• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מחפש ספר על הלכות אבלות לפי סדר השו"ע

תודה על המשוב, אבל כמובן אם אני שואל על זה באתר מורשת מרן, אני כבר מעודכן בספרים של חזון עובדיה וילקוט יוסף, אני צריך ספרים שמראים עוד דעות, כי ידוע שהלכות אבלות זה הרבה תלוי במנהגים וכו', וחוץ מזה אני גם צריך ספר שדן על השו"ע, ש"ך ופתחי תשובה, מה שאין כן ספרים הנ"ל לא דנים כלל בזה

ראשית יש ספר חזון עובדיה על אבילות החדש [בהוצאת מכון ישראל עם הרבה מאד תוספות]
זה ראית? ספר מלא בחידושים ממרן זצ"ל!! [כת"י, גליונות, מכתבים, ועוד]
הספר "דברי סופרים" הוא עולה על כולם!!! מופלא ממש [רבי נחום יברוב]
יש ספר נפלא מאד "ציוני הלכה" תשובות ממרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל [בהוצאת תלמידו הגרב"צ קוק שליט"א]
אהל יעקב (לרבי יעקב סקוצילס) ספר כל בו על כל דיני אבלות - מומלץ ביותר
ספר "אבילות כהלכתה"
יש ספר חדש של הג"ר אהרן זכאי על כל דיני אבלות. לא זוכר שמו כעת.
בנוסף צירפתי לכך ספר שמסכם כל דיני אבלות

קבצים מצורפים

• סיכום הלכות אבלות.pdf
    3.1 MB · צפיות: 21
  • הלכות מעשיות הלכות אבלות.pdf
    317.2 KB · צפיות: 14
  • אבלות בהלכה ובאגדה.pdf
    8.9 MB · צפיות: 4
[-גם למי שהולך עדיין 'ראש בקיר', יש לדעת שהם בכל מקום מציינים לדעת מרן זיע"א גם אם הם חולקים ומביאים ראיות להיפך. והבוחר יבחר].
האם בנימה זו יש כוונה אולי כל שהיא למרן הראש"ל שליט"א?.....
תסתכל מה כתב בילקוט טהרה, בסופו בהערות על הוראה ברורה. אולי יש בכך פגיעה בכבודו, תסגנן אחרת את מכתבך...

יש ספר הוראה ברורה. מומלץ מאד. [-גם למי שהולך עדיין 'ראש בקיר', יש לדעת שהם בכל מקום מציינים לדעת מרן זיע"א גם אם הם חולקים ומביאים ראיות להיפך. והבוחר יבחר].
אתה כבר לא ראש בקיר?
איפה הראש שלך?!
מה זה הזלזול הזה?!

בכולל אצלינו יש חבורה שלומדים נדה, הום אומרים שנראה שבהוראה ברורה "משתדלים" לחלוק על מרן זיע"א בכל נקודה אפשרית.

אני אישית לומד על הסדר הוראה ברורה, ולא ראיתי מה שכתבת שבהוראה ברורה "משתדלים" לחלוק על מרן בכל נקודה אפשרית...
וכל הפוסל - במומו פוסל, אתם "משתדלים" לחלוק על הרב משה לוי וחכמי כסא רחמים בכל נקודה אפשרית. ודי בזה.

אתם "משתדלים" לחלוק על הרב משה לוי וחכמי כסא רחמים בכל נקודה אפשרית. ודי בזה.
למה אתה נטפל סתם, רוב רובם של המקומות אלו דברים שהנ"ל חלקו על גדול הדור נשיא ישיבתם ומורה דרכם מרן זיע"א, וכאן מיישבים בדברים נכוחים. בצדק גמור.

למה אתה נטפל סתם, רוב רובם של המקומות אלו דברים שהנ"ל חלקו על גדול הדור נשיא ישיבתם ומורה דרכם מרן זיע"א, וכאן מיישבים בדברים נכוחים. בצדק גמור.
גם על הרב משה לוי חלקו מידי פעם. וכי הם "משתדלים" לחלוק על הרב משה לוי? אלא תורת אמת היא, ואין מחניפין לשום אדם. וכל דבר לגופו. אבל הם לא "משתדלים" כלשונו הנחושת של @ע"ה ס"ט.

גם על הרב משה לוי חלקו מידי פעם. וכי הם "משתדלים" לחלוק על הרב משה לוי? אלא תורת אמת היא, ואין מחניפין לשום אדם. וכל דבר לגופו. אבל הם לא "משתדלים" כלשונו הנחושת של @ע"ה ס"ט.
השאלה היא מה נקודת המוצא, הרי לפני שאתה חולק על שו"ע אתה חושב מאה פעם, ולראשונים אתה בכלל מתבטל גם כשיש לך קושיות. כלומר ככל שההערכה שלך לפוסק גדולה יותר כך תחלוק עליו פחות, ותחתור יותר ליישב דעתו.
ופעמים רבות כשחותרים ליישב דברי א' הפוסקים פתאום מגלים אור והבנה בדעתו, ושכן האמת. ותול"מ.

השאלה היא מה נקודת המוצא, הרי לפני שאתה חולק על שו"ע אתה חושב מאה פעם, ולראשונים אתה בכלל מתבטל גם כשיש לך קושיות. כלומר ככל שההערכה שלך לפוסק גדולה יותר כך תחלוק עליו פחות, ותחתור יותר ליישב דעתו.
ופעמים רבות כשחותרים ליישב דברי א' הפוסקים פתאום מגלים אור והבנה בדעתו, ושכן האמת. ותול"מ.
ולכן אנחנו רואים שכשאין הערכה לגר"מ לוי, חולקים עליו אפילו שלא הבינו בכלל את דבריו. ודי למבין.
אבל לכסא רחמים יש הערכה גדולה למרן זצ"ל.
[ומעניין האם לתוס' היה הערכה גדולה לרש"י או לא, ולמרן זצ"ל היה הערכה גדולה לבא"ח או לא].

תודה רבה , אבל שני כרכים זה הרבה!
בינתיים הלכתי לכיוון הספר שהציעו למעלה להורדה ''סיכום הלכות אבלות'', שראיתי שמביא ממש כולם כל הפוסקים ממש,הגר"ע יוסף, הגר"מ אליהו והאשכנזים, וזה חוץ מסיכום סוגית הראשונים, והזמנתי אותו ומחכה שיגיע בדואר (50 ש"ח כולל הובלה !)

חזור
חלק עליון