראה רק רצה להתפרסם כמו ר' א. י. הי"ו שהקדיח תבשילו ברבים (כדברי מרן בשעתו) שמי היה מכיר אותו לפני כן אלא עכשיו כאן בפורום לא היה מכירים את החצוף הנ"ל ועכשיו שאמר דברי בלע וחוצפה פתאום מכירים אותו, ואם כך התחיל והגיע גם לזילזול בכבודו של רבינו הגר"א מוילנא זצ"ל עוד יתחיל לצאת כנגד משה רעיא מהימנא, וכל גדולי הדורות ע"ה רח"ל
על כן לפני שהחצוף הנ"ל יגיע לרמה כזאת יש להעתיר בתפילה לרפואות הנפש ל אברהם ישראל בן (מי שיודע שיעדכן) חוה בתוך שאר חולי ישראל אמן

אגב, בבחרותו מרן זיע"א היה אחת מדמויות המופת אליהם שאף.
שמעתי מאחד ששמע מדודו שהתמונה שהיה לאיש הנ"ל מעל מיטתו במיר (ברכפלד כמדומני) היתה רק של מרן הגרע"י...
ודרך אגב ספרו נמצא בחדרו של מרן מול השולחן בפינה הכי שמאלית למעלה אם אני זוכר נכון.
ובספריו מכנה למרן "מרן זצ"ל" כך אמרו לי...

אבל ה' ירחם שכך עלתה לו, וכבר אמרו חכמינו הכבוד מוציא וכו', תראו איך הוא מיתיחס לרבנים גדולים ומבוגרים ממנו שמגיעים אצלו ה"י.
ב"ה שיש מנהיג לאומה... ודי בזה.

לא כל ידען בתורה הוא גדול הדור, לאורך הדורות היו מספיק "ידענים" שהסיתו והדיחו לבסוף..
דוגמת משיח השקר ש"ץ שזכה להגיע למעשה מרכבה, וסופו היה ידוע..
וכבר ידועים דבריו הברורים של מוהר"ן מברסלב בספר המידות שכל המדבר סרה בצדיקים בוודאי שהוא.. וד"ב

גם אם אדם בקי בצורה של מחשב בתורה- אז מה , כל עוד הוא לא ירא שמיים וצדיק , אין נפק"מ בכל ידיעותיו. אז אם היה לשון הרע בסרטון , אברך כולל צדיק ירא שמיים טוב ממנו...

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון