• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עלון השיעור השבועי פרשת משפטים תשפ"ד

במוצ"ש האחרון, פרשת יתרו תשפ"ד, מרן הראש"ל שליט"א לא מסר שיעור ביזדים.
השבוע הביאו בעלון את השיעור שנמסר במוצ"ש פרשת בשלח תש"פ (ונכתב בעלון של פרשת יתרו תש"פ)

ולמה זה לא כתוב בעלון?

ולמה לא הביאו את דבריו של הגאון רבי יצחק לוי רבה של נשר?

ולמה זה לא כתוב בעלון?
באמת שאלה גדולה. זה יצר בלבול בציבור, אני מקווה שזו פשוט טעות...
מישהו אמר לי שכעסו בכולל ע"כ ש'עובדים עלינו' ומוציאים עלון כאילו היה שיעור.
מישהו אחר ניגש אליי בשבת ושאל אותי למה לא היה בשבוע שעבר רב מקדים. עניתי לו שהיה רק רב מקדים... והוא אמר שבעלון היה תמונה רק של הרב יצחק בלי רב מקדים, וכמובן תמה למה לבלבל את הציבור.
עכ"פ השתדלתי 'להרגיע' את כולם שכנראה זו פשוט טעות, ואין כאן ממש נפק"מ כי סו"ס הביאו שיעור שהרב מסר בעבר.
(לו יצוייר והיו מביאים את השיעור של הרב יצחק לוי ולא כותבים שזה הוא אלא היו מבינים שזה שיעור רגיל, זו באמת היתה בעיה...)
ולמה לא הביאו את דבריו של הגאון רבי יצחק לוי רבה של נשר?
אולי כי אנשים מחכים לשיעור של הרב יצחק יוסף, וכל המטרה של העלון זה השיעור של הרב יצחק.
יש את עלון "באר יצחק" שיוצא עם השיעור של הרב יצחק לוי, אבל מעדיפים שזה יישאר בעיקר הרב יצחק. (למעט כאשר יש עצרות וכד').
אפשרות נוספת, שמכיון שלא הכינו את הרב מראש לשיעור כזה אולי הוא בעצמו העדיף שלא יכתבו את הדברים.

אפשרות נוספת, שמכיון שלא הכינו את הרב מראש לשיעור כזה אולי הוא בעצמו העדיף שלא יכתבו את הדברים.
גם אני חשבתי על סיבה זו, וזה ככל הנראה הטעם הנכון
והראיה, שפעמים קודמות (היה כמה פעמים) שהרב יצחק יוסף נסע לחו"ל, הדפיסו את השיעור של הרב יצחק לוי בעלון בית מרן....
וכנראה בגלל שהשיעור אז היה מוכן, משא"כ עכשיו שהפתיעו אותו... למרות שהשיעור יצא מוצלח מאד, אבל הרב יצחק לוי בחר שלא להדפיס
או שמא הרב יצחק לראשונה היה בארץ והרב יצחק לוי העביר שיעור במקומו, ושונה ממה שנוסח לחו"ל
או שמא הפעם זה עלון "השיעור השבועי" שיוצא לאור ע"י בית מדרש חזון עובדיה בראשות הרב יצחק לוי, ולא רצה שיגידו שבגלל...
בכל אופן בעלון בית נאמן (שגם הרב מאיר מאזוז לא מסר שיעור השבוע) הביאו שיעור שלו מתשע"ג, ובנוסף את השיעור של הרב מצליח מאזוז שמסר שיעור במקומו

גם אני חשבתי על סיבה זו, וזה ככל הנראה הטעם הנכון
והראיה, שפעמים קודמות (היה כמה פעמים) שהרב יצחק יוסף נסע לחו"ל, הדפיסו את השיעור של הרב יצחק לוי בעלון בית מרן....
וכנראה בגלל שהשיעור אז היה מוכן, משא"כ עכשיו שהפתיעו אותו... למרות שהשיעור יצא מוצלח מאד, אבל הרב יצחק לוי בחר שלא להדפיס
או שמא הרב יצחק לראשונה היה בארץ והרב יצחק לוי העביר שיעור במקומו, ושונה ממה שנוסח לחו"ל
או שמא הפעם זה עלון "השיעור השבועי" שיוצא לאור ע"י בית מדרש חזון עובדיה בראשות הרב יצחק לוי, ולא רצה שיגידו שבגלל...
בכל אופן בעלון בית נאמן (שגם הרב מאיר מאזוז לא מסר שיעור השבוע) הביאו שיעור שלו מתשע"ג, ובנוסף את השיעור של הרב מצליח מאזוז שמסר שיעור במקומו
שיהיה לנו את הכסף שלהם.יהיה מאוד טוב.

חזור
חלק עליון