• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

עצרת מספד 11 חודש להסתלקותו של רבן של ישראל מרן רה"י זצוק"ל

מסכן חכם משה שליט"א שאינו "גאון", ואילו חכמים אחרים אחד "גאון גדול" וחברו "גאון אדיר"...
כל התארים נהפכו לחוכא ואיטלולא.

ואמר לי יהודי חכם שפעם ראה באיזה פרסום את תמונת הגרב"מ אזרחי שליט"א לרפו"ש בתושח"י על ציונו של הגר"א ז"ל, ומתחת היה הכיתוב "הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי בציונו של הגאון"...

אני רואה שהכתירו את הגאון הגדול ראש הישבה חכם משה צדקה לרשכבה"ג

מי שמארגן את זה,

זה אחד מהתלמידים של מרן ראש הישיבה שליט"א (זליט"א) מפורת יוסף גאולה.
לכן גם המשגיח של הישיבה נמצא שם!

יש עוד דברים בהמשך בל"נ

מסכן חכם משה שליט"א שאינו "גאון", ואילו חכמים אחרים אחד "גאון גדול" וחברו "גאון אדיר"...
כל התארים נהפכו לחוכא ואיטלולא.

ואמר לי יהודי חכם שפעם ראה באיזה פרסום את תמונת הגרב"מ אזרחי שליט"א לרפו"ש בתושח"י על ציונו של הגר"א ז"ל, ומתחת היה הכיתוב "הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי בציונו של הגאון"...
בדיוק השבת ראיתי שהגריש"א זצ"ל בכתביו הליץ על ריבוי התארים במיעוט הדורות את ד' הגמ' (שבת קמה:) "מפני מה תלמידי חכמים שבבבל מצוינין?" ופי' רש"י "מציינין עצמן בלבושים נאים". ותי' הגמ' "לפי שאינן בני תורה". וביאר שאצל בני תורה לא צריך הצטעצעויות וחיצוניות, משא"כ בדורות שחסר הבנה בגלות התורה צריך הצטעצעויות וחיצוניות.

חזור
חלק עליון