• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

סגולה נפלאה, או המצאה חדשה?

מה דעתך על הסגולה של בבא בן בוטא?

• סגולה אמיתית.

קולות: 0 0.0%
  • ניסיתי וזה עבד.

קולות: 2 11.1%
  • פייק מוחלט.

קולות: 9 50.0%
  • יכול להיות אמיתי.

קולות: 2 11.1%
  • לא יודע.

קולות: 5 27.8%

• סה"כ בוחרים
    18
נראה לי שאפילו בבא בן בוטא לא השקיע כל כך הרבה מחשבה בזה... הכל כשר לקיום הסגולה והלואי ונהדר בבין אדם לחבירו כמו שמהדרים בסגולות מעין אלו

למותר לציין שבאוצר החכמה לא מופיע ספר בשם עבדי צמח,
ושר' צמח מפפד"מ או ר' צמח מאמסטרדם לא מוכרים על ידי גוגל,
לאור הנ"ל אני די משוכנע שאני מכיר את מי שהמציא את העניין - הוא גר במרומי שדה 9 ממול ה'ציון הקדוש'...

למותר לציין שבאוצר החכמה לא מופיע ספר בשם עבדי צמח,
ושר' צמח מפפד"מ או ר' צמח מאמסטרדם לא מוכרים על ידי גוגל,
לאור הנ"ל אני די משוכנע שאני מכיר את מי שהמציא את העניין - הוא גר במרומי שדה 9 ממול ה'ציון הקדוש'...
תמהני עליך שבהינף קולמוס הנך מצנן את האמבטי, ולא אכפת לך משלום ביתם של אחב"י.
ומה בכך שבאוצר החכמה לא מופיע ספר בשם עבדי צמח? באוצרות התורה בדקת? בספריה הלאומית בקרת?
ומה בכך שלא מצאת בגוגל אזכור לרבי צמח מפרנקפורט או לרבי צמח מאמסטרדם? שמא היה צדיק כה נסתר אפילו מגוגל! ואולי לא היה מפרנקפורט או מאמסטרדם, שמא היה מקראקא או מאייזנשטאט???
ואולי אין שמו צמח אלא צאלח מבאגדאד או מבצרה???

מנין הכח ליטול האחריות על כזה דבר חשוב ולמנוע שלום בית בבתי ישראל.

וחוץ מזה ממציא הסגולה לא גר במרומי שדה 9 אלא בנתיבות המשפט 13 דוק ותשכח.

ישנה סגולה נוספת לשלום בית , בי''ד אייר לירוק על הקבר של רבי מאיר.
ולומר מוטב ימחה שמי וכו' ואחר כך אלקא דמאיר ענני ולתת צדקה לקופת רמב''ה.

על סמך עניות דעתי הפשוטה ממש.
אה, וגם על זאת שאם היה קבור שם, חזקה על אנשי קופת העיר, שהיו שולחים מנין שליחים צדיקים הסובלים מבעיות בשלום בית על ציונו, באלף התשיעי במאה התשיעית בחודש התשיעי ביום התשיעי בשעה התשיעית בדקה התשיעית בשניה התשיעית.

כל סגולה התחילה בהמצאה. לפעמים יש לה תפיסה במציאות ולפעמים לא באותה מידה שזה יועיל צריכה להועיל גם הסגולה של רבי מאיר שכתבתי למעלה

כל סגולה התחילה בהמצאה. לפעמים יש לה תפיסה במציאות ולפעמים לא באותה מידה שזה יועיל צריכה להועיל גם הסגולה של רבי מאיר שכתבתי למעלה
או הסגולה של רבי שמעון שיעשו סעודה ואחרי הסעודה הבעל ילך לישון והאישה תיקח אותו לבית אביה ואחרי זה ילכו שניהם לקבר של רבי שמעון ויתפללו

לשבור נרות על הקבר פשוט שזה זלזול אפילו אם באמת לא קבור שם אף אחד רק המחשבה כאילו קבור שם צדיק ושוברים נרות על קברו אסור ואם יש סגולה בשם ר' צמח מפפד"מ כל עוד שלא רואים את המקור שלה אין לסמוך על זה ואין לעשות זאת

חזור
חלק עליון