• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ערוצי יוטיוב

abc123

Well-known member
היום אין כמעט רב שאין לו ערוץ יוטיוב עם שיעורים שלו.
אז מצד אחד ישנו דרך של היתר לצפות וזה דרך נטפרי.
מאידך גיסא ישנה דרך של איסור. אז אם האדם גולש ביוטיוב פרוץ ומגיע בעצמו או מחפש מעצמו ומוצא שיעור של אותו רב שהעלה מה טוב.
אבל מה דעת החברים כאן על יחצון הערוץ? בעלונים שמופצים מה מסמנים את סמל היוטיוב, באתרים מסמנים את סמל היוטיוב או קישור לערוץ.
כמו כן, שליחת סירטון למישהו בקבוצת ואצפ או פרטי. כמו כן כל קריאה כזו או אחרת להיכנס לסירטון פלוני או ערוץ אלמוני. הרי באינטרנט פרוץ בסוף הסירטון מופיעים הצעות לסירטונים אחרים. כמו כן באינטרנט פרוץ בצד מופיעים הצעות לסירטונים אחרים.
אגב בואצפ כאשר הסירטון יוטיוב עולה בתוך הואצפ - איני יודע אם כאשר נגמר הסירטון מופיעים הצעות לסרטון אחר ואז אולי בכלל אין בעיה כי מקבל ההודעה יכול לצפות בתוך הואצפ עצמו בלי להיכנס ליוטיוב. אבל שוב, איני יודע אם לא מופיעים גם בואצפ בסוף סירטון היוטיוב הצעות...

לא הבנתי.
מבלי להתייחס כרגע אם יש בעיה בעצם הפרסום של האינטרנט, אלא לעצם השאלה.
אני אומר לאדם להיכנס לסרטון של רב פלוני. את הסרטון אפשר לראות גם בחסימות השונות. הוא על דעתו בוחר לעשות זאת מאינטרנט פרוץ. וכי אני אשם בכך?
גם יהיה אסור לי לומר למישהו לבוא לביהכנ"ס בשבת כי אולי יבוא באוטו. ואסור להגיד לו לתרום לעמותה כי אולי הוא יגנוב בשביל זה???
אם זה חסום - ניחא, אבל אם יש דרך 'כשרה' לראות את זה, אז מה הבעיה?

לא הבנתי.
מבלי להתייחס כרגע אם יש בעיה בעצם הפרסום של האינטרנט, אלא לעצם השאלה.
אני אומר לאדם להיכנס לסרטון של רב פלוני. את הסרטון אפשר לראות גם בחסימות השונות. הוא על דעתו בוחר לעשות זאת מאינטרנט פרוץ. וכי אני אשם בכך?
גם יהיה אסור לי לומר למישהו לבוא לביהכנ"ס בשבת כי אולי יבוא באוטו. ואסור להגיד לו לתרום לעמותה כי אולי הוא יגנוב בשביל זה???
אם זה חסום - ניחא, אבל אם יש דרך 'כשרה' לראות את זה, אז מה הבעיה?
לעניות דעתי כל האירגוני קירוב השתמשו בפלטפורמת יוטיוב עוד הרבה לפני נטפרי.
ב. השאלה היא משום שאתה יודע מה יש לאותו אדם, ואתה שולח לו. יש לו אינטרנט פרוץ, ואתה רוצה לחזקו, אלא האם בזה שגרמת לו כעת להיכנס ליוטיוב ולראות אולי הצעות שונות ומשונות יש חשש?

חזור
חלק עליון