• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

סגולה נפלאה, או המצאה חדשה?

מה דעתך על הסגולה של בבא בן בוטא?

• סגולה אמיתית.

קולות: 0 0.0%
  • ניסיתי וזה עבד.

קולות: 2 11.1%
  • פייק מוחלט.

קולות: 9 50.0%
  • יכול להיות אמיתי.

קולות: 2 11.1%
  • לא יודע.

קולות: 5 27.8%

• סה"כ בוחרים
    18
השבוע פורסם במכתבים למערכת בשבועונים במודיעין עילית, על סגולה לשלום בית המיוחסת לר' צמח מפפד"מ, לקחת נרות שבת ולשבור על קברו של בבא בן בוטא, ואח"כ להדליק נר לזכות התנא, ולומר בכוונה פרק פ"ה בתהילים ולתרום לבניין ביכנ"ס סך פ"ה מטבעות (או סכום אחר, יעויי"ש).
דעתי האישית שמי שמוכן לעשות את כל זה בשביל שלום בית , גם יסכים קצת לשתוק וקצת לוותר וכך יהיה לו שלום בית באמת...
וא''כ הסגולה תועיל אפי' אם היא פייק.
ואין מועיל יותר לשלום בית מאשר לשבור את הגאוה , ואפשר לשבור אותה על ידי אמונת חכמים בסגולה ועשיית דברים מוזרים.

נערך לאחרונה:
דעתי האישית שמי שמוכן לעשות את כל זה בשביל שלום בית , גם יסכים קצת לשתוק וקצת לוותר וכך יהיה לו שלום בית באמת...
וא''כ הסגולה תועיל אפי' אם היא פייק.
ואין מועיל יותר משלום בית מאשר לשבור את הגאוה , ואפשר לשבור אותה על ידי אמונת חכמים בסגולה ועשיית דברים מוזרים.

הזכרת לי את הסגולה לשלום בית שפעם מישהו אמר - למהר לקפל את הטלית במוצ"ש.
ענה לו מאן-דהו - כמדומני שאם תמהר לעזור לאשתך עם הכלים והמקלחות לקטנים מיד במוצ"ש - זו סגולה יותר מוצלחת...

ענה לו מאן-דהו - כמדומני שאם תמהר לעזור לאשתך עם הכלים והמקלחות לקטנים מיד במוצ"ש - זו סגולה יותר מוצלחת...
אמת, ובעצם הסגולה של קיפול הטלית זוהי בעצם הסגולה של לעזור בבית, וכל חד איירי בדידיה.. וד''ל.

ליתר דיוק ענה לו שבמקום למהר לקפל את הטלית תמהר לקפל את השרוולים...

אמת, ובעצם הסגולה של קיפול הטלית זוהי בעצם הסגולה של לעזור בבית, וכל חד איירי בדידיה.. וד''ל.
פחות נראה לי... מתי ראית שאשה מקפלת הטלית של בעלה??

[וללא קשר - כבר אמר מאן דהו - אם אתה מסתובב ביום חול בביהכ"נ ורואה אנשים עם טליתות המביישות אותם הן בצבען / ב'שלימותן' / וב'נקיונן' - אין זאת אלא מפני שהטלית זה הבגד היחיד שאשתך לא רואה מה אתה לובש ואיך אתה נראה... ודו"ק]

חלילה וחס
אמרתי שדבריך צודקים שהנר היינו הכלי חרס בו מוזגים השמן, כמבואר במשנה, כחס על הנר, כחס על השמן, כחס על הפתילה, ומבואר ששמן ונר הינם שני דברים שונים.
והמשכת שלפי זה הסגולה לשבור כלי חרס כביכול

עכשיו עלה בדעתי שנר זה שם כולל לשמן פתילה וכלי, כי ברישא של המשנה שהזכרתי כתוב המכבה את הנר מפני שהוא מתיירא וכו' וודאי שהאדם הזה מכבה הפתילה, ואם נר הוא רק הכלי הוו"ל למימר המכבה את הפתילה.
וכן מה שאמרו הרגיל בנר וכו', ועיין.

עכשיו עלה בדעתי שנר זה שם כולל לשמן פתילה וכלי, כי ברישא של המשנה שהזכרתי כתוב המכבה את הנר מפני שהוא מתיירא וכו' וודאי שהאדם הזה מכבה הפתילה, ואם נר הוא רק הכלי הוו"ל למימר המכבה את הפתילה.
וכן מה שאמרו הרגיל בנר וכו', ועיין.
לפי זה היא שברה את הנר כשהוא מלא? ,מסתבר שזה שם הכלי אלא שעם האש נקרא נר דולק.

חזור
חלק עליון