• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

מעשה מזעזע "זאת חקת התורה - מאך נישט קיין חכמות", הגה"צ מגיד מישרים ר' מיילך בידרמן שליט"א

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
ואגב, קראתי בזמנו שבזמן הגירוש הפשוטים והתמימים מסרו נפשם להריגה ולגירוש, ואילו המתוחכמים והמשכילים ל"ע המירו דתם. ואתה דע לך!

מצד אחד המתוחכמים המירו את דתם ומצד שני הם לא הלכו אחרי שבתי צבי. ללכת אחרי שבתי צבי זה גם סוג של המרת דת, לא?

בואו נשים את הדברים על השולחן, ובזה הסתיים הדיון מבחינתי
היום כששמעתי את הסיפור הזה צבט לי הלב כי אולי גם אני עושה חוכמות עם התורה? לא אמרתי זה בטח עוד בובקעס מעיישה אלא קיבלתי על עצמי להשתדל לא לעשות חוכמות וגם אם הסיפור שקר המסר אמת
אבל... יש אחרים ש.... נעצור כאן, כי מהנסיון שלי בסוף כולם מקבלים שכל בדרך זו או אחרת

ואגב, קראתי בזמנו שבזמן הגירוש הפשוטים והתמימים מסרו נפשם להריגה ולגירוש, ואילו המתוחכמים והמשכילים ל"ע המירו דתם. ואתה דע לך!
אמת!! כך כתב רבי יוסף יעבץ החסיד ממגורשי ספרד.
מי קבור באולצין? שבתאי צבי שר"י?

לך ללמוד היסטוריה, המתוחכמים שבמתוחכמים נפלו ברשתו, וכבוד אלוקים הסתר דבר.
צודק, לא ניסחתי בצורה נכונה.
אין קשר בין מתחכמים לנופלים ברשתו של שבתאי צבי.
הענין הוא האם אתה מאמין לסיפורי מופתים או לא.
ועל זה אמרתי שמאז שבתי צבי פיתחנו [עכ"פ האשכנזים] חסינות מסוימת מסיפורי בדיות.

נערך לאחרונה:
ואתה טוען שרבי מיילך ממציא? תתבייש!
תנוח דעת כבודו לא צריך להתייחס לכל מפקפק, יש את השם המדויק של בעל המעשה ותמונה של הרב מאריזונה, והמעשה נבדק ואומת, ולא אטריח עצמי לענות למי שמדבר בלא דעת.

אז פרץ האב בבכי מטלטל, צמרמורת חלפה בגופי – משחזר ר' אברהם, והוא פתח ואמר, תשמע. אני יהודי שלמדתי בישיבת פוניבז' המעטירה לפני כחמישים שנה, והרב'ה שלי היה מן הרב שך, אני ישבתי ולמדתי בישיבה, וכך גם לאחר נישואי למדתי בכולל שע"י הישיבה בהתמדה, נולדו לי ברוך ה' ילדים קטנים, והגיע העת בה צריך פרנסה.
באחד הימים קיבלתי הצעה לעבוד במאפייה, הלכתי להיוועץ במורי ורבי הרב שך, שאמר לי תשמע, אם אין לך פרנסה, צריך להביא כסף הביתה, כל היום אתה לומד, אז תעבוד במאפייה בלילה, וכך עבדתי שם במשך שנים.
מי זה???

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון