• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

עלון של הרב ללוש

העלון מאד מענין אני אדפיס אותו להתענג בשבת. חבל שלא מחלקים אותו בבתי כנסיות בקרית ספר!
קראתי בשבת, נהנתי אבל יוצא לגבי פפושדו שהישוב שכת"ר כתב, לפי"ז מי שאוכל רק שמורה מחשש חימוץ [שזה הדעה המרווחת!!!] אין לו שום היתר לאכול את זה, אז תפסיקו להתעקש, אין היתר לבני תורה שנזהרים בזה, ופתאום בשביל עוגיה מסויימת פתאום לאכול את זה, לא חסר עוגיות בהכשר מעולה מקמח תפוח אדמה וכו' !!

נערך לאחרונה:
קראתי בשבת, נהנתי אבל יוצא לגבי פפושדו שהישוב שכת"ר כתב, לפי"ז מי שאוכל רק שמורה מחשש חימוץ [שזה הדעה המרווחת!!!] אין לא שום היתר לאכול את זה, אז תפסיקו לבלבל את המוח, אין היתר לבני תורה שנזהרים בזה, ופתאום בשביל עוגיה מסויימת פתאום לאכול את זה, לא חסר עוגיות בהכשר מעולה מקמח תפוח אדמה וכו' !!
א. כתבת בצורה שאינה נאותה ואינה מכבדת.
ב. כעת יש בחנויות מצה עשירה שמורה.

אני גם קראתי הכל בשבת ונהנתי מאוד כמו תמיד,
גם מהבקיאות של הרב, גם מצורת הניסוח וההסבר, ובעיקר מסגנון הכתיבה המכבד ובדרך ארץ מיוחדת.
אבל גם אני לא הבנתי למה כבוד הרב לא נחית לטעם השני והרווח להחמיר במצה שמורה משעת קצירה, משום חשש חימוץ. ובאמת שזו הבעיה היחידה שלא נפטרה כל כך עם עוגיות אלו, חוץ ממה שכתב הרב יצחק לוי שליט״א.

חזור
חלק עליון