• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

נשיאת נשק בשבת וגם ביום חול עקב המצב הבטיחוני

נ ליסואר

Active member
לאחרונה שמעתי שבמישטרה שוקלים להרחיב ביוזמת השר בן גביר להקל במתן האפשרות להוציא רשיון לנשק במיוחד במקומות חרדים ששם לא מספיק מצויים נושאי נשק
אומנם שמעתי שאברך כנראה בעל עבר צבאי שנושא נשק כנראה שאל את הרב קסלר שליט"א מקריית ספר האם ראוי לעשות כך על מנת שזה יעזור למנוע פיגועים והרב השיב שאין זה ראוי שאברך ישא נשק
וגם שאין זה מוכרח שבכך יוכל למנוע פיגועים שהרי בפיגוע בבני ברק בשנה שעברה וגם בפיגוע בנווה יעקב המחבל ימח שמו עבר ליד אנשים ולא פגע בהם
הבנתי שגם דעת הרב זילברשטיין כך
מעניין אותי לדעת מה הגישה של הרב יצחק יוסף בעניין
אני אומנם מאוד מבין את דעת הרב קסלר אם כי האמת שאותו אברך אין לי מושג מה בדיוק הוא שאל כיון שלמעשה בין אם אדם מפחד בין אם לא חל עליו חיוב מצד החוק שהנשק יהייה עליו שלא יהייה מצב שהנשק לא יהייה עליו
מה שכן אני יכול לומר הכל תלוי באמונה של האדם ולכן ככל שאדם יאמין בקב"ה שהוא השומר והוא המשגיח הוא לא יפחד אם כי אני מודה שאם היה לי נשק הייתי נושא אותו עלי גם בגלל המצב אבל אני די מבין את הרב קסלר שמספיק חובת ההשתדלות מצד הרשויות המשטרה וכו
ולא לחשוב שהא עכשיו יש לי רובה אז בגלל זה לא יהייה פיגויעים זה כפירה לחשוב כך

לאחרונה שמעתי שבמישטרה שוקלים להרחיב ביוזמת השר בן גביר להקל במתן האפשרות להוציא רשיון לנשק במיוחד במקומות חרדים ששם לא מספיק מצויים נושאי נשק
אומנם שמעתי שאברך כנראה בעל עבר צבאי שנושא נשק כנראה שאל את הרב קסלר שליט"א מקריית ספר האם ראוי לעשות כך על מנת שזה יעזור למנוע פיגועים והרב השיב שאין זה ראוי שאברך ישא נשק
וגם שאין זה מוכרח שבכך יוכל למנוע פיגועים שהרי בפיגוע בבני ברק בשנה שעברה וגם בפיגוע בנווה יעקב המחבל ימח שמו עבר ליד אנשים ולא פגע בהם
הבנתי שגם דעת הרב זילברשטיין כך
מעניין אותי לדעת מה הגישה של הרב יצחק יוסף בעניין
אני אומנם מאוד מבין את דעת הרב קסלר אם כי האמת שאותו אברך אין לי מושג מה בדיוק הוא שאל כיון שלמעשה בין אם אדם מפחד בין אם לא חל עליו חיוב מצד החוק שהנשק יהייה עליו שלא יהייה מצב שהנשק לא יהייה עליו
מה שכן אני יכול לומר הכל תלוי באמונה של האדם ולכן ככל שאדם יאמין בקב"ה שהוא השומר והוא המשגיח הוא לא יפחד אם כי אני מודה שאם היה לי נשק הייתי נושא אותו עלי גם בגלל המצב אבל אני די מבין את הרב קסלר שמספיק חובת ההשתדלות מצד הרשויות המשטרה וכו
ולא לחשוב שהא עכשיו יש לי רובה אז בגלל זה לא יהייה פיגויעים זה כפירה לחשוב כך
אם מעניין אותך דעת הרב יצחק יוסף- תראה מה כתב במכתב חתום עם שמו בשבוע שעבר:
בנוסף- מנסיון- אל תאמין לכל פסק שאומרים לך בשם הרב קסלר. יש לך מקור לזה?

מצורף בזה:
IMG_20231012_164010_350.jpg

אם מעניין אותך דעת הרב יצחק יוסף- תראה מה כתב במכתב חתום עם שמו בשבוע שעבר:
בנוסף- מנסיון- אל תאמין לכל פסק שאומרים לך בשם הרב קסלר. יש לך מקור לזה?

מצורף בזה:
הצג קובץ מצורף 13640
יפה מאוד חלילה שהתכוונתי לזלזל ברב קסלר

חזור
חלק עליון