• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מישהו יודע מה אומר על המצב האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א??

משום מה עד היום לא פתחתי את האשכול הזה, אבל כעת הזדמן לי לקרוא חלק מההודעות, ואני ממש מזועזע,
ח"ו לא מהרה"צ רבי דוד שליט"א,
אלא ממי שמתעסק בדברים האלה,
אתם יודעים חשבונות שמים?
אתם מנהלים את המלחמה?
אתם תחליטו מתי היא תגמר?

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות.......

התכוונתי בבדיחותא כמובן
שלא יהיה חשש דביזוי ת''ח
מזכיר לי. כל החג כלל לא ידעתי מה הולך, בסעודה שלישית הארכתי יותר מהרגיל בשיר ״והיא שעמדה לאבותינו וכו׳״, ואשתי לא הבינה למה אני כ״כ מאריך. בצאת החג ששמענו מה ששמענו, היא אמרה שכנראה זו הסיבה.

אולי זה דברים ידועים שהתפילות לא יתקבלו. ואמר לנהג שלו שיסע איתו ביחד למערת המכפלה. וגם שם התפילה לא התקבלה לאחר תפילות וזעקות ושעגות לקדושה בריך הוא.

ולאחר מכן נסעו לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי (שעל זה אומר הרב עדס שיש שם עדיין שכינה וזה מקום לקבלת תפילות) וגם שם לא נענה התפילה וכו'

אולי זה דברים ידועים שהתפילות לא יתקבלו. ואמר לנהג שלו שיסע איתו ביחד למערת המכפלה. וגם שם התפילה לא התקבלה לאחר תפילות וזעקות ושעגות לקדושה בריך הוא.

ולאחר מכן נסעו לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי (שעל זה אומר הרב עדס שיש שם עדיין שכינה וזה מקום לקבלת תפילות) וגם שם לא נענה התפילה וכו'
על מה שהיה או מה שיהיה

לענ"ד כדאי להימנע מלהגיב אודות הנושא הנ"ל מעבר למה שנכתב, (ועכ"פ אולי עדיף להמתין למידע ממישהו שיודע באמת ולא כלי שני/שלישי/רביעי וכו')
וגם ובעיקר כדי למנוע ביזוי ת"ח שכל כולו קדושה בבחינת סלם מצב ארצה וראשו מגיע השמימה ולהיזהר מלשון הרע או רכילות בעיקר בימים אלו שצריכים להרבות בתו"מ ומעשים טובים למען כלל עמ"י.

וכבר אמרו חכמינו (סנהדרין צז, ב): "מאי ויפח לקץ ולא יכזב, אמר רב שמואל בר נחמני אמר ר' יונתן: תיפח עצמן של מחשבי קיצין, שהיו אומרים כיון שהגיע את הקץ ולא בא, שוב אינו בא, אלא חכה לו, שנאמר: אם יתמהמה חכה לו".

לענ"ד כדאי להימנע מלהגיב אודות הנושא הנ"ל מעבר למה שנכתב, (ועכ"פ אולי עדיף להמתין למידע ממישהו שיודע באמת ולא כלי שני/שלישי/רביעי וכו')
וגם ובעיקר כדי למנוע ביזוי ת"ח שכל כולו קדושה בבחינת סלם מצב ארצה וראשו מגיע השמימה ולהיזהר מלשון הרע או רכילות בעיקר בימים אלו שצריכים להרבות בתו"מ ומעשים טובים למען כלל עמ"י.

וכבר אמרו חכמינו (סנהדרין צז, ב): "מאי ויפח לקץ ולא יכזב, אמר רב שמואל בר נחמני אמר ר' יונתן: תיפח עצמן של מחשבי קיצין, שהיו אומרים כיון שהגיע את הקץ ולא בא, שוב אינו בא, אלא חכה לו, שנאמר: אם יתמהמה חכה לו".
אז תגיד לנו אתה, מה אומרים בנהריה משמו של רבי דוד על המצב?

חזור
חלק עליון