• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

סקר: פעילות משותפת לחברי הפורום לקראת יום השנה השמיני להסתלקותו של מרן

באיזה פרוייקט היית מעוניין להשתתף לקראת יום השנה השמיני של מרן?

• ריכוז הסכמות של מרן לספרים שונים (ע"י צילום מסך מאוצר החכמה או היברו בוקס)

• ריכוז הסרטונים של מרן ברשת בענייני שירה ופיוט

• ריכוז כל הסרטונים והשיעורים של מרן ברשת, מחולקים לפי נושאים

• ריכוז הכתבות שפורסמו על מרן, בחייו ולאחר פטירתו, הכל במקום אחד (ע"י צילום מסך)

• יש לי רעיון אחר (נא לכתוב בתגובות מה הוא).

תוצאות ניתנות לצפייה רק לאחר ההצבעה.
בס"ד לאחר שראינו את התוצאות של הסקר, והכיוון שהחברים היקרים בפורום רצו ללכת עם הפרויקט המשותף, פתחנו בסיעתא דשמיא את הפרויקט, תוכלו לראות אותו בכניסה לפורום.
תודה לכל המשתמשים שלקחו חלק! ועכשיו הגענו אל העיקר, מדיבור למעשה...

לענ"ד אפשר גם לרכז את כל הכתבות על מרן מאור עיננו, כנ"ל, וכן לרכז את כל ההסכמות שנכתבו על מרן בספריו כגון מהרב עזרא עטייה, הרב עדס, הרב שך, הרב צ"פ פרנק וכו' למען יגדל כבודו בין העמים ועיננו תחזינה בגודל מלכותו.
ועוד ניתן לרכז את כל פסקיו ההלכתיים בנושאים בוערים ואקטואלים כגון: פאה נ', היתר מכירה, רחיצה במים חמים בשבת, מעלית שבת, וכו' וכו'

רעיון להוציא לאור קובץ מכל החומרות שמרן רבינו עליו השלום החמיר, ולא רק בדברים שהם 'גופי תורה' כמו פאה נוכרית, בשר חלק, רוב יין, צאת שבת בש"ת, תפילין של ר"ת, ועוד שהם מפורסמים וידועים לכל, אלא עיקר כוונתי לחומרות רבות שהחמיר בהלכות שבת וברכות, תפילה, נטילת ידיים, וכיוצ"ב.
אני לא מדבר על חומרות שהחמיר לעצמו, שזה אלפים... אלא בעיקר על החומרות שכתב ופסק בספריו לשעה ולדורות לכל הדורות הבאים...
חיבור זה יביא תועלת משתי בחינות:
א'. כל תלמידיו ידעו להיזהר מאד ולהחמיר באותם הלכות...
ב'. ללמד את העם, כי מרן זצ"ל גם החמיר הרבה ולא רק היקל כמו שחושבים רבים רבים...
ויש הרבה הרבה מקורות שהרב זצוק"ל החמיר...

רעיון להוציא לאור קובץ מכל החומרות שמרן רבינו עליו השלום החמיר, ולא רק בדברים שהם 'גופי תורה' כמו פאה נוכרית, בשר חלק, רוב יין, צאת שבת בש"ת, תפילין של ר"ת, ועוד שהם מפורסמים וידועים לכל, אלא עיקר כוונתי לחומרות רבות שהחמיר בהלכות שבת וברכות, תפילה, נטילת ידיים, וכיוצ"ב.
אני לא מדבר על חומרות שהחמיר לעצמו, שזה אלפים... אלא בעיקר על החומרות שכתב ופסק בספריו לשעה ולדורות לכל הדורות הבאים...
ב"ה
אדרבה...
"קריינא דאגרתא להוי פרוונקא"

ריכוז הסכמות של מרן לספרים שונים (ע"י צילום מסך מאוצר החכמה או היברו בוקס)28.6%
ריכוז הסרטונים של מרן ברשת בענייני שירה ופיוט35.7%
ריכוז כל הסרטונים והשיעורים של מרן ברשת, מחולקים לפי נושאים64.3%
ריכוז הכתבות שפורסמו על מרן, בחייו ולאחר פטירתו, הכל במקום אחד (ע"י צילום מסך)28.6%
יש לי רעיון אחר (נא לכתוב בתגובות מה הוא).14.3%
כפי הנראה תוצאות הסקר הברורות הן שרוב החברים (שהצביעו) רצו שיהיה מאגר לפי נושאים של כל השיעורים של מרן.
אז... לאחרונה באמת חלומם התגשם (חוץ מהסרטונים):

כפי הנראה תוצאות הסקר הברורות הן שרוב החברים (שהצביעו) רצו שיהיה מאגר לפי נושאים של כל השיעורים של מרן.
אז... לאחרונה באמת חלומם התגשם (חוץ מהסרטונים):
שם גם קובצו כל שירות ותשבחות של מרן ועל מרן... לגבי פיוט וזמרה.

חזור
חלק עליון