• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רב עזריאל

הוא ת"ח וצדיק. שמעתי פעם ממקובל שזכיתי להכיר ששיעוריו של הרב עזריאל מנצור בכתבי האר"י הם בעיון מאוד עמוק ולא שכיח.
נראה לי שבדור הזה אין הרבה חכמים כמו הגר"ע מנצור שליט"א, מקובל גדול ומעמיק בדברי רבינו האר"י, דורש כתרי אותיות בכל מילה בעץ חיים, בעיון מבהיל, כמו שלמד בפורת יוסף. והכל בלי רעש וצלצולים.
היה אהוב מאד על מורו ורבו הגרב"צ ומורו ורבו הגאון רבי יעקב מוצפי זיע"א. כמו"כ היה חביב על מרן רבינו הראש"ל זיע"א
יש לו ניחוח של דורות קודמים.
הוא מתנגד לכל סוגי הבבות, ובודאי שלא נוטל כסף על ברכות ועצות, אין לו גינוני כבוד, פשוט אישיות מיוחדת.
הייתי בירושלים ונכנסתי להתייעץ עימו, יש לו חכמת חיים וחשיבה מיוחדת.

עיין להרב ח"א (ברכות נ"ה ב' ד"ה אימא) שכתב וז"ל: "ויש מהן מלמטה כדלקמן שאדם רואה מהרהורי לבו שביום, כהנהו חלומות דקיסר ודשבור מלכא והן החלומות שבמשמר ראשון וכו'". ודו"ק.
אשריך שאתה יודע בדיוק על מה התכוונתי, ומה חכם בן ציון אמר או לא אמר

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
מישהוא צרפתי שאלני אודות רב אחד המקבל קהל בשם רב עזריאל, אין לי שום מידע עליו ולא יודע על מי מדובר, ולא נראה שהתכוין לרב עזריאל אויראבאך שודאי זה זכות גדולה להיפגש איתו, נראה לי שהתכוין יותר לסוג של בבא או אדמו''ר, מישהוא מכיר אותו אם אפשר לשלוח אליו ?
סביר להניח שהוא מתכוון לרב עזרוואל מנתיבות
לכאורה הוא עונה על ההגדרות הנ"ל...
נ. ב. שיישב וילמד חמש דקות יעזור לו יותר מכל בבא בעולם
או שיקנה חליפה לבחור ישיבה מסכן
זה יעמוד לו לעולם הזה ולעולם הבא

אם הוא בעצמו לא יודע במי מדובר מדוע חשוב לו ללכת אליו ?
קח אותו לאחד מגדולי ישראל, תסביר לו למי אתה לוקח אותו
וזהו.

חזור
חלק עליון