• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מי יודע מקור

יוסף דהן

Well-known member
מו'ר הרב יגאל כהן אמר השבוע באחד השיעורים שאדם חוטא
מראים לסבא שלו בשמים זה הנכד שלך וכו'
ויש בושה
מישהו יודע איפה כתוב כזה דבר במקורות או דבר דומה עכ'פ?

וזכור לי שכך שמעתי ממרן רבינו עובדיה
אני זוכר כעין זה, לא על הבנים, אלא על המעשים והפעולות שאדם עשה, שיש להם השפעה גם אחרי מותו לטוב ולמוטב, וגם אם כבר מת ונשפט לאחר פטירתו, מ"מ יתכן שבחייו הכניס ילד לתלמוד תורה והילד הזה גדל והקים בית של תורה ובניו אחריו עוסקים בתורה וכו', אזי ביום ראש השנה דנים את אותו מת ומעלים אותו בדרגות לפי מעשי אותם פעולות שעשה בחייו וממשיכות לעשות פרי אחר מותו, וכן חלילה להיפך.

וכמדומני שראיתי כן בספר חוסן יהושע.

בשם ר' אלעזר אבוחצירא
וזכור לי שכך שמעתי ממרן רבינו עובדיה
הצג קובץ מצורף 11840
אני זוכר כעין זה, לא על הבנים, אלא על המעשים והפעולות שאדם עשה, שיש להם השפעה גם אחרי מותו לטוב ולמוטב, וגם אם כבר מת ונשפט לאחר פטירתו, מ"מ יתכן שבחייו הכניס ילד לתלמוד תורה והילד הזה גדל והקים בית של תורה ובניו אחריו עוסקים בתורה וכו', אזי ביום ראש השנה דנים את אותו מת ומעלים אותו בדרגות לפי מעשי אותם פעולות שעשה בחייו וממשיכות לעשות פרי אחר מותו, וכן חלילה להיפך.

וכמדומני שראיתי כן בספר חוסן יהושע.
אתמול בא לידי הספר הנפלא מגיד דבריו ליעקב על ספר דברים, והוא דרשות של הגרי"ח סופר שליט"א וביאר שם הדברים כדרכו בטוטו"ד. ומצורף בזה לתועלת הקוראים.
ויישר כוחו של העורך הרב אשר חיים איפרגן שליט"א.

קבצים מצורפים

• מגיד דבריו ליעקב דברים. מנשה מלך יהודה.PDF
    7 MB · צפיות: 3
חזור
חלק עליון