• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ספרי חינוך אשכנזים

abc123

Well-known member
האם לדעתכם ספרי החינוך של הרבנים או המחנכים האשכנזים וכן ספרי השלום בית בחלק מהפעמים לא מתאימים לספרדים. בפרט בחלקים של הדוגמאות וההמחשות.
יכול להיות שהם חיים בעניינים מסויימים בכדור אחר וזה סתם מכניס ז'וקים או ניסיון להבין איך זה קשור אליי בתיסכול ללא דימיון בכלל.

תרשה לי לענות לך מכיון שב''ה אני עוסק בחינוך
כל אחד צריך למצוא את הספר שמתאים לסגנון שלו, בין בחינוך ובין בשלום בית
יש ספרים שהם עוסקים ביסודות הנפש שבזה אין הבדל, כמו הספרים של הרב יעקבזון והרב שמחה כהן, שמי שקולט את היסודות שם יודע להתנהג עם כל המצבים כמעט
אבל יש ספרים שהם מתאימים רק למגזר מסוים וצורת חינוך אחת, ומי שיעתיק מהם לבית שהוא עם רקע שונה הוא יכול להרוס.
ואם יורשה להוסיף, יש ספרים שהם רק מבלבלים את המוח וכותבים שטויות

יש ספרים שהם עוסקים ביסודות הנפש שבזה אין הבדל, כמו הספרים של הרב יעקבזון והרב שמחה כהן, שמי שקולט את היסודות שם יודע להתנהג עם כל המצבים כמעט
אבל יש ספרים שהם מתאימים רק למגזר מסוים וצורת חינוך אחת, ומי שיעתיק מהם לבית שהוא עם רקע שונה הוא יכול להרוס.
אכן ספרי יסוד לחכמים מומלץ, ספרי הדרכה מעשית לכלל העם, לבדוק כל ספר אם מתאים.

חזק וברוך דברי טעם

חזור
חלק עליון