• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מקראות גדולות - איזה?

abc123

Well-known member
מישהו יכול לעשות סקירה קטנה בין ההבדלים במקראות גדולות, או שברעיון כולם עם רמב"ן, אור החיים וכו', ופשוט ההבדלים בגירסאות, בתיקונים וכו'?
למשל מקראות גדולות של 'עוז והדר' עולים 450. ו'המאור' עולה בסביבות ה-350. ואף פחות.
האם יש הצדקה להבדלים בין המחירים?

המאור ועוז והדר הרבה יותר מדוייקים מהמאיר לישראל.
בעוז והדר כמדומה שיש עוד איזה מפרשים, ולעומתו בהמאור כמדומה שיש בתולדות אהרן הוספת ציונים.
פרט לזה, יש הבדל גדול בעימוד, עוז והדר מצד אחד יות חדיש, אבל מצד שני יש כאלו שמפריע להם כל הקויים שעשו שם.
אני אישית משתמש במאור ונהנה ממנו מאוד.

מקראות גדולות של עוז והדר מהדורה מורחבת. משיב נפש
אני בטוח. ועוד יותר בטוח שהמבואר שלהם כלי מלאה חמדה. אבל הסתפקתי כרגע לגבי מקראות גדולות רגיל, האם להשקיע עוד קצת כסף בעוז והדר או שהמאור טוב

בעוד והדר עימדו את המק"ג כך שכל פירוש נמצא בעמוד שלו ולא זולג לעמוד השני או מתחיל בעמוד שלפניו, זה אולי נשמע קטן אבל זה מקל מאוד (וזה לא דבר שקל לעשות בכלל).
המאור טוב מאוד. רק כמדומה שאין בו מנחת שי(אולי אני טועה כך זכור לי) אם זה לא נצרך לך זה מצויין.

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון